Skocz do zawartości

Ciągnące sprzęgło po wymianie sprężyn, KLR 650.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymieniłem tarcze no i czas nadszedł na sprężyny, ponieważ sprzęgło już słabo odbijało. Zamówiłem na allegro sprężyny i wziąłem się do roboty. Nowe sprężyny są dłuższe gdzieś około 0,5cm(ucieszyło mnie to, bo stare są pewnie od nowości, poprzedni właściciel nic w moto nie wymieniał niestety). Spuściłem olej, zamontowałem nowe sprężyny, nalałem olej, wyregulowałem luz na klamce, wszystko jest w porządku, ale sprzęgło ciągnie, wbije biegi czuje jak obroty spadają, bo chce ruszyć.

 

Dodam, że gdy zamawiałem tarcze to było o jedną za dużo, na początku myślałem, że to nie od mojego moto, lecz były identyczne i tym razem było o jedną sprężynę za dużo, nie wiem czy to pomyłka, czy po prostu zawsze tak dają? Sprężyny firmy EBC. Co może być powodem? Może popełniłem błąd nie wyciągając tarcz i ich ponownym namoczeniu? Głupio byłoby zakładać stare sprężyny :D

 

http://imageshack.us/a/img850/706/6lse.jpg



Sprężyny są sporo za długie. Na aukcji były KLR 650 od 95 do 04 rocznik. Mój 95, niby wszystko w porządku, oznaczenie z aukcji zgadza się z tym na opakowaniu. Jutro przedzwonie jeszcze, ale pewnie nic to nie da, skończy się na to, że je skrócę sam, a jak nie wyjdzie to założe stare, strata kasy.

 

Wiadomość od sklepu

 

"napisałem wcześniej csk 30 - tak podaje producent - jeżeli nie pasują zwrot do 10 dni od otrzymania towaru na adres - INNYCH NIE POSIADAMY"

 

Nie rozumiem, jeszcze sprawdzę serwisówkę, lecz w niej nie mam ile powinno być tarcz sprzęgłowych, może ktoś mi pomóc? Poszukam wymiary sprężyn.

 

 

Standard 32,2

 

Nowe mają 32,6 - odsyłam, trudno.

Edytowane przez Dexster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość oryginalnych sprężyn możesz sprawdzić w manualu.

Wiele firm produkujących zamienniki wypuszcza na rynek zestawy bardziej uniwersalne - czyli pasujące do różnych modeli.

Np. może być jedna sprężyna lub tarcza więcej. Dodatkowe opakowanie tylko pod jeden model jest droższe niż jedna tarcza lub sprężyna.

Jestem skłonny podejrzewać jakiś błąd w montażu nowego sprzęgła.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"napisałem wcześniej csk 30 - tak podaje producent - jeżeli nie pasują zwrot do 10 dni od otrzymania towaru na adres - INNYCH NIE POSIADAMY"

 

......

 

 

Nowe mają 32,6 - odsyłam, trudno.

 

 

Zapomnieli dodać że (zapewne) przyjmują zwroty nieużywanego towaru :D

 

 

Skoro napisałeś że wcześniej była jedna tarcza za dużo i jeśli włożyłeś wszystkie to po prostu wywal jedną.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tarcze wywaliłem. Panie Piotrze, zmierzyłem sprężyny i jedna jest dłuższa o 4-5mm, czy to normalne? Nie wydaje mi się. Co mogłem źle złożyć? Na starych sprężynach sprzęgło działało prawidłowo, zakupiłem sprężyny po to by klamka działała sprawniej. Już nie wiem, czy je odsyłać czy nie, są przecież dłuższe...

 

Druga sprawa, czy za długie sprężyny dawałyby takie objawy?

 

Standard(serwisówka) - 3,2cm

Stare z KLR - 3,2cm

nowe - 3,6cm

Edytowane przez Dexster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poprawność złożenia i przed zamontowaniem pokrywy sprawdź czy sprzęgło rozłącza.

A może założyłeś o jedną tarczę za dużo ?

Mnie to się przytrafiło kilka lat temu i teraz zwracam na to szczególną uwagę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze, wyciągając stare tarcze 2 przekładki były przy sobie, jak dobrze pamiętaj wtedy było 5 tarcz, zakładając nowe tarcze, założyłem już 6 - na tyle było przekładek i sprzęgło działało poprawnie.

 

Wrócę z pracy do domu, to rozbiorę i powyciągam tarcze, namoczę i złoże z powrotem, zobaczymy czy coś to da. Sprężyn nie odeślę, bo niestety je zamontowałem, ostatecznym wyjście będzie skrócenie nowych sprężyn, bo i tak mi nic po nich.

 

I jestem ciekawe ile prawidłowo powinno być tarcz, w serwisówce mam tylko informacje nt. ich wymiarów, nie ilości - niby tak oczywista rzecz, lecz po poprzedni właścicielu niczego nie jestem pewien ;)

Edytowane przez Dexster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to coś podpowie, ale na zimnym silniku sprzęgło wydaje mi się, że działa w porządku, lecz po przejechaniu kilkunastu metrów zaczyna ciągnąć. Zamówiłem uszczelkę pokrywy sprzęgła i wkładam stare sprężyny, no cóż. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w japońskich motocyklach ale w swojej ETZ mam taką śrubę w deklu do regulacji sprzęgła, gdy ciągnie wystarczy troszkę wkręcić, inny sposób to regulacja linką przy klamce, ale nie wiem jak jest w tej kawie, może wystarczy poprostu podregulować?

Edytowane przez kilant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacje sprzegla robisz nie przy klamce, tylko przy silniku, jak to kolega w poprzednim poscie slusznie zauwazyl,

Regulacja przy klamce sluzy tylko do regulacji luzu na klamce.

Piotr ci napisal rowniez zebys sprawdzil czy sprzeglo calkowicie rozlacza, zrobiles to ?

5 mm roznicy w dl sprezyn nie powinno nic zmienic jesli dalej mieszcza sie w swoich otworach po calkowitym skreceniu tarczy dociskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach gdy motocykle mialy kopke to wciskales sprzeglo i naciskales kopke zeby sprawdzic

czy jej ruchy nie ruszaja silnikiem. Teraz trzeba wciskac sprzeglo a druga osoba musi krecic tylnym kolem przy wrzuconym biegu.

Lub ruszac motocyklem naciskajac go tylkiem przod / tyl przy wcisnietym sprzegle i wrzuconym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się tego sprawdzić, bo założyłem już wcześniej stare sprężyny, lecz nie skończyłem montować z braku czasu. Na jutro moto jest potrzebne do dojazdu do pracy. Na starych sprężynach sprzęgło działa poprawnie, więc długość sprężyn jednak ma znaczenie, dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...