Skocz do zawartości

Suzuki GSXF 750


Krzysztofb511
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Chcialbym zasiagnac waszej opini:) Otoz jakis czas temu wymienialem komplet uszczelek pod glowica w suzuki GSXF 750. Problem pojawil sie dosc niedawno powniewaz zauwazylem ze ponownie zaczyna sie pocic ( nie zbyt duzo ale jednak), otrzymalem informacje od osoby ktora mi to robila ze jest to wada fabryczna i moze tak byc ze nawet po wymianie takiej uszczelki bedzie sie pocil. Dla mnie jest to dosc ironiczne poniewaz, mozna powiedziec ze wywalilem dosc sporo kasy na to zeby sie tylko dowiedziec ze jest to wada fabryczna?

Rozumiem ze jest jakas zywotnosc takiej uszczelki ale czy to mozliwe ze tylko ok 500km bo wiecej nie przejechalem.

Czy jest mozliwosc ze cos poszlo mu nie tak przy takiej naprawie, oraz czy mozna jakos to udowodnic?

Powiedzcie mi jaki moze byc koszt wymiany takiej uszczelki wg was?

Dziekuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem nowych uszczelek trzeba się upewnić czy aby powierzchnia jest prosta bez odkształceń w co wątpie że było sprawdzone np liniałem traserskim.
Gdy powierzchnia była by nie równa trzeba delikatnie splanować/zabielić powierzchnie styku.
Odtłuścić powierzchnie założyć odpowiednią strona uszczelki no i najważniejsze, dokręcić w odpowiedniej kolejności i z odpowiednim momentem dynamometrycznym szpilki głowicy.

Ten przepis jest na "nie pocenie się" .

Robiłem 5 olejaków w tym jeden z 87r motocykle porobiły conajmniej z 4-5tyś km i ani smużki oleju na karterach.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Chcialbym zasiagnac waszej opini:) Otoz jakis czas temu wymienialem komplet uszczelek pod glowica w suzuki GSXF 750. Problem pojawil sie dosc niedawno powniewaz zauwazylem ze ponownie zaczyna sie pocic ( nie zbyt duzo ale jednak), otrzymalem informacje od osoby ktora mi to robila ze jest to wada fabryczna i moze tak byc ze nawet po wymianie takiej uszczelki bedzie sie pocil. Dla mnie jest to dosc ironiczne poniewaz, mozna powiedziec ze wywalilem dosc sporo kasy na to zeby sie tylko dowiedziec ze jest to wada fabryczna?

Rozumiem ze jest jakas zywotnosc takiej uszczelki ale czy to mozliwe ze tylko ok 500km bo wiecej nie przejechalem.

Czy jest mozliwosc ze cos poszlo mu nie tak przy takiej naprawie, oraz czy mozna jakos to udowodnic?

Powiedzcie mi jaki moze byc koszt wymiany takiej uszczelki wg was?

Dziekuje za odpowiedz:)

 

Co znaczy "dość sporo kasy" ?

Co za tą kasę było konkretnie robione ?

Bo wymiana starej uszczelki na nową bez robót ubocznych to tylko w WSK a nie w silniku 4 cylindrowym

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400zl wymiana kompletu uszczelek pod glowica, 400zl za robocizne, 400zl za wyciagniece silnika z ramy ( bo inaczej sie nie dalo) oraz ok 600zl za uszczelki wiem ze troche duzo ale w serwisie wyniosloby jeszcze wiecej bo dzwonilem i sie dowiadywalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400zl wymiana kompletu uszczelek pod glowica, 400zl za robocizne, 400zl za wyciagniece silnika z ramy ( bo inaczej sie nie dalo) oraz ok 600zl za uszczelki wiem ze troche duzo ale w serwisie wyniosloby jeszcze wiecej bo dzwonilem i sie dowiadywalem

 

 

Jeżeli głowica nie był planowana to reklamuj

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byla bo sam mi to mowil, ale tu pojawia sie problem poniewaz policzy te same koszty co napisalem powyzej a na to napewno sie nie zgodze

 

a dlaczego masz płacić ponownie ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to za mechanik co wymienia uszczelkę pod głowicą bez planowania...i jeszcze się do tego przyznaje :banghead: . Jak pan Piotr mówi - reklamuj!!! Gwarancja sie należy i jeszcze za taką kasę za robotę nie zgodną ze sztuką!

 

Samemu byś się zabrał to byś widział że dobrze zrobione i pół kasy w kieszeni.

Edytowane przez lukasz-2211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jasno na początku napisałem że planujemy jeśli po sprawdzeniu powierzchni głowicy liniałem traserskim uznaje się że są wypaczenia, krzywizny, dołki.

Zresztą skoro się nie znasz na robocie to mogłeś chociaż spojrzeć na ceny części w necie.
Tudzież na larssonie uszczelka pod głowice 171 zł, uszczelka pod cylindry 59 zł, no i ewentualnie uszczelka okrywy zaworowej 101 zł = 330 zł

A ty zapłaciłeś 600zł za uszczelki, wątpię że za zestaw TOP-END.

Reasumując: REKLAMACJA

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tudzież na larssonie uszczelka pod głowice 171 zł, uszczelka pod cylindry 59 zł, no i ewentualnie uszczelka okrywy zaworowej 101 zł = 330 zł

 

A ty zapłaciłeś 600zł za uszczelki, wątpię że za zestaw TOP-END.

 

 

 

 

Heh, to mechanikowi powinno wystarczyć hajsu na poprawkę ;)

 

Ale obstawiam że każe sp... się oddalić. Bez paragonu albo kolegów z siłowni ciężko będzie coś zdziałać.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu wtrąca się jak zwykle myśl "Nie stać mnie na tanie rzeczy" bądź "robić coś tanio to robić dwa razy" .

Jednak lepiej było oddać do tego droższego warsztatu, choć nie zawsze cena jest odpowiednikiem jakości wykonanej usługi.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno komplet uszczelek firmy athena byly wymieniane, dzisiaj bede rozmiawial na ten temat z "moim" mechanikiem i zobaczymy co on ta ze nie dostanie juz odemnie ani grosza a wyciek ma byc uszczelniony. Dzieki za upewnienie sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...