Skocz do zawartości

Duszniki Zdrój, polecacie jakieś miejsca w pobliżu ?


foresst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prócz tego co ludziska już wypisali to Kaplica Czaszek w Czermnej (przy samej Kudowie)

albo dalej trochę (ale jak 170 do pragi chcecie ciąć to w sumie aż tak daleko nie jest)droga 392 polecieć do Jaskinii Niedźwiedziej w Kletnie. Zaraz obok jest też ciekawy bar motocyklowy i kopalnia uranu :) Polecam wszystko z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego co ludziska już wypisali to Kaplica Czaszek w Czermnej (przy samej Kudowie)

albo dalej trochę (ale jak 170 do pragi chcecie ciąć to w sumie aż tak daleko nie jest)droga 392 polecieć do Jaskinii Niedźwiedziej w Kletnie. Zaraz obok jest też ciekawy bar motocyklowy i kopalnia uranu :) Polecam wszystko z czystym sumieniem.

 

kopalnia uranu powiadasz :d mam nadzieję że nie będę świecił po powrocie do Torunia :D

 

O kaplicy czaszek kiedyś słyszałem, musze ją dopisać do miejsc które musimy tam zobaczyć :)

 

Czermna jest 16 km od Duszników tak że kawałeczek :) no i mozna połączyć zwiedzanie wraz ze Szczelińcem i Błednymi :)

 

teraz muszę to jakoś poskładać w całość :D

żeby nie tracić czasu na niepotrzebne przejazdy i wszystko zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Kaplicą Czaszek ze 2-3 km jest ruchoma szopka. Można obejrzeć, płatne ile kto da. Będziesz jechał 100 zakrętów to i w Wambierzycach jest też szopka, droga chyba 40 kapliczek i bazylika. Fajne widoki z autostrady sudeckiej. Trochę dalej od Dusznik bo w Nowej Rudzie zwiedzanie kopalni węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym piwem to trzeba będzie uważać :D ktoś musi motocyklem wrócić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's piwa, będziesz niedaleko, tylko nie wiem czy to działa - browar w Nachodzie - zwiedzanie z przewodnikiem, można chmielu z worów nabrać do kieszeni, fajne szyszki, na koniec dawali za darmo dwa piwa, bylem dawno, może cos się zmieniło, ale samo zwiedzanie - polecam.

 

Zdaje się, że to byl Primator - jedno z ich piw jest naprawdę smaczne.



foresst - wycieczka na 1 dzień z Dusznik:

https://maps.google.pl/maps?saddr=Duszniki-Zdr%C3%B3j&daddr=50.1759793,16.5624929+to:50.1673407,16.6407915+to:Osiedle+to:Mi%C4%99dzyg%C3%B3rze+to:Bystrzyca+K%C5%82odzka+to:Stronie+%C5%9Al%C4%85skie+to:Z%C5%82oty+Stok&hl=pl&ie=UTF8&ll=50.308638,16.707458&spn=0.548155,1.234589&sll=50.161945,16.682053&sspn=0.137462,0.308647&geocode=FbwbAQMdKRn6ACn95PEcYWwORzEPNi21GYMIag%3BFeuf_QIdPLn8AClT_Nzt1gcORzFfeMhfUXq4lg%3BFSx-_QIdF-v9ACk1gnfwPgcORzEEdG7kipMMUQ%3BFQVQ_QId6kH-AA%3BFYR1_gIdWNb_ACnBZlFVNAIORzGBbXqcVSddQw%3BFdOA_wIdAu_9ACnp4gsNPwUORzGa77RJsF-_iw%3BFZ1y_wId4nkBASkprqgRo-IRRzEzLJe366ZlQQ%3BFS65AQMdBIEBASkjlvTsFB8ORzG-DGmKaX0Azg&oq=zloty&gl=pl&mra=dvme&mrsp=1&sz=12&via=1,2&t=m&z=10

 

Od Dusznik do Stronia Śląskiego to powinna być obowiązkowa trasa każdego motocyklisty. Świetna droga praktycznie wszędzie, widoki zabijają, długie łuki, jest bosko.

Przeznacz 1 dzień na tą traskę, bo jak nie, to ominie Cię coś pięknego w życiu :)

 

W Dusznikach trasa zaczyna się od zabytkowej papierni, można też tak zakończyć na Dusznikach.

 

Po drodze Miedygórze - wodospad.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego układałem w głowie po poskładaniu sobie wszystkich punktów wycieczki :)

ale wielkie dzięki za wklejenie tego linka :) bardzo ułatwi mi to planowanie całego tygodnia :)

a widząc że znasz tą okolicę wierzę Ci że jest to świetna trasa :)

mam ogromną nadzieję że pogoda dopisze !!

