Skocz do zawartości

Ochraniacze na zwykłe jeansy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję czegoś w rodzaju nakładek na zwykłe spodnie jeansowe chroniące przy upadku i przed wiatrem.

Coś w stym stylu jak robi spidi

http://allegro.pl/nakolanniki-windstop-spidi-snug-knee-xl-czestochow-i4014620249.html

 

ale bez polarów, bo ma to być też na lato, albo z polarami wyjmowanymi.

 

Znajomy ma np. na chopera takie skóry nakładane na zwykłe spodnie i sobie chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrobina umiejetności manualnych i sam możesz sobie takie zrobić
kupujesz protektory gumk rzepy i kombinujesz


sam chciałem takie w zeszłym roku robić - chciałem jednak przerobić sobie jeansy - wszyć w nie protektory, by nie jeżdzic latem w skórze jak jest 30 stopni

 

awaryjne hamowanie i kilka kozłów po ulicy przywróciło rozum do głowy i bez kombi sie nie ruszam :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ochraniacze zawsze zakładaj pod spodnie. Inaczej w razie gleby przesuną się na spodniach, co oznacza, że równie dobrze mógłbyś być bez nich.

 

Czy ja wiem, zależy jakie. Ja w plastikowych (polisport) zawsze noszonych na spodniach szlifowałem kilka razy i ani razu się nie przesunęły a i uderzenia nie poczułem. Jak ochraniacz jest pełny i zachodzi na bok kolana to się tak łatwo nie przesuwa. Podsumowując chcesz mieć komfort i bezpieczeństwo to polecam z enduro na zawiasie. Minus jest taki, że zawsze rysują ramę ale w skutera to raczej nie dotyczy.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj takich jakie zaproponowal 1970. Nie sprawdzą się. O wiele lepsze będą takie jak Heniek mówi na zawiasie. Np

http://www.mxlife.pl/product_info.php?products_id=7377#prettyPhoto |
Ta sama cena i o wiele bezpieczniejsze. Sam w nich jeżdżę.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj takich jakie zaproponowal 1970. Nie sprawdzą się. O wiele lepsze będą takie jak Heniek mówi na zawiasie. Np

http://www.mxlife.pl/product_info.php?products_id=7377#prettyPhoto |

Ta sama cena i o wiele bezpieczniejsze. Sam w nich jeżdżę.

 

Rozumiem, że w nich jeździłeś skoro się tak wypowiadasz chyba, że wypowiadasz się tylko jako teoretyk wtedy to dziękuję za taką ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem ale nie sprawdza się ponieważ nie okalają w pełni kolana jak chociażby te thory i nie mają u góry żadnego mocowania i posiadają wąskie pasy mocujące- mogą się zsuwać.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem ale nie sprawdza się ponieważ nie okalają w pełni kolana jak chociażby te thory i nie mają u góry żadnego mocowania i posiadają wąskie pasy mocujące- mogą się zsuwać.

 

Tak przypuszczałem.

To nie jest orteza na kolano tylko ochraniacz na kolano, który bardzo łatwo się zakłada i zdejmuje.

Ten ochraniacz jest głęboki, dobrze leży a rzepy jak rzepy od czasu do czasu należy je dociągnąć żeby lepiej trzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wg Ciebie jest tu wspomniane o ortezach?
Masz racje- łatwo się zakłada, łatwo zdejmuje i zapewnia małe bezpieczeństwo. I właśnie wcale nie jest głęboki nachodzi tylko na kolano praktycznie tylko od przodu i niewiele na boki i nad. Nie ważne czy thor czy inne ochraniacze, na zawiasie zawsze będą lepsze od takich zwykłych które Ty podałeś. A co do rzepów...Ty masz cienkie paski a thory cały materiał zachodzący na nogę z tyłu na rzepy plus na to pasy mocujące nad kolanem i pod.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...