Skocz do zawartości

Tańsza alternatywa dla Shoei XR-1000


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś kupiłem sobie Shoeia to miałem ten sam problem, po 20 minutach jazdy zaczynała mnie boleć tak głowa, że nie szło wytrzymać. Na szczecie Shoei łatwo schodzi i sprzedałem go 200zł drożej (jako używany) niż kupiłem jako nowy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą alternatywę stanowi również HJC R-PHA 10. Model przed poprawkami można spokojnie wyrwać za 1200 zł, może nawet mniej, a kask jest rewelacyjnie wykonany, lekki, wygodny i dobrze wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam kasku do 2000zł i prosiłbym o opinie. W oko wpadły mi dwa modele Sharka Speed-R i Race-R Pro.

 

Co sądzicie na temat tych kasków?? Ewentualnie inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Dawid

Edytowane przez Dawid125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racer-R Pro i Speed-R to zdecydowanie różne kaski, pierwszy to typowy kask sportowy z najwyższej półki - zresztą muszę przyznać, że jest naprawdę doskonały i pod względem jakości nie odbiega w żadnym punkcie od odpowiednika Shoei w dodatku stosunkiem jakości do ceny pokonuje większość kasków na rynku o Shoei nawet nie wspominając be te akurat w mojej opinii są naprawdę bardzo dobrymi kaskami jednak absolutnie nie wartymi swoich cen.

 

Speed-R to natomiast połączenie wyglądu kasku sportowego z turystycznym jakość wykonania jest ok, choć ja postawiłbym nie na sportowy wygląd a na cechy turystyczne w tym wypadku i wybrałbym Vision-R Carbon.

 

Reasumując z tej dwójki wybrałbym i zdecydowanie polecam Racer-R Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam kasku do 2000zł i prosiłbym o opinie. W oko wpadły mi dwa modele Sharka Speed-R i Race-R Pro.

 

Co sądzicie na temat tych kasków?? Ewentualnie inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Dawid

looknij na motogen.pl - tam testuja kaski..... a potem np sklep moocyklowy.pl..... duzy wybor....no i moze jakis rabat ucelujesz.... mnie sie udalo i jestem happy ;-)

 

looknij na motogen.pl - tam testuja kaski..... a potem np sklep moocyklowy.pl..... duzy wybor....no i moze jakis rabat ucelujesz.... mnie sie udalo i jestem happy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looknij na motogen.pl - tam testuja kaski..... a potem np sklep moocyklowy.pl..... duzy wybor....no i moze jakis rabat ucelujesz.... mnie sie udalo i jestem happy ;-)

 

looknij na motogen.pl - tam testuja kaski..... a potem np sklep moocyklowy.pl..... duzy wybor....no i moze jakis rabat ucelujesz.... mnie sie udalo i jestem happy ;-)

 

Wielkie dzięki:) Kask już kupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również posiadam Race-R Sharka - ale ten bez Pro. Potwierdzam - do 140 km/h w ogóle nie ma z nim jakichkolwiek problemów. Powyżej to już troszkę głową majta (ale to może był wiaterek wtedy). Jest w miarę cichy i dobrze wykonany. Generalnie mogę polecić - ja swojego w IC na wyprzedaży trafiłem za 899 sztuk zł.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

 

PS. W moim przypadku Shoei niestety też nie bardzo pasował - mocno czułem górne wloty powietrza i to nawet tak przymierzając w sklepie, a co by było w czasie jazdy...

Edytowane przez pphammer2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, dużo ludzi faworyzuje tutaj Shoei jako wyznacznik jakości, na pewno to są dobre kaski, jednak świat na XR-1100 Się nie kończy... Tak jak wcześniej parę osób wspomniało o HJC - również dobre kaski. Autor tematu pytał o kask do 600 zł z blendą i wentylacją - odpowiednik HJC TR-1. Dalej już są tylko udoskonalone modele, np IS-17 czy FG-15. Jeśli ktoś poluje na dobry sportowy garnek w granicach 1400 zł to R-PHA 10 jest również dobrym wyborem. HJC prowadzi testy nad swoimi produktami we własnym tunelu aerodynamicznym aby 1. Maksymalnie zredukować szumy wewnątrz skorupy 2. Użyć takiej wentylacji która będzie spełniać swoje zadanie i jednocześnie nie będzie dodatkowo powodować niepotrzebnych szumów.

Tyle ode mnie w kwestii HJC :)

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC to dobre kaski ale z tym zdaniem sie nie zgodzę:

1. Maksymalnie zredukować szumy wewnątrz skorupy 2. Użyć takiej wentylacji która będzie spełniać swoje zadanie i jednocześnie nie będzie dodatkowo powodować niepotrzebnych szumów.

 

O areodynamikę dbają ale do najcichszych te kaski nie należą więc ten poziom szumu i testy to raczej między bajki można włożyć, zresztą w Shoei nie jest wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdżę w xr-1100. Wcześniej miałem suomy vandala, ale po glebie niestety trafił na półkę ;) W porównaniu - wentylacja niebo a ziemia dla shoeia. Aerodynamika również + dla shoeia. Wykonanie podobne, wyściółka tu i tu bardzo fajna.W vandalu czasami zdarzało się po dłuższej jeździe, że bolało mnie jedno ucho. Kumpel miał to samo w swoim. Może wadliwe mieliśmy egzemplarze. Vandal za to był cichszym kaskiem. Szyba + dla shoeia, w vandalu po sezonie zaczął złuszczać się antyfog, przy większej wilgotności też nie dawał rady. Pewnie gdyby nie gleba, nie zmieniałbym kasku. Natomiast teraz jeśli miałbym shoeia wymienić, to pojeździłbym w rpha10, bo słyszałem dużo dobrych opinii na jego temat. No ewentualnie chciałbym się przejechać w araiu ;) Co do rozmiarów, dla mnie S'ka była za mała, a M miała za małe policzki. Dokupiłem większe policzki i jest git.

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC to dobre kaski ale z tym zdaniem sie nie zgodzę:

 

O areodynamikę dbają ale do najcichszych te kaski nie należą więc ten poziom szumu i testy to raczej między bajki można włożyć, zresztą w Shoei nie jest wiele lepiej.

W aerodynamice chodzi właśnie o to, aby kask był maksymalnie przewiewny i jednocześnie cichy. Coś za coś - jest przewiewny, nie będzie cichy i odwrotnie.

a "te kaski" czyli chodzi ogólnie o HJC ? Jeśli porównujemy w tym momencie wygłuszenie CS-14 z R-PHA 10+ to troszkę nie w tym kierunku patrzymy. Zresztą nie wymagajmy niemożliwego.

 

 

Inna rzecz z kolei, wygłuszenie to nie jest najistotniejsza cecha przy kaskach typowo stricte sportowych. Nawet powiem lepiej, takie kaski nie mogą być zbyt ciche, posłużył bym się właśnie przykładem Arai.

 

Jak ktoś chce cichutki kask to najlepiej sobie stopery do uszu sprawić.

 

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię ogólnie o HJC bo kiedyś też nimi handlowałem i testowałem większą ilości modeli ( nie było wtedy jeszcze RPHA10, hitech to był hq1). Ogólnie to wszystkie topowe sportowe są mega głośne. (nawet głośniejsze od tych za 150zł) za to mają dobrą wentylację. Chodzi mi o to, że pod względem głośności tych kasków nie projektują, to widać gołym okiem patrząc na konstrukcję (nie tylko HJC ale większość producentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...