Skocz do zawartości

Czyszczenie "almuminium"


przemek_n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wolałbym tego podwykonawcę bo po zdjęciach widać że się zajmują poważnymi sprawami i są daleko. Sodowanie nie załamuje powierzchni?

 

Google też powie ale po nazewnictwie tkwiącym w szufladzie z pajęczyną w mózgoczaszce "obróbka plastyczna metali" - tak się na to mówiło jak byłem srywakiem, a obróbka strumieniowo ścierna to odłam. Jestem na 90% pewien że to była firma THERMICCAL Starachowice, wieczorem potwierdzę Ci na pw

Kiedyś były książki i zapiski w notatniku, tera panie nowoczesność w domu i zagrodzie z google, tylko że z roku na rok ludzie coraz mniej wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co gorsze czy że mniej wiedzą czy że mniej mają czasu na pozyskiwanie wiedzy.

 

Świat pędzi do przodu i pewnie w tej książce nie było sodowania a już na pewno o wykorzystywaniu skorupy orzecha ;) Orzechów kokosowych nie było w sklepach a co dopiero jako materiał ścierny :) Ok czekam na potwierdzenie tej firmy i będę do nich dzwonił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy łupinami orzecha kokosowego dałoby radę w domowych warunkach, zgaduje że dlatego trzyma się dłużej bo penie konserwuje naturalny olej który jest w tych łupinach. Generalnie jak coś wypolerujesz to później wystarczy użyć odpowiednich mleczek do konserwacji alu i trzyma się długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły kompresor 50l jaki wiekszość z was posiada w swoich garażach, pistolet do przedmuchiwania, wąż i soda oczyszczona.

Puszczasz powietrze i pistolet zaciąga sode i "sodujesz" aluminium. Efekt taki że nie ma ubytków w alu jak po uderzeniach piasku czy szkielka.

Polecam serdecznie ten patent, jest gdzieś nawet na forum a zreszta na google wpisz "diy soda blasting" i Ci sprawa się rozjaśni.

 

Na takie małe elementy opłacalne, na większe polecam oddać do zakładu gdzie się tym zajmują na co dzień, ponieważ koszty sody czy szkiełka Ciebie zaskoczą już nie mówie o tym że zamęczysz sprężarke :)

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz właśnie nie, bo sode 1kg możesz chyba za 3zyla na allegro kupić z 2-3kg starczy do oczyszczenia tego elementu.

Fajnie jakby zrobił chocby sobie z folii zamkniete pomieszczenie zeby cos odzyskał z scierniwa.

Co do patentu proszę bardzo

6.JPG

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patenty.... po prostu nalezy uzyc pistolet do piaskowania a nie do przedmuchiwania. to jest fotka ktora nic nie mowi o jego sprawnosci.... i nie wierze, ze zaoszczedzi kolega na tym calym zakupie i poswieceniu czasu i energii w stosunku do tego jakby to oddal w rece fachowca

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz użyc pistoletu do piaskowania to życzę wam powodzenia z waszymi sprężarkami że wam pociągnie piasek :)

Mam 400l / 1250l/min i to starcza na pracę non stop ok 7-8minut przy największej dyszy.

 

A tak to wygląda w praktyce

http://www.youtube.com/watch?v=aQrU06w7LHY

 

Podałem sposób najtańszy z możliwych który osiąga dobry efekt na małych powierzchniach ze względu na ilość scierniwa potrzebnego na jego oczyszczenie.

Ja aktualnie buduje drugą piaskarkę tak aby mogły wejść wszelkiego typu ramy motocyklowe. W następnym tygodniu wrzucę fotki przed i po piaskowaniu w Hondzie VFR 800 felg mozliwę że dołączę video jak to wygląda od "podszewki".

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...