Skocz do zawartości

Gaśnie po wciśnięciu sprzęgła, SUZUKI GSR 600


zawa44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pilnie potrzebuje porady. Niedawno stałem się posiadaczem suzi gsr. Korzystając z pogody postanowiłem wczoraj trochę pojeździć i pojawił mi się problem. Kiedy jeżdżę spokojnie, do 7-8 tys. obrotów wszystko jest ok, natomiast po ostrzejszej jeździe, kiedy np dojeżdżam do skrzyżowania i nacisnę sprzęgło moto gaśnie. jeśli jeszcze się nie zatrzymałem to puszczam sprzęgło i moto odpala na "popych", jak zdążę się zatrzymać to z rozrusznika, w każdym razie moto odpali bez problemu tylko trochę trzeba pokręcić manetką aby znowu nie zgasł. Sytuacja powtarza się za każdym razem kiedy chociaż przez chwilę będę jechał na wyższych obrotach. Ma ktoś jakiś pomysł co może być problemem? Czyżby paliwo nie dochodziło w wystarczającej ilości? świece? coś z elektryką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to motocykl w tryb dealera i sprawdzamy błędy.

Jak nie wiemy czym jest tryb dealera to albo ściągamy serwisówkę, przejście w tryb dealera jest proste. Sprawdzasz pierwsze co, to błędy i położenie przepustnicy.

https://www.google.pl/search?q=suzuki+gsr+600+manual+vanaf&rlz=1C1AVSA_enPL454PL454&aq=f&oq=suzuki+gsr+600+manual+vanaf&aqs=chrome.0.57.6678&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jak słusznie zauważył toowdie jest na wtryskach. Co do spalania to ciężko mi jeszcze cokolwiek powiedzieć gdyż mam go od niedawna i jeżdżę nim w zasadzie od zeszłego tygodnia kiedy tylko zrobiło się cieplej. Jutro wymieniam w nim olej + filtr, filtr powietrza i świece. zwrócę też uwagę na to paliwo. Vatzeque dzięki również za wskazówkę. Podejrzewam że niestety i tak skończy się to na mechaniku, mimo to dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę i co może być nie tak, bo z "fachowcami" różnie to bywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniałeś paliwo po postoju ? świeczki z resztą też mogło trafić. Tylko jeszcze oświeć nas. To kręcenie manetką po odpaleniu jest, bo się dusi i nierówno pali czy po prostu nie chce trzymać jałowych obrotów ? Czy grzebałeś przy śrubce od jałowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga opcja, kręcę bo inaczej gaśnie, pokręcę 2-3 razy i już wszystko jest ok. Bak był praktycznie pusty w momencie kiedy go kupowałem (rezerwa) więc paliwo jest tankowane przeze mnie niedawno. W GSR jest w ogóle śrubka od obrotów? szczerze mówiąc myślałem że tam to już jest raczej w bardziej wyrafinowany sposób kontrolowane (elektronicznie np. ale mechanikiem nie jestem a moto to mam od niedawna. Wcześniej miałem CB 500 ale w niej akurat wszystko chodziło zawsze jak w zegarku). Dzisiaj wymieniłem olej, świece, filtr powietrza. Przez deszcz nie sprawdziłem jeszcze czy to coś dało, ale jak tylko wyjdzie słońce to siadam na moto. Swoją drogą irytująca jest taka usterka, wolałbym żeby poszła konkretna część, wymieniam ją i po problemie, a tak to moto ani sprawne ani zepsute :)

Edytowane przez zawa44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą irytująca jest taka usterka, wolałbym żeby poszła konkretna część, wymieniam ją i po problemie, a tak to moto ani sprawne ani zepsute :)

 

Bo o to właśnie chodzi żeby zarobił serwis. Niestety takie czasy.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka jest zawsze. Zazwyczaj wystaje pokrętło z lewej strony motocykla. Podkręć ją trochę ale jeśli to nie pomoże trzeba będzie pomyśleć o czyszczeniu przepustnic, bo może krokowiec utyka albo brud przeszkadza we właściwym ustawieniu i chwilę zajmuje komputerowi dojście do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

na moje do sprawdzenia TPS, za niskie wolne obroty, no i zobaczyć dealer mode czy nie ma błędów być może jakiś czujnik się wypiął i sobie dynda pod bakiem...

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...