Skocz do zawartości

SPEED DAY 2013


Niesmiertelny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa z tym pomiarem glosnosci .

Pojechalem na stacje diagnostyczna z zalozonym db killerem .

warunki pomiaru:

cisza ,spokoj a z halasu to tylko ptaszki i zaby

wynik po 4 probach 99 db

 

A na torze :

102 db !!!

i gdzie tu sprawiedliwosc ?! ze o dokladnosci nie wspomne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem o co ludzie się burzą , rozumiem jak zawody czy inne imprezy odbywały się do póżnej nocy , ale przecież po 20 jest już chyba spokój .

Szkoda że nikt nie chce zainwestować w przebudowę tego toru pod lepsze imprezy , ile by było korzyści dla miasta i mieszkających , ale cóż ludzie nie chcą zrozumieć że mogło by byc sporo korzyści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ludzi, że się burzą bo pewnie wku**ia ich ciągły hałas, szczególnie, że zaraz obok jest jeszcze lotnisko ale nie rozumiem AW i uginania się pod naciskami mieszkańców szczególnie, że tor powstał wcześniej niż domy i nie powinno być dyskusji. No i to lotnisko obok gdzie samoloty generują jeszcze większy hałas (miałem okazję na trasie przelotu samolotów kilka miesięcy mieszkać). Wysłać mieszkańców do Strasburga i niech tam sprawiedliwości se szukają :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobę, która jest w zarządzie rady mieszkańców i twierdzi ona, że poza protestami i sprawą jaką mieszkańcy wytoczyli lotnisku o nic więcej nie walczyli.

Jak twierdzi nie ma sprawy toru.

A jeżeli chodzi o lotnisko mieszkańcy wygrali sprawę w sondzie. Nie chcę doszukiwać się tu teorii spiskowych ale wnoszę iż nie chodzi o hałas a o doskonałe miejsce mówię o położeniu toru - musi wiec być jakiś powód dla którego trzeba by pozbyć się tego obiektu i sprzedać go - chętnych na tą ziemie będzie wielu i to za olbrzymie pieniądze.

A powód uciążliwości wydaje się świetną wymówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę doszukiwać się tu teorii spiskowych ale wnoszę iż nie chodzi o hałas a o doskonałe miejsce mówię o położeniu toru - musi wiec być jakiś powód dla którego trzeba by pozbyć się tego obiektu i sprzedać go - chętnych na tą ziemie będzie wielu i to za olbrzymie pieniądze.

A powód uciążliwości wydaje się świetną wymówką.

 

Zobaczymy za dwa lata, wtedy kończą się homologacje toru i chyba też umowa na dzierżawę terenu od miasta (albo już nawet w tym roku miała się kończyć, nie pamiętam). Dopóki jest lotnisko, to teren jest średnio atrakcyjny chyba, że na działalność handlowo usługową (czyt. kolejną "galerię" handlową). Lotnisko nie będzie się już raczej rozbudowywało i musi myśleć o wyniesieniu się poza miasto - wtedy teren będzie atrakcyjny też chociażby dla takiego Atanera, który będzie mógł tam zrobić kolejne osiedle dla "nowych ruskich". W zeszłym roku po rundzie FIA CEZ (wyścigi samochodowe) było znowu straszenie sądem i tym podobne. Chociaż fakt faktem, że będąc u rodziców jakieś 12km od toru byłem w stanie rano odróżnić czy jedzie A4 DTM czy Zonda R :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla grupy ze speed-day'a 22-23:

 

Witam,

 

Bede niezmiernie wdzieczny za uzupelnienie danych teleadresowaych w Waszych profilach o numer telefonu kontaktowego do Was jak rowniez o numer telefonu ICE (czyli do osoby z ktora mamy sie kontaktowac w przypadkach naglych).Podkreslam ze nie mamy zamiaru do Was wydzwaniac ani wysylac Wam zadneych informacji reklamowych czy tez udostepniac tych danych w jakichkolwiek celach handlowych, marketingowych itp.Sa to dane wylacznie do naszej dyspozycji i uzywane beda do kontaktu z Wami w sprawach pilnych i istotnych np gdy zapomnicie zdac kostke. Telefon ICE to Wasze wlasne bezpieczenstwo. Kontakt do osoby ktora w razie czego moze udzielic waznych informacji np medycznych czy tez powinna byc powiadomiona aby Wam pomoc.

 

Z gory dziekuje z zrozumienie i uzupelnienie ww danych.

Pozdrawiam,

Artur Urbanski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie wybiera w ogóle???

Prognoza pogody napawa optymizmem. Słońce, niebo bezchmurne i ponad 22 stopnie. Warunki idealne :)

Jak by co to mam transport albo moge do kogoś dołączyć co by szelestów zaoszczędzić ;)

info co do propozycji wspólnego transportu http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/161023-speed-day-67-maj/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie myślenie już wielu ludzi zniechęciło

 

"A bo mam nakeda i będzie napór powietrza. A bo mam słabe moto i będą mnie objeżdżać. A bo mi dużo spali wachy i zużyję opony. A bo ... "

 

Jeździć, cieszyć się, a nie zastanawiać :) .

 

 

Jak było? Wszyscy cali?

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...