Skocz do zawartości

Problem z Oc


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja aktualna sytuacja z Oc wygląda następująco.Poprzedni właściciel powiedział ze opłaci na rok jeszcze Oc bo nie spodziewał się szybkiej sprzedaży motocyklu i ze wyśle mi je pocztą. Podobno wysłał ale już czekam ok 2 tyg.Ale moje zapytanie jest takie że po stronce internatowej można sprawdzić (wpisując rejestracje i kod vin)nr polisa,czy jakbym spytał się policji czy przez polisę mogli by stwierdzić czy mam aktualne Oc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś w ogóle jakiś druk OC czy kupiłeś bez OC? Nie wiesz nawet jaki jest okres ubezpieczenia?

Poprzedni właścicel powiedział, że opłaci czy opłacił? Nie wydaje mi się, że ktoś płaci za OC po sprzedaży pojazdu.

Policja raczej nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie radzicie nie wiedząc dokładnie jak sprawy wyglądają:

Autora wątku tak naprawdę nie interesuje czy poprzedni właściciel miał/opłacił OC.

Przepisy mówią , iż od momentu kupna pojazdu , kupujący ma 30 dni na jego przerejestrowanie i obowiązek opłacenia OC najpóżniej w dniu rejestracji.

Jeśli więc poprzedni właściciel nie przekazał dowodu opłaty aktualnej polisy , należy dopełnić obowiązku rejestracji w ustawowym terminie i wykupić polisę.

Jeśli sprzedający przekazał oryginał lub kopię polisy ale nie mamy pewności czy opłacił składkę , najbezpieczniej jest poinformować firmę ubezpieczeniową , iż nie zamierzamy korzystać z polisy poprzedniego właściciela i wykupić własne OC.Wszelke próby zaoszczędzenia paru złotych , nie wypowiedzenia w ustawowym terminie polisy poprzedniego właściciela , mogą się skończyć przejęciem jego praw i obowiązków i koniecznością opłaty zaległych składek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do ubezpieczyciela uniqa po wcześniejszej rozmowie przez telefon.Po okazaniu kupno sprzedaż ona po samym dowodzie rejastracyjnym sprawdziła kiedy i co jak było płacone.Poprzedni właściciel nie zgłosił zakończenia z nimi umowy i automatycznie przeszło mu na kolejny miesiąc,powiedział ze zapłaci jeszcze za rok bo ma małe składki.To ze mieszka trochę km i fizycznie nie posiadam potwierdzenia tego Oc to wolałem sprawdzić.(wysłał pocztą ale wiadomo jaką pocztę polską mamy prawie jak koleje).Dodając że jeśli posiada się umowę kupno sprzedaż i jeźeli ta sama osoba zapłaciła Oc co widnieje w umowię to firma drukuje nowe potwierdzenie z danymi aktualnego właściela pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do ubezpieczyciela uniqa po wcześniejszej rozmowie przez telefon.Po okazaniu kupno sprzedaż ona po samym dowodzie rejastracyjnym sprawdziła kiedy i co jak było płacone.Poprzedni właściciel nie zgłosił zakończenia z nimi umowy i automatycznie przeszło mu na kolejny miesiąc,powiedział ze zapłaci jeszcze za rok bo ma małe składki.To ze mieszka trochę km i fizycznie nie posiadam potwierdzenia tego Oc to wolałem sprawdzić.(wysłał pocztą ale wiadomo jaką pocztę polską mamy prawie jak koleje).Dodając że jeśli posiada się umowę kupno sprzedaż i jeźeli ta sama osoba zapłaciła Oc co widnieje w umowię to firma drukuje nowe potwierdzenie z danymi aktualnego właściela pojazdu.

...nie zgłosił..powiedział...jeżeli...

Moim zdaniem potwierdza się to co napisałem wcześniej - gościu kręci a ty możesz za to beknąć jeśli nie wypowiesz umowy przed upływem ustawowego terminu , ale decyzja co robić należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta, kupiłeś pojazd, dostałeś OC (opłacone) ważne jakiś tam czas, powiedzmy pół roku lub rok, przepisują na Ciebie i jeździsz. Jeżeli nie dostałeś polisy musisz ubezpieczyć w dniu zakupu. Ja do tej pory nie wiem czy kupiłeś z ważną polisą czy też bez niej? Sądzę jednak, że bez niej, więc idź wykup OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...