Skocz do zawartości

Zabieranie prawa jazdy za rażące naruszenie kodeksu drogowego


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu znajomemu zabrano prawo jazdy za "rażące naruszenie przepisów" a było to konkretnie nie zatrzymanie się na lewym pasie w momencie gdy na prawym inny kierowca zatrzymywał pojazd przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych którzy byli jeszcze na chodniku. Chłopak 26 lat, pracował jako kierowca na dorobku w firmie z meblami. W tej sytuacji obecnie kompletuje papiery żeby wyjechać z kraju za pracą. W ten sposób to my Polski nie zbudujemy. Paranoja.

 

 

Paranoją jest Twój post.

Ciekawy jestem co napiszesz jak taki palant "zabierze" Cię z przejścia i powie policjantowi "ja go nie widziałem" ?????

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dwa dni temu znajomemu zabrano prawo jazdy za "rażące naruszenie przepisów" a było to konkretnie nie zatrzymanie się na lewym pasie w momencie gdy na prawym inny kierowca zatrzymywał pojazd przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych którzy byli jeszcze na chodniku. Chłopak 26 lat, pracował jako kierowca na dorobku w firmie z meblami. W tej sytuacji obecnie kompletuje papiery żeby wyjechać z kraju za pracą. W ten sposób to my Polski nie zbudujemy. Paranoja.

 

współczucie szkoda pewnie kolejnego dobrze zapowiadającego się szofera zawodowego, i jego rodziny...

 

Nie wiem ja nagminnie mam takie sytuacje że np na prawym pasie koleś stoi a na środkowym przejedzie zanim wejdę na pasy , to jakiś straszny kryminał jest ?? Czyli że nagrywać i konfidencić :D ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

współczucie szkoda pewnie kolejnego dobrze zapowiadającego się szofera zawodowego, i jego rodziny...

 

Nie wiem ja nagminnie mam takie sytuacje że np na prawym pasie koleś stoi a na środkowym przejedzie zanim wejdę na pasy , to jakiś straszny kryminał jest ?? Czyli że nagrywać i konfidencić :D ??

najlepiej profilaktycznie nosić kamień w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pasy to policja jest na to uczulona. Przed pasami i na pasach jest zakaz wyprzedzania (oczywiście przejście bez sygnalizacji), czyli jak samochód jedzie obok ciebie to musisz dostosować swoją prędkość do niego, a jak się zatrzymuje to też musisz się zatrzymać. Jak to mówią że droga jest dla kierowców, a przejście jest dla pieszych i to my kierowcy jesteśmy gośćmi na pasach.

 

Policja będzie zabierać prawko za:

 

wyprzedzanie na przejściach, wyprzedzanie na trzeciego (ale tylko wtedy jak był to bardzo niebezpieczny manewr), przekroczenie prędkości minimum 2 razy, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej itp. więcej nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały kodeks wykroczeń drogowych i prewencyjne karanie to jakaś kpina, która nie służy niczemu innemu jak reperowaniu budżetu i stwarzaniu sztucznych miejsc pracy dla funkcjonariuszy drogówki.

Dawanie mandatów i pkt. karnych to zabawa w kotka i myszkę a nie poprawa bezpieczeństwa na drodze.

W ogóle nie należy karać wykroczeń bo to jest jakaś chora prewencja i dawanie dzieciom klapsów.

Zasady ruchu drogowego kierowca musi znać i albo się do nich stosuje albo nie. Z pełną odpowiedzialnością. Tzn. jak łamie przepisy jego sprawa, ale jak wyrządzi komuś krzywdę łamiąc przepisy to odpowiada za przestępstwo umyślne. Poszedł by jeden z drugim na 25 lat za zabójstwo to by się zmieniło wiele.

Tak samo ze szkodą w mieniu. Jak rozbiłeś komuś samochód łamiąc przepisy to brak odpowiedzialności z tytułu OC i płać.

Prawa jazdy jak dla mnie wcale nie musi być. Kto uważa, że umie niech jedzie. Jak wypił i uważa, że ogarnia niech jedzie. Tylko nie ma potem, że on nie chciał i że prosi o zawiasy. Doe.ać i koniec. Proszę nas w końcu traktują jak dorosłych ludzi panie "Kąkol" i spółka.

Edytowane przez ryhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poważnie? Ja pierdziu...

A to dotyczy tylko takich przeznaczonych do samochodów/motocykli? A jakby pasażer nagrał telefonem?

 

Wideorejestrator należy zarejestrować w GIODO lub okleić auto z ostrzeżeniem o rejestrowanie obrazu, bez tego nie można publikować nagranych materiałów. Materiał nie może też być wykorzystany w sądzie jako dowód, gdyż według naszego prawa jest to przetwarzanie danych osobowych (nagranie numerów rejestracyjnych i twarzy przechodniów).