 

Szkoda tylko że Moja żona nie zdąży prawka zrobić... drugie moto czeka już gotowe w garażu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to jesteśmy w Dusznikach :)

Droga nie była łatwa przez wczorajszego grilla do późnych godzin nocnych, dzisiejszy deszcz i kilka szwów na prawym kolanie które wczoraj u mnie zawitały...

Pogoda wygląda dość strasznie chodź właścicielka pensjonatu twierdzi że nie ma co patrzeć na pogodę w internecie tylko wyglądać przez okno.

Z rana, po śniadaniu jak nie będzie padało to ruszamy na zwiedzanie :)



Drogę numer 387 lepiej zaczynać od strony Kudowy Zdrój czy od miejscowości Radków ???t

Pytam bo po drodze jest Kaplica Czaszek, Szczeliniec i Błędne Skały więc trzeba zaplanować w jakiej kolejności zaczniemy zwiedzanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy lubisz fajne zakręty robić pod górę czy na dół :)

 

Jak pod górę to od Kudowy a jak na odwrót to na odwrót ;)

Sprawdzone,winkle w miarę czyste, nie ma jakiejś tragedii z piaskiem.

Przy wejściu na Szczeliniec pamiętaj o zabraniu 7 zł na głowę, tyle kosztuje wejście na kamienie.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedziemy od Kudowy ;) napiszę jutro jak wrażenia :)



No i dzionek zaliczony!

Pogoda zrobiła się fenomenalna chociaż w ciągu dnia padało chyba z cztery razy

Zaliczone Błędne skały i Szczeliniec, a co za tym idzie część drogi nr 387 która niestety nie powala dobrym asfaltem...

Przegapiliśmy gdzieś Kaplicę Czaszek więc nadrobimy to w następnych dniach :)

A teraz jako że świeci słonko otwieram piwo i śmigam na taras :)

Później zastanowię się co z dniem jutrzejszym gdyż po dzisiejszym skakaniu po kamieniach pękł jeden z moich szwów na kolanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedziemy od Kudowy ;) napiszę jutro jak wrażenia :)

 

No i dzionek zaliczony!

Pogoda zrobiła się fenomenalna chociaż w ciągu dnia padało chyba z cztery razy

Zaliczone Błędne skały i Szczeliniec, a co za tym idzie część drogi nr 387 która niestety nie powala dobrym asfaltem...

Przegapiliśmy gdzieś Kaplicę Czaszek więc nadrobimy to w następnych dniach :)

A teraz jako że świeci słonko otwieram piwo i śmigam na taras :)

Później zastanowię się co z dniem jutrzejszym gdyż po dzisiejszym skakaniu po kamieniach pękł jeden z moich szwów na kolanie :P

Polecam SOLO trasa z Zielenca do Dusznik - punkt widokowy, dalej albo autostrada sudecka albo w lewo na Duszniki - winkle, brak piachu i droga jak stół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SOLO trasa z Zielenca do Dusznik - punkt widokowy, dalej albo autostrada sudecka albo w lewo na Duszniki - winkle, brak piachu i droga jak stół :)

Shakal weź proszę rozjaśnij o czym piszesz bom za głupi i nie rozumiem ;)

 

trasa z Zielenca do Dusznik to właśnie część autostrady sudeckiej. Pozostała część jest pod Zieleńcem (patrząc na mapę) w stronę Miedzylesia więc jak dalej z Dusznik jechać autostradą hyh ;/

wrzuć może jaką mapę z legendą dla takich nie kumatych jak ja :) w szczególności mi chodzi o ten odcinek winkle brak piachu i droga jak stół :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja już wiem o co chodziło Szakalowi :)

z E67 w lewo na Zieleniec, p drodze mamy taras widokowy przed samym Zieleńcem, a za Zieleńcem albo w lewo na Duszniki albo prosto autostradą Sudecką (389) aż do Międzylesia :)



A teraz kapkę z dnia dzisiejszego :)

 

Dziś z rana podskoczyliśmy do Kudowy zobaczyć kaplicę czaszek, nie jest ona wielka ale kości tam co nie miara. Później pojechaliśmy do Kłodzka zwiedzić twierdzę Kłodzką, początkowo chcieliśmy zaoszczędzić trochę czasu i zwiedzić tylko podziemne tunele, jednak po obejrzeniu tuneli kupiliśmy kolejny bilet i wraz z przewodnikiem obeszliśmy górną część twierdzy. Niestety z próby zaoszczędzenia czasu zrobiła się spora obsuwa przez co nie zdążyliśmy wejść już do kopalni złota w Złotym Stoku. Jak dotąd po okolicy nakręciliśmy 210 km., a jutro nakręcimy pewnie kolejne 200 bo zapowiada się bardzo ciekawy dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...