Skocz do zawartości

Tulejowanie cylindrów


gargamel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Princu sam doradzałeś Hiusowi szlifierza na śląsku co po azotowaniu robi, Hius zadowolony, a jak on zadowolony to dobry znak-więc?

Hius szlifierza od diamentów znalazł sobie sam. Co najwyżej odradzałem zakup honownicy ręcznej i próby honowania u szlifierzy nie dysponujących końcówkami diamentowymi. Sam już bylem po pierwszych próbach i wiedziałem, ze to nie wypali. Najpewniejsza była wtedy dla mnie firma która obrabia nicasil i taką w końcu znalazł sobie Hius.

 

Dostane jakieś materiały o tym azotowaniu tuleji w starach?

wueska Rozeznaj temat i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojskowy Przegląd Techniczny, numery do 1990 roku, niestety wiele wyrzuciłem, może Orita ma jeszcze na składzie.

Aaa ktoś tu pisał że drogo, a kto mówi że to jest tanie?Tak jak pisze Princu, jak sie chce zapomniec o remontach co chwila to trzeba płacic.

Edytowane przez granat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tuleje zrobione. Jednak dało radę. Nawe zawory od ciągnika odziwo też pasują. Uprzedzając wszytskich teoretyków. Tak, macie rację, to nie jest sprzęt dedykowany do K-750, tulejowanie jest złe itp. Naszczęscie praktyka nie idzie w parze z teorią. Wszystko pięknie wspólgra.

milicjaforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta praktyka (tulejowanie, zawory od traktora Władimirec albo od Stara, tłoki od Malucha itp.) stosowana jest od kilkudziesięciu lat. Wynikała z braku oryginalnych części, np. tłoki wg producenta M72 czy K750 kończyły się na 2 szlifie i potem pozostawało albo tulejowanie na nominał, albo szukanie nowego garnka. Teraz są dostępne polskie tłoki do 6 szlifu i zamiast stosować patenty można jeszcze latać na oryginalnych cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...