Skocz do zawartości

Dziwne wibracje Softail EVO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio mam dziwny efekt wpadania motocykla w wibracje przy prędkości około 120 km/h. Wystarczy, że przejadę jakieś podłużne pęknięcie w asfalcie i motocykl wpada w drgania i jedzie przez chwilkę jakby szlaczkiem. Na prostej jest ok. ale w zakręcie już gorzej. Wrażenie jest takie jakby tył chodził na boki. Mam zmienione łożysko główki ramy, nic więcej nie robiłem. Może macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręć śruby przodu może zapomniał ktoś jak dłubał. Przy hamowaniu znosi czy nie? Jak nie to nie to. Wtedy znosi w przeciwna stronę do tej po której jest zacisk hamulcowy.

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zmienione łożysko główki ramy, nic więcej nie robiłem.

 

 

No ale właśnie trzebaby sprawdzić to łożysko po wymianie. Taka rutynowa czynność - zmieniasz łożysko, gonisz sprzęt i na drugi dzień sprawdzasz czy jest luz/czy jest za ciasno i korygujesz. Nie doczytałem nigdzie czy to zrobiłeś, może to przez ten upał. Objawy trochę jakby było za ciasne ale wróżką nie jestem, sprawdź. Inna opcja to może masz już starą oponę z tyłu tylko czemu odczuwasz to dopiero teraz? Niektóre dzikusy tak zarzucają tyłem i uspokajają się po wymianie tyłu. Ale brak info o bieżniku i DOT i ciśnieniu itd. Stawiałbym na stery.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko główki powinno być ok. kierownica luźno chodzi na boki nie wydaje się, że jest za mocno ale nie bardzo wiem jak to sprawdzić, sam wymienialem je i skecałem dosyć mocno. Opona nie jest nowa, ciśnienie jest w porządku, cały zeszły sezon latała bez problemu. Dziwi mnie tylko, że dzieje się to przy prędkości około 120 km/h. Obstawiam łożyska tylnego wahacza, czy jest jakaś metoda aby to sprawdzić bez rozbierania wahacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Mam problem z dziwnym zachowaniem HD przy prędkości 120 km/h, który wpada w dziwne wibrację i jedzie jakby wężykiem. Zauważyłem, że mam luz na łożyskach koła przedniego i podejrzewam, że to jest powodem tego zachowania. W serwisówce wyczytałem, że luzy są kontrolowane przez jakiś dystans umieszczony za łożyskiem, który się wymienia. Proszę o poradę jeżeli Ktoś walczył z luzem łożysk w przednim kole. Mam nadzieję, że to tylko łożyska do wymiany bo z tym sobie poradzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Sezon się zbliża i temat powraca. Wymieniłem łożyska przedniego koła, tylną oponę na nową i dalej wibracje występują. Koło tyle żadnych luzów nie ma więc łożysk są ok. Zdjąłem tylne amorki i sprawdzałem wahacz metodą jak kolega wyżej doradzał próbując poruszać kołem w osi pionowej na boki. Wyczułem że koło delikatnie się wychyla przy mocniejszym nacisku w pionie. Nie jestem pewien czy ten naprawdę malutki wychył może wywoływacz takie objawy bo naprawdę sporo siły trzeba przyłożyć aby był odchył od pionu. Zdjąłem wahacz i wyciągnąłem łożyska i nie widzę na nich dużego luzu. Nie chodzą mocno ścisło ale też nie latają bardzo luźno. Podpowiedzcie czy łożysko powinno chodzić ścisło bo nie chciałbym wydawać kasy na nowe jeżeli te są jeszcze ok. W to miejsce kupię nową oponkę na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...