Skocz do zawartości

Łożysko wału .


kamilful1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem , włożyłem łożysko do zamrażalki
i podgrzałem mocno karter i podczas wkładania łożyska za wolno je wciskałem
i temperatura z karteru przeszła na łożyska . Efekt ? widać na zdjęciu ,łożysko weszło do połowy .
Jak mogę dalej wbić łożysko ?

 

ZDJ : http://imageshack.com/a/img534/579/4t9z.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co chcesz z tym zrobić dalej? Związało na amen, nic z tym już nie da rady zrobić.

 

A jak udało Ci się stare łożysko wyjąć? Widać, że ciasne tam pasowanie jest.

Edytowane przez PRO-MOTOR

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdz sobie jakiegoś ślusarza co ci dorobi przyrząd do wyciskania łożyska. Coś na zasadzie tuleji z śrubą co byś sobie kręcił i wyciskał łożysko. Na necie pownieneś znależć jakiś schemat. Albo sobie poszukaj jak wygląda takie coś i dorób na wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cos takiego jak sciagacz łozysk wewnetrznych jesli chcesz to zrobic profesjonalnie, koszt 70zl wiec nie tak duzo, crossie napewno ci sie przyda w przyszlosci.

 

Tu masz przykładowa aukcje http://allegro.pl/sciagacz-do-lozysk-wewnetrzny-yato-yt-2510-12-38mm-i4018406942.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom lepsze wyniki mialem z rozgrzewaniem karteru + lozyska w temp pokojowej :).

Wszystko jeszcze raz wsadz do pieca i po rozgrzaniu dobij lozysko.

Tyle ze przed wsadzeniem do pieca przygotuj sobie stanowisko do polozenia karteru z solidnym podparciem pod samo gniazdo lozyska i dodatkowymi podporkami z boku, zeby karter nie kolysal sie na boki. Najlepiej zrobic je z drewna

Do wbicia lozyska przygotuj kawalek rury bakelitowej o srednicy zewnetrznej kozyska, tak by uderzenia szly na cala srednica lozyska ( fachowo to sie robi na prasie ). Aluminium ma wiekszy wspolczynnik rozszezalnosci niz stal tak ze dalej masz szanse.

Rozgrzej do jakichs 100 - 120 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt...

zawsze możesz podjechać na pierwszy lepszy warsztat samochodowy tam prasę zazwyczaj maja, można jeszcze uskutecznić twarda śrubę nakrętkę i dwie duże podkładki/tulejki i zrobić sobie prase home made, przekładasz śrubę podkładki przez karter, łożysko skręcasz i śruba wciska łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...