Skocz do zawartości

Turystyk na krótkie i dalekie wyprawy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie do doświadczonych kolegów, docelowo marzy mi się Honda Pan European, jednak kasy i doświadczenia brak na taki sprzęt. Chce narazie zacząć przygodę z motocyklem, tylko nie wiem jakim, budżet 15tys.

Co mi polecicie szukać w tych pieniądzach tak, żeby doświadczenie rosło pod Paneuropeana? Mam 25lat 190cm i 90kg poprzednie moto jakies 10 lat temu - simson :)

 

zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF600 lub CBF1000 fajne bezproblemowe motocykle duża dostęponosc czesci zamiennych nowych i używanych,jak rowniez akcesoriów turystycznych typu kufry,wyższe szyby, itp. A jak w sumie na pierwsze moto to bardziej bym polecał CBF 600 ma bardzo łagodną i przyjazną charakterystyke silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wystarczy Ci jakikolwiek sprzęt z klasy turystyków lub sportowych turystyków. Czy będzie to CBF czy Deauville czy też Bandit - każdy powinien się sprawdzić. Nie napisałeś nic jakie masz doświadczenie ze sprzętami. Jeśli to ma być pierwszy sprzęt to wg mnie lepiej celować w coś lżejszego i słabszego. Jeśli celujesz w dalszą turystykę to warto żeby miał owiewki a nie tylko szybę. Przydaje się to w długich trasach. Oczywiście jeszcze fajniej jeśli ma więcej wyposażenia typu: grzane manetki, centralna stópka (jeśli napędzany łańcuchem).

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu wybral Deauville, najblizej jej do Pan Europe, o ktorej marzysz.

Jest to najmniejszy turysta Hondy, idealny na poczatek, bezproblemowy i malo wymagajacy jesli chodzi o serwis,do tego ma tak bardzo porzadany w turystyce wal napedowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn rozumiem że korzystałeś z Deauville ? czy tak sobie bo sąsiada wujek mówił że szwagier kolegi z pod sklepu ? Nie dam złego słowa powedzieć na to moto.Pod warunkiem że nie użytkuje go troglodyta ale to dalej nie wina moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn rozumiem że korzystałeś z Deauville ? czy tak sobie bo sąsiada wujek mówił że szwagier kolegi z pod sklepu ? Nie dam złego słowa powedzieć na to moto.Pod warunkiem że nie użytkuje go troglodyta ale to dalej nie wina moto.

Tak dopóki nie zasnołem za kierownicą ;) Moim zdaniem V-strom jest zwyczajnie fajnijeszym, lepszym motocyklem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak dopóki nie zasnołem za kierownicą ;) Moim zdaniem V-strom jest zwyczajnie fajnijeszym, lepszym motocyklem :)

 

 

No przecież autor wyraźnie pisze,ze szuka turystyka a suzi nie wpisuje się w tą kategorie, poza tym doceniłbyś ntv w dalszej trasie za wał,schowki,radio,kufry w obrysie motocykla i za spokój za szybą . Poza tym nie ma jakiejs wielkiej przepaści w osiągach miedzy tymi modelami no chyba,ze piszesz o 1000cm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na Bandziora z owiewkami a nie pożałujesz. mam podobne parametry jak Ty , na mniejszym Bandycie zrobiłem ponad 80 tys km, teraz na dużym kilkanaście i nie marzę o żadnym innym sprzęcie :)

A konstrukcja też prosta więc serwis nie jest trudny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...