Skocz do zawartości

przewóz dziecka na motocylku przepisy


Gość Neti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem przewożenie z przodu przed kierowcą jest prawnie niedopuszczalne chociaż przyznam szczerze że przepisu na to chyba nie ma.

Przypuszczam jednak że homologacja lub nawet instrukcja użytkowania motocykla wskazuje przednią część kanapy jako siedzenie kierującego a nie pasażera więc już byłaby podstawa do kwestionowania takiego przewozu jako użytkowania pojazdu niezgodnie z przeznaczeniem.

Podobnie jak z kierowaniem samochodem z prawego fotela - w sumie się da jak się ktoś uprze... :icon_mrgreen:

 

Mam inne pytanie: jak sądzicie czy przewożąc dziecko za sobą z tyłu bezpieczniej jest pozwolić by trzymało się same czy też lepiej przypasać je np. szerokim pasem do kierującego? Po przemyśleniu uważam że i jedno i drugie ma swoje pro&cons , jestem ciekaw Waszej opinii.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak; Jak nie woziłbym miliona dolarów tak i nie woziłbym małego dziecka na motocyklu. Jedno i drugie zbyt cenne. Motocykl z koszem, jak nabardziej, zmieściłoby się bezpiecznie jedno i drugie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko, może ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć, w jaki sposób można przewozić dzieci na motocyklu. Troszkę poszukałem i nic nie mogę znaleźć w przepisach, na temat małych dzieci (około 3 lat). Czy można (oczywiście nie w wózku bocznym tylko na jednośladzie:), z przodu, czy z tyłu, a może wcale od jakiego wieku lub wymiaru :(

Pyam bo mam 3 letnią córkę i nie wiem czy mogę jej założyć mini kask i trochę pojeździć, czy mam czekać aż skończy ... lat?

Dzękuję za podpowiedzi.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam podobny problem. Syn -4 lata - koniecznie chce jezdzic ze mna, a nie ukrywm że i mnie byłoby to na rękę (mógłbym wtedy do pracy motocyklem jeździć po drodze zostawiając juniora w przedszkolu.

Rozmawiałem na ten temat nawet z Policjantami z drogówki - rozkładają ręce w tej sprawie, nie ma sprecyzowanego miejsca przewozenia dzieci. Pewne jest, że wioząc dziecko do 7 roku życia musisz założyć mu kask i nie możesz przekraczać prędkości 40 km/h - tylko tyle precyzyjnych przepisów. Reszta zeleżuy już chyba od Policjanta, który Cię namierzy. W Kodeksie Drogowym nic więcej nie stoi na ten temat.

Pozdrawiam

PawelP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym w niedalekiej przyszłości przewieźć córę( 5lat) i wielokrotnie zastanawiałem się jak to fizycznie zrealizować? (przed sobą, za sobą?). W dzieciństwie czesto jeździłem z obojgiem rodziców mędzy nimi. Ale to bylo 140 lat temu, "sie czasy zmieniły" i teraz to byłoby niedopuszczalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym w niedalekiej przyszłości przewieźć córę( 5lat) i wielokrotnie zastanawiałem się jak to fizycznie zrealizować? (przed sobą, za sobą?). W dzieciństwie czesto jeździłem z obojgiem rodziców mędzy nimi. Ale to bylo 140 lat temu, "sie czasy zmieniły" i teraz to byłoby niedopuszczalne

 

Jedyne bezpieczne miejsce dla tak małych dzieci jest przed kierowcą. Ja już z moim synem troche jeździłem i jest bardzo spokojnie i sympatycznie :-), najlepsze są komentarze ludzi jak zatrzymujemy się np na lody i młody z kaskiem na głowie siedzi na motocyklu i lody wcina (nie bede cytowal, bo niektore sa obrazliwe, ludzie sa dziwni, patrza nie znaja, ale opinie zawsxe musza przedstawic)

Pozdrawiam

PawelP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją córe woziłem z przodu i jezdziłem nie wiecej niż 40 na godzinke ,teraz ma 6 latek i jest dosyć wysoka żeby ją wozic z tyłu,założyłem oparcie i jest fajnie ale i tak jeżdze z nia wolno mysle jeszcze zeby ją przypinac do siebie jakimś paskiem ,dla spokoju ducha swojego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co pamiętam to w przepisach jest, że dziecko do lat 7 można przewozić max 40 km/h, pow 7-go roku życia jak każdego innego pasażera. I chyba absolutnie nie wolno wozić dziecka z przodu, bo w przypadku jakiegokolwiek wypadku ma mniejsze szanse, że wyjdzie cało.