Według polskiego prawa tego typu nagrania mogą być wykorzystywane tylko do celów osobistych. Oznacza to, że udostępnienie takiego filmu w sieci lub wykorzystanie go w sądzie (bez zgłoszenia w GIODO) będzie złamaniem prawa.

Dowodem w sądzie może być nagranie, w którym sami uczestniczymy - wtedy jeszcze jest to wykorzystanie nagrania w celu osobistym.

Cały problem wynika z braku regulacji monitoringu wizyjnego, więc trzeba się posiłkować przepisami o ochronie danych osobowych.

 

 

Pokazowka byloby, zamkniecie kilku pijakow za jazde bez uprawnien, konsiskata pojazdu i surowa kara.

 

 

10 czerwca Rada Ministrów przyjęła projekt zmian odnośnie pijanych kierowców.

Spowodowanie wypadku przez pijanego kierowcę - utrata prawa jazdy na okres 3-15 lat. Ponownie zatrzymany kierowca pod wpływem alkoholu - dożywotnia utrata prawa jazdy. Kolejna propozycja zmian mówi, ze oprócz odebrania uprawnień, narzuca się na pijanego kierowcę grzywnę do 5 tys zł. Dla ponownie zatrzymanych będzie to 10 tys zł. Ostatnia ze zmian, która ma wyeliminować pijanych kierowców jest wprowadzenie tzw ALCOLOCKÓW dla osób skazanych. Jeśli kierowca będzie chciał odzyskać prawo jazdy po odbyciu kary, będzie musiał na okres 3 lat zainstalować swoim samochodzie alcolock (urządzenie uniemożliwia uruchomienie silnika, jeżeli w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol).

Także pozostaje czekać.

 

źródło: http://leftlane.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za wierutne bzdury piszesz o giodo i w ogole?!?!? nie sposob sie do tego nawet odnosic. dowodem w polskim sadzie moze byc wszystko. nie ma jakichkolwiek ograniczen. jedyne ograniczenie jakie bylo to prekluzja ale i to z wyjatkami.....

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za wierutne bzdury piszesz o giodo i w ogole?!?!? nie sposob sie do tego nawet odnosic. dowodem w polskim sadzie moze byc wszystko. nie ma jakichkolwiek ograniczen. jedyne ograniczenie jakie bylo to prekluzja ale i to z wyjatkami.....

Jesteś nie na czasie...nie napisała bzdur.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze pisala.... jesli jakis urzedas cos pierdnie w gazecie to nie wklejajcie tego na forum jako wyrocznia. to sa bzdury koniec kropka....

Ok, to podaj jakaś podstawę prawną, ze można bo faktycznie ja i zapewne koleżanka opieramy się na ostatnich wiadomościach z prasy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj jestes powaznym czlowiekiem, nie ma konkretnej podstawy prawnej, ze akurat takie konketne nagranie moze byc dowodem a inne niezarejestrowane nie moze. wszystko opiera sie o kodeks postepowania cywilnego i ewentualnie karnego. w polskim sadzie wszystko moze byc dowodem, absolutnie wszystko. czasem do jego oceny nalezy przeprowadzic jeszcze dodatkowy dowod z opinii bieglego, czasem nie trzeba. nawet nie ma znaczenia ze dowod ktory masz zdobyles w sposob nielegalny. innymi slowy, nawet gdybys jakims cudem pozyskal nagranie z policyjnej insygni, ktora np wczesniej ukradles, to takie nagranie mogloby byc dowodem twojej niewinnosci, ze w czasie kiedy ta insygnia jezdziles nikogo nie potraciles.... taki abstrakcyjny przyklad.

moze to strasznie zagmatwane ale chce zeby przekaz byl jeden, wszystko co masz moze byc dowodem w sprawie. absolutnie wszystko.....

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze pisala.... jesli jakis urzedas cos pierdnie w gazecie to nie wklejajcie tego na forum jako wyrocznia. to sa bzdury koniec kropka....

 

Nie napisałam tego jako wyrocznia. Opierałam się na informacjach z prasy, gdyż żadnych podstaw prawnych się nie doszukałam. A skoro robi się wokół tematu głośno to warto wiedzieć o co chodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prosty sposób na rozwiązanie problemu z zabieraniem prawa jazdy. Po prostu powiedzieć, że się zapomniało jak już ktoś będzie miał takiego pecha na drodze. Bo potem dochodzić z odzyskiwaniem to można wszystkie włosy stracić, a tak tylko doliczą te 50zł do mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest, że jak nie masz prawka przy sobie to ci nie zabiorą. Przyjdzie pisemko aby zdać prawo jazdy i plus mandat.

Jak by mi chcieli zabrać to by mi już na niczym nie zależało, na początku na litość, potem wykłócanie się, może coś zaskoczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...