Skocz do zawartości

Prostowanie aluminiowej półki


maruss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nieszczęśliwie moja górna półka od crossa, która jest w fazie przygotowań do malowania (na szczęście, przed malowaniem)

upadła mojemu znajomemu i się lekko odkształciła. Z tego co wiem udało by się to naprostować jedynie za pomocą palnika, do którego niestety nie mam dostępu. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś inna szansa na naprostowanie jej? Niżej dodaję zdjęcia.

 

 

 

 

bikepics-2637064-200.jpg

 

bikepics-2637065-200.jpg

 

Zdjęcia małe bo nie wiem jak je powiększyć tutaj w temacie, ale wszystko na nich widać gdzie jest odkształcona. Krzywy jest tylko ten "docisk" do lag. Reszta półki jest prosta.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie spadła z 10 piętra, ale aż tak to źle wygląda ? :) Można powiedzieć że zrobił to na 99% mój znajomy ponieważ on twierdzi że znalazł ją już w takim stanie na warsztacie, oczywiście sama spadła... Reszta motocykla bezpiecznie stoi na podnośniku :) Jeśli chodzi o Tecrola to miało to być ostatecznością bo mam do nich inną sprawę z zawieszeniem a 5 km w jedną stronę nie mam.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajomy cienki kit Ci sadzi. Nikt Tu nie pisał jak to wygląda tylko o tym, że takie zgięcie półki nie nastąpi po upadku jej na ziemie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się,że mimo wyprostowania półki masz większe szanse na konkretną glebę ? To jest jeden z elementów nośnych. Ja podchodzę do takich rzeczy jak do hamulców-muszą być w nienagannym stanie,bo od tego zależy moje zdrowie a nawet życie

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajomy cienki kit Ci sadzi. Nikt Tu nie pisał jak to wygląda tylko o tym, że takie zgięcie półki nie nastąpi po upadku jej na ziemie.

 

Nie no bez przesady gościa znam zbyt dobrze żeby mógł mi specjalnie zniszczyć część od moto. W grę wchodzi jedynie upadek z max. 1m. Inaczej by tego nie potraktował, z resztą raczej by się przyznał jak by to zrobił, chodź półka była gdzie nie gdzie jeszcze trochę obita ale wszystko papierkiem 500 się zrobiło.

 

 

Nie boisz się,że mimo wyprostowania półki masz większe szanse na konkretną glebę ? To jest jeden z elementów nośnych. Ja podchodzę do takich rzeczy jak do hamulców-muszą być w nienagannym stanie,bo od tego zależy moje zdrowie a nawet życie

 

Ja to rozumiem, ale wydaje mi się że nie jest ona aż tak uszkodzona by nadawała się tylko na przetop.

 

Z tecrolem można załatwić wysyłkowo. Innego wyjścia nie masz.

 

Aż tak daleko nie mam bo 25km w jedną stronę ale jak już pisałem mam do nich inne sprawy i wolę wszystko na raz zawieźć a żeby to zrobić to muszę mieć gotowe to zawieszenie czyli pomalowane golenia i półki.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem jak to zostało wygięte. Przy wyjmowaniu lagi było odsuwane ucho ale nie liniowo tylko osiowo względem lagi.

Żeby przy upadku półka tak się zgięła to jak napisał Piotr, musiałaby upaść razem z resztą motonga.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej że je*nął mu z podnośnika :)
A ty jeszcze bardziej brniesz w tą gównianą ściemę.
Powiem tak przed chwilą zrzuciłem z 1m półkę od gsxr
Zero śladu upadku odkształceń nic.
Wyszedłem przed warsztat podrzuciłem na 20m do góry i j*b na asfalt.
Jedna ryska półka nie jest krzywa :)
Po co walić taką ściemę...

Co do tego prostowania na moje idzie to wyprostować na szczęście delikatnie się ugięła.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kłamie, jeżeli bym tak zrobił to bym od razu tak napisał. Zawieszenie całe sam demontowałem i półki były proste, u znajomego jedynie je matowałem i miałem kłaść podkład, reszta moto jest praktycznie rozebrana od dobrych 2 miesięcy i na podnośniku stoi praktycznie sama rama z silnikiem która mi nigdy nie upadła czy to z zawieszeniem czy też bez. Nie wiem jak jest w gsxr ale wydaje mi się że od 750 są mocniejsze półki niż w 50. I jeszcze raz piszę nie ja to zrobiłem tylko taką półkę otrzymałem od znajomego po 2 dniach, nie wiem jak to się stało dokładnie. Półka była prosta zaraz po wymontowaniu całego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...