Skocz do zawartości

Ograniczenie mocy w motocyklach egzaminacyjnych


AdamGYM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Juz czas zaczac poszukiwania motocykli do szkolenia. Cale szczescie ze w kazdej opcji istanieje mozliwosc kupna motocykla z rynku wtornego.

Wordy w polsce wybieraly pomiedzy:

- Kawasaki ER6

- Suzuki Gladius

- Yamaha XJ6

- Hyosung GT650

 

 

W Szczecinie padlo na Kawasaki ER6n cale szczescie z ABS-em.

Wiadomo ze na rynku bylo jeszcze dostepnych kilka fajnych motocykli na kat A2 jednak ich nie wyliczylem bo zalezy mi na tych ktorym wlasnie trzeba ograniczyc moc.

 

Zaczynam szukac juz ER6 na allegro i wlasnie zastanawiam sie co nalezy zrobic aby:

- ograniczyc moc

- najwazniejsze, miec to odpowiednio odnotowane w dowodzie rejestracyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz czas zaczac poszukiwania motocykli do szkolenia. Cale szczescie ze w kazdej opcji istanieje mozliwosc kupna motocykla z rynku wtornego.

Wordy w polsce wybieraly pomiedzy:

- Kawasaki ER6

- Suzuki Gladius

- Yamaha XJ6

- Hyosung GT650

 

 

W Szczecinie padlo na Kawasaki ER6n cale szczescie z ABS-em.

Wiadomo ze na rynku bylo jeszcze dostepnych kilka fajnych motocykli na kat A2 jednak ich nie wyliczylem bo zalezy mi na tych ktorym wlasnie trzeba ograniczyc moc.

 

Zaczynam szukac juz ER6 na allegro i wlasnie zastanawiam sie co nalezy zrobic aby:

- ograniczyc moc

- najwazniejsze, miec to odpowiednio odnotowane w dowodzie rejestracyjnym

 

Hyosunga to bym sobie totalnie odpuscil, bo to tylko kwestia czasu kiedy ktos zgruzuje go podczas awaryjnego hamowania. ( Co prawda da sie wyszkolic, ale trzeba na to znacznie wiecej czasu niz w przypadku motura z ABS'em ).

 

Mysle, ze Ciezko bedzie Ci znalesc na allegro ten motocykl juz zdlawiony ( Wersje zdlawiona do 25 kW znajdziesz bez problemu - wiekszego lub mniejszego na ebay'u de. ) A sprawe z dowodem bedziesz mial przez to rozwiazana.

 

Ponadto bez problemu mozna juz kupic zestawy dlawiace ( Mechaniczne )

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym wyjal swiece z jednego cylindra i zaslepil otwor

 

Nie spelni norm spalania / ekologi.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że są do motocykli odpowiednie zestawy "kastrujące" wtedy zakładasz i podbijasz odpowiednio kwity.

 

Z cala pewnoscia sa takie zestawy. Tylko teraz dwa pytania:

- gdzie taki kupic?

- jak odpowiednio podbic kwit?

 

Myslisz ze faktura za zestaw "kastrujacy" okazana urzednikowi wystraczy?

Wydaje mi sie ze tu bedzie trzeba robic pomiar na hamowni lub/ i opinia rzeczoznawcy.

 

Fajnie by bylo gdyby wypowiadaly sie osoby ktore maja do piwiedzenia wiecej niz wyciagniecie swiecy. Potrzeba konkretnych rozwiazan a nie 10 stron SPAMU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem mail do Suzuki z pytaniem o GSR750 i powiedzieli, że każde ASO może wykonać usługę ograniczenia mocy. Nie wiem w jakich modelach ale pewnie w każdym który w tym roku trafi z na rynek z kwitkiem "A2" czyli wspomniany GSR, GSXR600, Gladius, mały DL a resztę można doczytać w newsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że są do motocykli odpowiednie zestawy "kastrujące" wtedy zakładasz i podbijasz odpowiednio kwity.

 

zmiana wpisu jest niewykonalna w naszym kraju, przerabiałem to kilka lat temu w TRX650 i tłumaczyli się brakiem przepisów wykonawczych

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - może u Ciebie w urzędzie/na stacji

w Polsce wszystko zależy od tego, na kogo trafisz

przykład - auto homologowane na 5 osób a niektórzy znajomi zakładając klatkę bezpieczeństwa załatwiali wpis w dowodzie o zmianie ilości miejsc na 2.

jedzie się na stację diagnostyczną, diagnosta wypisuje kwity na "zmiany konstrukcyjne" i uderzasz do WK dokonać wpisu

ze zmianą mocy może być trudniej ponieważ ilość miejsc diagnosta widzi, natomiast jeśli chodzi o moc to zaczynają się schody

Adam - sprawdź czy w Twojej kawie producent przewidział kastrację i czy kastrowana wersja także była homologowana. Wtedy myślę byłoby łatwiej.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie padlo na Kawasaki ER6n...

 

Zaczynam szukac juz ER6 na allegro i wlasnie zastanawiam sie co nalezy zrobic aby:

- ograniczyc moc

- najwazniejsze, miec to odpowiednio odnotowane w dowodzie rejestracyjnym

Adam, wszystkiego dowiesz się u dealer'a oferującego Kawę. Domyślam się, że WORD wybrał ER6 dla kat. A2 i A. W takim wypadku na pewno sprzedają ER6 "dławioną" do 35kW dla kat. A2.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cala pewnoscia sa takie zestawy. Tylko teraz dwa pytania:

- gdzie taki kupic?

- jak odpowiednio podbic kwit?

 

Myslisz ze faktura za zestaw "kastrujacy" okazana urzednikowi wystraczy?

Wydaje mi sie ze tu bedzie trzeba robic pomiar na hamowni lub/ i opinia rzeczoznawcy.

 

Zestaw moge Ci zalatwic, koszta z wysylka ca. 160,- € do zestawu sa dolaczone dokumenty.

 

Tak jak pisalem zakup zdlawionego na ebay.de w przypadku nowego moge zalatwic rabaty.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w salonie Yamahy. Na tą chwilę dla Xj6, żeby spełniała warunki dla A2 będą zakładali taki kawałek blaszki, (wyglądał na fabrycznie przygotowany) gdzieś w okolice łączenia listwy wtryskowej/linki gazu.Dopiero w połowie roku będą mieli fabryczne XJ6 już z homologacją na A2. Niestety nie sprecyzował mi jak dalej czynić z dokumentami, ale myślę że wizyta na stacji diagnostycznej/ w starostwie coś wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale czy przy zakupie w karcie pojazdu nie powinny widnieć dane od razu zgodne ze stanem faktycznym?

 

Zaden producent nie dlawi swoich pojazdow, dlawienie wykonuja ASO i zalatwiaja na to papiery, ( odbior poprzez rzeczoznawce z TÜV'u czy DEKRA ), z orzeczeniem rzeczoznawcy idzie sie do urzedu i rejestruje.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...