Skocz do zawartości

Proszę o rady w dokupieniu 2 enduro/crossa(głownie do nauki na jednym kole)


efm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie proszę o rade.

 

Chcę dokupić 2 motocykl do nauki jazdy na 1 kole. Obecnie posiadam DRZ 400S, ale traktuje ja delikatnie...(zgodnie z przeznaczeniem) poszukuje czegoś bardziej sportowego.

Między innym chcę dokupić 2 motocykl, aby nie musiał uważać na kosmetyczne sprawy, ale nie tylko musi być lżejszy i mieć lepsze kopyt od DRZtki. I tak namyślam się co będzie lepszym wyborem do nauki na jednym? Cross czy Enduro? SX czy EXC ? Na pewno wiem że ma to być KTM tylko co będzie lepsze?

 

SX-F 250 czy SX-F 450

 

EXC-F 250 czy EXC 450

 

A wiec jaka będzie optymalna pojemność aby ładnie szedł na koło i który jest lepszy SX czy EXC?

 

Ps. o kosztach miedzy tymi sprzętami wiem jaka jest różnica i wiem że jeżeli ktoś umie śmigać to mu to większej różnicy nie robi czy to SX czy EXC. Jednak ja jazdę na 1 dopiero chcę zacząć. Oczywiście sprzęt będę też użytkował w ciężkim terenie. Ale głownie do nauki na 1 kole.

 

Pytam o używane maszyny nie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych modeli co wymieniłeś najlepiej(najłatwiej) lata się na kole sxf 450. Tylko teraz pytanie czy ogarniesz ten milion koni które za każdym dodaniem gazu chcą cię zabić. Najtaniej kupisz sxf-y, za exc już trzeba dopłacić. W serwisowaniu sxf oczywiście droższy od exc ale bez tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to sa jakies kpiny

O co ci chodzi??

 

do jazdy na jednym to właśnie najlepsze będzie te drz. Trudniej postawić do pionu ale potem łatwo opanować w balansie. Czym łagodniejsze "płynne" oddawanie mocy tym lepiej.

Może to i racja, ale pewnie zależy dla kogo...

 

Jak ty DRZty na koło nie potrafisz postawić, to zgłoś się do Tacza :biggrin:

 

Nie o to chodzi, że nie potrafię...

13 -latki na kiblach jezdza na kole i wcale nie potrzeba 60 koni, ale jak to mowia nie maszyna lecz technika robi z ciebie zawodnika

Przecież nie pisze, że potrzebuje 60 koni. Moja DRZ odpada bo nie będę jej tak eksploatował. Jeździłem na sx-f 250 (ale to nie mój sprzęt a pożyczać nie lubię) dlatego chce własny, i dla mnie to ładnie idzie na koło i łatwiej się nauczyć tym niż DRZ(tzn DRZtki jest mi po prostu szkoda wiadomo jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz, a liczę się z tym jak już będę miał swój sprzęt to wiadomo że różnie wtedy techniki się będzie eksperymentować i pewnie nie raz sprzęt poleci i ja z nim. No, ale nie o tym. DRZ po prostu odpada i tyle w temacie. Wiem jak się jeździ na sx-f 250, ale może na exc lub na sx-f 450 jest jeszcze lepiej dlatego pytam przed kupnem, żeby wiedział co szukać.

 

Chodziło mi o porady typu bierz np. EXC słabsze, ale przełożenia lepsze lub SX bo....

Jak narazie to dostałem tylko 2 porady co do jazdy na kole w tym jedna z DRZ (która na pewno odpada) a reszta postów nic do tematu nie wnosi ciekawego.

Także czekam na osoby które mają do czynienia z tymi sprzętami i poradzą sensownie. Co do pojemności to myślę że 250 jest ok bo na takiej jeździłem i mi to odpowiadało jestem też lekki. A jak się ma taki EXC-f 250 do SX 250? Z których biegów idzie na koło z gazu taki EXC? Który będzie lepszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z tą cr500 to ci mądrze odpisał na tak głupi problem......

 

cr500 będzie najtańsza w zakupie i utrzymaniu, na koło idzie nawet z 5 na siedząco z gazu a przecież o to ci chodzi żeby szybko i łatwo na gumę postawić ??

 

obstawiam że sxf 250 przy cr 500 to w ogóle nie wstaje na koło :D

 

z motocykli które mają moc nie do ogarnięcia i do niczego oprócz gumy się nie nadają to jeszcze sx520 -coprawda tylko 4 długie biegi ale nie miałem problemów latać tym na kole , gdzie na xr 600 nie potrafie

 

teraz dopiero doczytałem -ty chcesz się uczyć jazdy na 1 kole nie mając w tym żadnego doświadczenia w tym na 60KM crossie ?? takie marne ci życie ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz drugą DRZ.

rozważałem to żeby kupić jakąś zniszczona ewentualnie zrobić jej remont a estetyka się nie przejmować, ale chcę też mieć lżejszy motor.

 

ale z tą cr500 to ci mądrze odpisał na tak głupi problem......

 

cr500 będzie najtańsza w zakupie i utrzymaniu, na koło idzie nawet z 5 na siedząco z gazu a przecież o to ci chodzi żeby szybko i łatwo na gumę postawić ??

 

obstawiam że sxf 250 przy cr 500 to w ogóle nie wstaje na koło :D

 

z motocykli które mają moc nie do ogarnięcia i do niczego oprócz gumy się nie nadają to jeszcze sx520 -coprawda tylko 4 długie biegi ale nie miałem problemów latać tym na kole , gdzie na xr 600 nie potrafie

 

teraz dopiero doczytałem -ty chcesz się uczyć jazdy na 1 kole nie mając w tym żadnego doświadczenia w tym na 60KM crossie ?? takie marne ci życie ??

Dlaczego głupi problem? Cr 500 znowu jest ciężką do kupienia pyzatym nie chcę. Dlatego ja nie obstawiam tylko pytam kogoś doświadczonego z tymi motocyklami. Nie chcę kontynuować naukę na jednym, ale na własnym sprzęcie. Rozumiem że 450 po DRZ może być za mocna dlatego się radze czy 250 sx/exc czy 450. 250 na pewno nie ma 60KM. Zresztą jak wyżej pisałem sx-f 250 już śmigałem i delikatnie gumowałem, ale chcę mieć własny sprzęt do tego. 450 rozważam bo się naczytałem na forum pierdoł typu 250/450 bierz 450... bo mniej wysiloną lepiej się zbiera z dołu itp a po czasie i tak się nauczysz i będziesz musiał się przesiąść. Dobra ok rozumiem nie ma co przesadzać. A więc co polecacie EXC-f 250 czy SX-f 250?? (Różnice w motocyklach znam typu zawieszenie koszta itp.) ale doświadczenia nie mam żadnego co do EXC tylko SX-f250(2008) Wiem chodzi mi o to jak taki EXC wypada do SX? Wiem że silnik ma mniej mocy. Ale jak się ma cała reszta to tego przeznaczenia na gumę. Pozycja zrywność przełożenia, waga?

Edytowane przez efm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprocz cr500 slyszalem ze kx500 tez niezle idzie na kolo :)

a Ty weź się jebnij w czoło. W temacie wogle nie pytam o te maszyny. Wiec po co udzielasz odp nie mając nic sensownego do powiedzenia. Słyszałeś czy się naczytałeś na internecie i powtarzać. Dlatego ja nie chcę słuchać takich bajek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...