A poza tym ponoć (ale nie mam pojęcia na ile to jest prawda - bo gdzieś tylko zasłyszałam taką informację), są do kupienia takie "nakładki" na siedzenie motocykla, czy jak to nazwać, coś w podobnego do fotelików takich jak na rower.

Jak już wspomniałam to tylko zasłyszana informacja i nie wiem czy prawdziwa, bo kiedyś też się interesowałam ze względu na małe dziecko, ale nie drążyłam tematu, bo stwierdziłam, że może jednak lepiej poczekać jak podrośnie i nie kusić losu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co pamiętam to w przepisach jest, że dziecko do lat 7 można przewozić max 40 km/h, pow 7-go roku życia jak każdego innego pasażera. I chyba absolutnie nie wolno wozić dziecka z przodu, bo w przypadku jakiegokolwiek wypadku ma mniejsze szanse, że wyjdzie cało.

A poza tym ponoć (ale nie mam pojęcia na ile to jest prawda - bo gdzieś tylko zasłyszałam taką informację), są do kupienia takie "nakładki" na siedzenie motocykla, czy jak to nazwać, coś w podobnego do fotelików takich jak na rower.

Jak już wspomniałam to tylko zasłyszana informacja i nie wiem czy prawdziwa, bo kiedyś też się interesowałam ze względu na małe dziecko, ale nie drążyłam tematu, bo stwierdziłam, że może jednak lepiej poczekać jak podrośnie i nie kusić losu.

Pozdr

 

 

Myślę, że miejsce przed kierowca jest jedynym bezpiecznym dla maluszka. Jeżeli ustawodawca pozostawił w przepisach zapis o przewożeniu dzieci poniżej 7 roku życia i nie narzucił żadnych innych obostrzeń to każdy rodzic odpowiedzialny za swoje dziecko musi sam zdecydować, gdzie chce zabrać i czy w ogóle swoje dziecko. Ja przyznam, że miałem wiele wątpliwości zabierając syna po raz pierwszy na motocykl, ale po kilku razach jest to wielka frajda dla mnie, jak i dla syna, a nie wyobrażam sobie jak miałbym go usadzić za mną. Dziecko w wieku 4 lat nie jest w stanie utrzymać się samo na motocyklu, widząc go przed sobą mam możliwość zareagowania na to co robi, a że jeżdżę z nim z prędkością 30-40 km po drogach praktycznie nieuczęszczanych to robi się z tego miłe doświadczenie dla niego i wielka przyjemność dla mnie.

Milego dnia

PawelP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam "chyba", ale nie będę się upierać przy moim zdaniu, masz rację mówiąc, ze dziecko poniżej 5 lat miałoby problem z utrzymaniem się na tylnym siedzeni. Ja szczeże przyznam, że w ogóle nie odważyłam się i dopóki nie podrośnie porządnie nie odważę wszadzić mojej Małej na motor, dlatego przyznałam się szczerze, że nie jestem pewna :) Jeżeli czujesz się pewnie, bezpiecznie i kontrolujesz sprawę to chyba wszystko w jak najlepszym porządku :D . Co do przepisów to faktycznie, żadnego uregulowania w tej kwestii nie ma, w każdym razie o tym też nic nie wiem. Pozdrawiam i przyjemnych przejażdżek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, może ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć, w jaki sposób można przewozić dzieci na motocyklu. Troszkę poszukałem i nic nie mogę znaleźć w przepisach, na temat małych dzieci (około 3 lat). Czy można (oczywiście nie w wózku bocznym tylko na jednośladzie:), z przodu, czy z tyłu, a może wcale od jakiego wieku lub wymiaru :icon_razz:

Pyam bo mam 3 letnią córkę i nie wiem czy mogę jej założyć mini kask i trochę pojeździć, czy mam czekać aż skończy ... lat?

Dzękuję za podpowiedzi.

Pozdrowionka

 

 

http://forum.motocyklistow.pl/Pzrewozenie-...ci--t43352.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...