Skocz do zawartości

DR 350 dusi na wysokich obrotach


Maciejo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jak w temacie, wszystko z motorem było ok przez wiele lat a nagle zaczął się dusić przy wejściu na wysokie obroty (ostatni bieg okolice 100km/h +), wyraźnie przychamowuje silnik i dusi. Nigdy wcześniej takich objawów nie było kręcił obroty do odcinki.

 

  • Zawory ostatnio wyregulowane (duszenie obrotów przeniosło się jak by na odrobinę wyższe obroty ale nadal brakuje wiele do max)
  • Gaźnik czyszczony (brak zmian)

 

Co może odpowiadać za problem ? Dr 350 to stare zazwyczaj niezawodne enduro z minimum elektroniki, brakuje mi pomysłu co teraz sprawdzać, proszę o pomoc i rady

Edytowane przez Maciejo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z XR600 , 2 lata miałem problem z zakopconą świecą (problemy z rozruchem), na niskich obrotach jechał ok, na wyższych strzelał itp

Powodem było... zasniedzony styk przy cewce zapłonowej(konektor) , widoczne były nawet ślady " spawania" konektorów,

Po przeczyszczeniu wszystkich(w całej instalacji) połączeń i zabezpieczeniu smarem miedzianym motor odzyskał moc , sam byłem zdziwiony że taki dupersztyk tyle może namotać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zdjąć wydech, albo też kolektor. Mi to śmierdzi utrudnionym ujściem spalin, więc jak byś obadał tę stronę, mógłbyś mieć rozwiązanie. Problemy z elektryką raczej dadzą też inne objawy, a tu tylko pow. 7000 obrotów. Może się przypchał albo tłumnik się sypnął. Podobnie jest w samochodach z walniętym katalizatorem. Oczywiście odradzam jazdę bez układu wydechowego.

Edytowane przez boski_dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze to gaznik - brak paliwa na wysokich obrotach , jak masz mozliwosc podnies iglice do maxa .

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...