Skocz do zawartości

Sprawdzenie poziomu oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie być może durne. Jak sprawdzamy poziom oleju w silniku? Ostatnio usłyszałem, że w niektórych motocyklach olej sprawdzamy ostawiając go na podstawce bocznej. Czyli na przechylonym silniku. Nie chce mi się wierzyć, a nie mam na tyle literatury by móc to zweryfikować. Z tych książek, które mam wynika, że motor w pionie. Czy bywa inaczej?

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się nigdzy nigdzie nie spotkałem z takim czymś. Zawsze we wszystkim sprawdzałem na motocyklu ustawionym w pionie. Ale może są jakieś czarodziejskie konstrukcje gdzie jest inaczej.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie w pionie, jeśli nie ma centralnej podstawki to dosiadamy gada i sprawdzamy .Jeśli ma wykręcaną miarkę to należy odkręcić wytrzeć i znowu wkręcić i odkręcić i dopiero sprawdzić :)

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie w pionie, jeśli nie ma centralnej podstawki to dosiadamy gada i sprawdzamy .Jeśli ma wykręcaną miarkę to należy odkręcić wytrzeć i znowu wkręcić i odkręcić i dopiero sprawdzić :)

 

W jakim motocyklu zalecasz wkręcanie korka z bagnetem w celu zmierzenia poziomu oleju ?

 

W motocyklach bagnetu się NIE WKRĘCA aby zmierzyć poziom oleju

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mój błąd w motocyklach miarki się nie wkręca , chodziło mi o miarki wkładane .

 

Sprawdziłem i w serwisówce triumpha pisze wyraźnie ze sprawdza sie na wkręconej miarce .

Edytowane przez skilos

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buell ma na bocznej nóżce ;) Podejrzewam że Harley też :rolleyes:

Edit Insert dipstick into oil tank filler hole, screwing dipstick in

completely. DO NOT OVER TIGHTEN. - czy to oznacza że trzeba wkręcić bagnet żeby sprawdzić poziom oleju ?

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziękuję bardzo. Czyli jednak nie herezja. Dobrze, że nie wyśmiałem koleżki bo bym musiał teraz odszczekać. Swoją drogą to trochę nieporęczne. Bo jeśli np. chcemy odpalić silnik nie w ramie, ale na stanowisku warsztatowym to jest problem pod jakim kątem ustawić silnik do zalania olejem.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dziękuję bardzo. Czyli jednak nie herezja. Dobrze, że nie wyśmiałem koleżki bo bym musiał teraz odszczekać. Swoją drogą to trochę nieporęczne. Bo jeśli np. chcemy odpalić silnik nie w ramie, ale na stanowisku warsztatowym to jest problem pod jakim kątem ustawić silnik do zalania olejem.

problemu nie ma, producent zaleca okreslona ilosc oleju do silnika odpowiedznio mniej lub wiecej zaleznie od tego czy silnik byl kompletnie suchy, czy z wymiana filtra oleju czy bez wymiany i tyle lejesz. a co do harleya to tam olej kontrolujesz w zbiorniku nad silnikiem... w triumphie sie wkreca bagnet, dowod na to, ze nalezy czytac serwisowki od swoich motocykli, bo nie ma w mechanice 100% uniwersalizmu

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...