Skocz do zawartości

Wibracje kierownicy przy obciążonym tyle.


Pepper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Podczas jazdy z kufrem, top casem konkretnie bo tylko ten mam, przy pewnej prędkości kiera zaczyna mi wibrować.

Nie jakoś mocno, ale jednak. Kufer nie musi być jakoś mocno obciążony tylko między mną a kufrem nie jedzie pasażer więc może aerodynamika.

Tak czy owak zwiaz mam skrecony dość mocno. Gdzie może być problem? Może przód na odbiciu trzeba odpuścić trochę?

 

Pzdr

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pełna prędkością nie powinno się jeździć z kufrem i w instrukcji są podane wartości bezpieczne.

Może się okazać, że nie przeskoczysz tego problemu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wibruje po puszczeniu jej czy czujesz to trzymajac ja podczas normalnej jazdy, jesli to pierwsze to taka przypadlosc jazdy z kufrem; mozesz wrzucic amor skretu :) a jesli to drugie to trzeba szukac przyczyny... przyczyny takie same jak przy jezdzie bez kufra, z tym ze motocykl z kufrem predzej wychwytuje wszelkie niewywazenia kola czy nieodpwiednie skrecenie glowki ramy, niewlasciwy olej lub jego stan, ustawienia zawieszenia itp itd

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wibruje po puszczeniu jej czy czujesz to trzymajac ja podczas normalnej jazdy, jesli to pierwsze to taka przypadlosc jazdy z kufrem; mozesz wrzucic amor skretu :) a jesli to drugie to trzeba szukac przyczyny... przyczyny takie same jak przy jezdzie bez kufra, z tym ze motocykl z kufrem predzej wychwytuje wszelkie niewywazenia kola czy nieodpwiednie skrecenie glowki ramy, niewlasciwy olej lub jego stan, ustawienia zawieszenia itp itd

Jeśli problem występuje tylko z obciążonym tyłem, to amortyzator skrętu tylko pogorszy sytuację.

Problem rodzi się z tyłu i tam należy go likwidować.

Do sprawdzenia ciśnienie w oponie, łożyska kół, zawieszenie.

Jeśli to aerodynamika to cóż - pech. Trzeba jeździć wolniej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak bywa z kuframi. Jako kurier różne wynalazki woziłem za plecami i różnie moto reagowały. A jechać trzeba więc lachę kładłem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wibruje po puszczeniu jej czy czujesz to trzymajac ja podczas normalnej jazdy, jesli to pierwsze to taka przypadlosc jazdy z kufrem; mozesz wrzucic amor skretu :) a jesli to drugie to trzeba szukac przyczyny... przyczyny takie same jak przy jezdzie bez kufra, z tym ze motocykl z kufrem predzej wychwytuje wszelkie niewywazenia kola czy nieodpwiednie skrecenie glowki ramy, niewlasciwy olej lub jego stan, ustawienia zawieszenia itp itd

 

Po puszczeniu kiery. Trzymając ją problemu nie ma, nie wyrywa jej. Lekko chyba drżała jak się zorientowałem.

 

opona przod

 

Zdrowa. Sprawdzę czy krzywo nie siedzi, ale to chyba i bez kufra by wyszło. Jest dośc świeża, nie ząbkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeździj trzymając kierownicę i wolniej lub szybciej niż 120.

To co się u Ciebie dzieje to normalka i tyle, taka aerodynamika Panie. :wink:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...