Skocz do zawartości

Biegi w suzuki gs 500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :) Od kilku dni obserwuję w swoim motocyklu niepokojące mnie zjawisko- podczas zatrzymania się nie jestem w stanie wrzucić luzu ani biegu wyżej niż 1, skrzynia biegów jakby się zacięła, podczas jazdy za to biegi zmieniają się bez problemów. Od momentu kupna luz nie wchodził zbyt płynnie, ale wystarczyło puścić sprzęgło i wcisnąć jeszcze raz, i wskakiwał. Teraz coś się zablokowało i współpracować ze mną nie chce. Czy kojarzy ktoś z Was w czym może leżeć problem? Czy jestem w stanie sama sobie z tym poradzić (moja wiedza na temat mechaniki jest uboga jak stan konta przed wypłatą) czy oddać do mechanika? Dziękuję z góry za wszelkie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się na postoju lekko ruszy motocyklem przód/tył jest problem z wbiciem luzu?

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszanie lekko w tył i w przód nie pomaga niestety. Za to jak wyłączę silnik i trochę mocniej próbuję wbić to przeskakuje na luz. Przy włączonym silniku stosowanie tej samej siły lub nawet nieco mocniejszej nie przynosi żadnych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy stoisz np. na światłach z zapiętym pierwszym biegiem, i z wciśniętym sprzęgłem(silnik pracuje), motocykl próbuje ruszać ?

 

Sam nie mogę się uporać ze swoją skrzynią i sprzęgłem. Sprzęgło nie ciągnie(nie muszę trzymać motocykla żeby nie ruszał sam), nie ślizga się a gdy zredukuje biegi np. do 2 i stoję na światłach, po czym chcę wbić luz to wskakuje 1 i nie wyjmę jej bez gaszenia silnika. A jeśli zatrzymam sie na biegu 3 albo 4 to koniec, nie zredukuje do 1 za diabła. Trzeba ruszać zwykle z 2 albo 3 jak nie ma czasu na zgaszenie. Czasem skrzynia zablokuje się między biegami. Czasem też jedynka nie wskakuje nawet gdy trzymam dźwignie i lekko popuszczam sprzęgło jakby wodzik chwytał ale ześlizgiwał się... Coś mi sie wydaje że skrzynia mi sie kończy. W czasie jazdy biegi wchodzą ok, bez sprzęgła również żadnych zgrzytów stuków nic niepokojącego, nie wypadają. A z trafieniem luzu jest masakra, z 1 na luz jest nie możliwe z 2 na luz czasem sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żurek- kiedy stoję z włączonym 1 biegiem i mam wciśnięte sprzęgło to nie rusza. Biegi w dół podczas szybszej jazdy lub zwalniania wchodzą bez problemu. Tak samo jak w górę. Kilant- moto zaczyna ruszać bardziej pod koniec puszczania sprzęgła. Zeszłam właśnie do garażu, żeby go odpalić i, co dziwne, teraz luz wrzuca się bez najmniejszego trudu. Czy to możliwe, że dłuższa jazda powoduje takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze uzupelnialas poziom 2 dni temu niewiele mowi, pytanie kiedy olej zmienialas ?

 

Poza tym do obojga :

- Nauczcie sie zmieniac biegi podczas jazdy, to samo z wrzucaniem na luz.

Nie stajesz na skrzyzowaniu i dopiero starasz sie zrzucic na luz tylko zrzucasz go dojezdzajac do skrzyzowania, albo stajesz na

jedynce i sprzegle.

Skrzynie Suzuki maja to do siebie ze wodziki wykonane z kawalkow zwyklej blachy szybko sie wycieraja i potem sa tego typu

trudnosci. Specjalnie ma to znaczenie w o wiele starszej skrzyni Zurka, ale nie jest objawem zadnego powaznego uszkodzenia.

Rowniez nauczcie sie zmieniac biegi na polsprzegle z preloadingiem czyli lekkim naciskiem stopy na dzwignie zmiany biegow jeszcze przed jego

wrzuceniem.

Wszystko opisane w watkach Tomka Kulika o nauce jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym do obojga :

- Nauczcie sie zmieniac biegi podczas jazdy, to samo z wrzucaniem na luz.

Nie stajesz na skrzyzowaniu i dopiero starasz sie zrzucic na luz tylko zrzucasz go dojezdzajac do skrzyzowania, albo stajesz na

jedynce i sprzegle.

 

Ostatnio tak robię bo się po prostu nie da inaczej. :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...