Skocz do zawartości

Cafe racer kilka pytań laika...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym zrobić sobie cafe racera i mam kilka pytań:

1. Jaki najlepszy model do 4 tyś zł i z jakich lat ma być motocykl.

2. Czy szczególnie zwracać uwagę na stan lakieru i oryginalność motocykla wiedząc że i tak będzie malowany i przerabiany.

3. Silnik czy zwracać uwagę na stan wizualny silnika (nie porysowany,pobijane dekle silnika) czy raczej jest sposób na ładne pomalowanie silnika??

Mam dużo więcej pytań ale puki co był bym wdzięczni jak byście się podzielili swoimi zdaniami na temat tych pytań.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moto ma być do 4 000 zł,to szału ni ma. Do przeróbki i tak będziesz wyjmował silnik,więc go sobie wyczyścisz,pomalujesz itp. Co do rocznika,to najwyżej kupisz z początku lat 80-tych.Przemyśl dobrze-jeżeli motocykl ma być ładny ,to musisz włożyć sporo kasy.Jeżeli nie masz kasy,to sobie odpuść,bo się narobisz i wyjdzie kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 4 tyś to nie jest spora suma na motor co myślicie o hondzie cb650??? cafe racera chciał bym robić sam według własnej wizji, największy problem to przeróbka zbiornika i zrobienie ciekawego tyłu ze światłami na lakiernictwie znam się tak więc malowanie we własnym zakresie koszta jakie ponoszę to tylko materiał jaki będzie mi potrzebny.Wiadomo że wszystkie łożyska,klocki linki będą nowe silnik wolał bym żeby był w dobrej kondycji gdyż nie chcę się brać za rozbieranie no ale jak będzie potrzeba to oczywiście i silnik zostanie uzdrowiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod cafe rocznik nie ma znaczenia, a nawet czym starszy tym ciekawszy, generalnie można zaadaptować każdy motocykl typu sport-turystyk, lub niektóre typu chopper.Starsze maja wadę w postaci wyeksploatowania, trzeba mieć sporo szczęścia aby trafić dobry egzemplarz , natomiast plus to odpada elektronika oparta na kompach, pompach i pierdołach, ramy też są zazwyczaj stalowe - wiadomo.Generalnie przy preróbce , w zależności od opcji musisz doliczyćminimum 6-7 tys do ceny zakupu rzęcha, a górna granica , to w zasadzie brak granic.Cb 650 spokojnie się nadaje - choć są ciekawsze rzęchy, jest sporo akcesoriów w sieci akurat do cb,a bak lepiej kupić już gotowy, są ciekawe wzory.O dziwo najtrudniej jest przerobić motocykl z lat 80 aby wyglądał jak motocykl torowy z lat 80, - tzn mało akcesoriów w postaci owiewek i itp, choć może nie tyle mało co są bardzo drogie

Edytowane przez danmacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, chciałbym dołączyć do dyskusji. Jestem posiadaczem trzech motocykli, jeden bandit z 2001 roku jest praktycznie nie eksploatowany. Też wpadłem na pomysł przebudowania go na caffe, w necie znalazłem sporo zdjęć zrobionych bandziorów. Szkoda motura żeby stał w garażu i rdzewiał. Wiem że z braku czasu sam sobie nie poradzę ale może macie jakąś zaprzyjaźnioną firmę lub mechanika który mógłby mi cokolwiek pomóć, podpowiedzieć na początek. Od czego mam zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj - nie będziesz miał problemu

i to nie jest złośliwość - po prostu zainwestujesz kasę w i tak nieużywany mebel - a ta kasa nigdy się nie zwróci

jeszcze bym zrozumiał gdybyś grzebał sam aby wypełnić wolny czas i się spełnić w "majsterkowaniu" ale jeśli i tak będziesz to zlecał, to wg mnie nie ma sensu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj - nie będziesz miał problemu

i to nie jest złośliwość - po prostu zainwestujesz kasę w i tak nieużywany mebel - a ta kasa nigdy się nie zwróci

jeszcze bym zrozumiał gdybyś grzebał sam aby wypełnić wolny czas i się spełnić w "majsterkowaniu" ale jeśli i tak będziesz to zlecał, to wg mnie nie ma sensu

 

 

Święte słowa - popieram

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż po przemyśleniu stwierdzam, że jest jednak jakiś sens - dasz komuś zarobić, on da komuś zarobić, Ty stracisz dwa razy ale trochę napędzisz koniunkturę w tym państwie i jakby nie było pewnie wśród motocyklistów

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj - nie będziesz miał problemu

i to nie jest złośliwość - po prostu zainwestujesz kasę w i tak nieużywany mebel - a ta kasa nigdy się nie zwróci

jeszcze bym zrozumiał gdybyś grzebał sam aby wypełnić wolny czas i się spełnić w "majsterkowaniu" ale jeśli i tak będziesz to zlecał, to wg mnie nie ma sensu

No wielkie dzięki za poradę ale chyba nie o taką pomoc mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzięki za poradę ale chyba nie o taką pomoc mi chodziło.

 

W takim razie sprecyzuj o co Ci chodziło ?

Na siłę można z Bandita zbudować CR ale i tak wyjdzie z tego coś a'la Cafe Racer.

sprzedaj i kup np.Triumpha a potem zlecisz przebudowę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze fajniej jeśli kupi starą , zdezelowaną, zapuszczoną, niekompletną japonię za niewielką kasę i tchnie w nią nowe życie ;)

ktoś będzie się cieszył z dobrego bandita a jakiś rupieć może odzyskać blask

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Za kasę ze sprzedaży bandita kupić coś starszego, najlepiej z kołami na szprychach i na dwóch amortyzatorach, żeby jak najbardziej odzwierciedlało ten styl, i jeszcze zostanie trochę pln na przeróbkę. Poza tym starsze sprzęty są dużo wdzięczniejsze w przeróbce bo wszystko ma "odpowiedni" kształt, bak, rama, tłumiki. W zasadzie zostaje tylko zmienić kierownicę, zegary i zadupek z kanapą. Ja bym Ci polecał GS-a 750 bo i moc odpowiednia.

 

http://otomoto.pl/suzuki-gs-750-1977r-M3870598.html

 

http://tablica.pl/oferta/suzuki-gs-750-sprzedam-lub-zamienie-CID5-ID3hFm3.html#d8f891d70b

 

A jakbyś potrzebował formę do robienia zadupków w stylu CR to odezwij się na pw.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę szkoda GSa przerabiać zwłaszcza ciąć ramę ale akurat w tym modelu można go przebudować na ładnego CRa z możliwością powrotu do oryginału bez obcinania czegokolwiek wystarczy w necie poszukać wzorów

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...