Skocz do zawartości

Blokada tarczy z alarmem - jaka?


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszym sposobem na nożyce będzie zabezpieczenie o dużej średnicy (może być nawet puste w środku). Mimo, że nie będzie mocne to nożycami nie da rady - tylko kątówka. Niestety nie ma takiego czegoś w ofercie. Xena poddaje się od uderzenia młotkiem

http://www.motocykl-online.pl/artykuly/test-blokad-motocyklowych

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś powiedzieć, że ta Xena z testu poddaje się od uderzenia młotkiem. Te żółte modele to dziadostwo. Srebrne sa lepsze, no i droższe. W PZU była zniżka w AC za używanie modelu np. XN-15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena też miała różny poziom "czujności", w zależności gdzie była na tarczy lubiła się wzbudzać ochoczo lub mniej ochoczo.

Gdzieś po 2 latach częściej jednak wyła bez powodu zwłaszcza przy dużej wilgotności powietrza np. nad ranem jak moto stało na powietrzu.

 

No to tak nie ma żeby bez powodu się włączył, trzeba szturchnąć.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena też miała różny poziom "czujności", w zależności gdzie była na tarczy lubiła się wzbudzać ochoczo lub mniej ochoczo.

Gdzieś po 2 latach częściej jednak wyła bez powodu zwłaszcza przy dużej wilgotności powietrza np. nad ranem jak moto stało na powietrzu.

Mam ją dalej, ale wyjąłem baterię.

 

No to tak nie ma żeby bez powodu się włączył, trzeba szturchnąć.

Xena włącza się bez powodu jak ma słabą baterie. Tak byłu w przypadku mojej blokady. Po wymianie zasilania przestała wyć sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena też miała różny poziom "czujności", w zależności gdzie była na tarczy lubiła się wzbudzać ochoczo lub mniej ochoczo.

Gdzieś po 2 latach częściej jednak wyła bez powodu zwłaszcza przy dużej wilgotności powietrza np. nad ranem jak moto stało na powietrzu.

Mam ją dalej, ale wyjąłem baterię.

Dokładnie tak samo po pewnym czasie zaczęła się u mnie zachowywać blokada oxforda.I nic nie pomogła wymiana baterii.W tej z linku powyżej już mnie zastanawia stwierdzenie " Syrena uruchamia się w chwili najmniejszego wstrząsu" - wróży to częste wycie bez wyrażnego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopałem z pamięci ..... też kiedyś szukałem łańcucha

ale jak pomyślałem że trzeba z 5 kg ze sobą wozic i obejrzałem to :

http://www.youtube.com/watch?v=Cpf35C7wu6Q

to sobie odpuściłem

jak widac nawet drogi ABUS GRANIT można pokonac w 17 sekund samemu...... odwrócisz się na moment i moto nie ma....

zabezpieczenie motocykla żeby było dobrze lekko i tanio jest dosyc trudne

 

i jeszcze cos takiego odkopałem...... od 2:30 sie zaczyna

http://www.youtube.com/watch?v=D96QM-lzLM8&feature=related

Edytowane przez mistral111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Już to gdzieś pisałem, że zamiast wynalazków typu bloka polecam kłódkę Gerda HSS. Dobra z atestem i względnie tania. Sprawdzić tylko czy da się ją zamontowąć na tarczę w naszym moto bo otwory są różne. Można też zapinać na tylnej zębatce o ile jest.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać ten krótki wywiad z policjantem oraz byłym złodziejem. Odpowiadają na te same pytania:

- jakiego rodzaju motory są najczęsciej kradzione

- jak nalepiej je zabezpieczyć?

- jak mocować łańcuch aby nie było go łatwo przeciąć?

 

https://rideapart.com/articles/ask-a-motorcycle-thief

 

LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Xena z alarmem na tarczę z przodu. Plus linka przypominajka. Niestety często alarm sam się wzbudza bez przyczyny, dlatego wymontowałem baterie i słuzy jako blokada mechaniczna. Dawałem na reklamację , ale odpowiedzieli , że alarm jest sprawny i działa prawidłowo. Wina leży po mojej stronie.

Nie wiem czemu to usrojstwo wyje kiedy chce. Czasem jest ok., a czasem postoi niedotykany i zaczyna wyć. Wiem bo robiłem próby pod domem.

Dodatkowo jak ma stać dłuższy czas [np zima ] , to zakładam łańcuch z pancerną kłódką. To zabezpieczenie można pokonać tylko boschką[ szlifierką kątową ], ale bezszelestnie się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 lat ABUS Detecto 7000 z kontrolą 3D i działa wyśmienicie. Nie zaponisz odpiąć bo "drze" się niemiłosiernie, nie wzbudza się przy wietrze i przejeżdżających samochodach. Trochę droga ale bateria całą zimę spokojnie wytrzymała w garażu. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...