Skocz do zawartości

po wymianie sprzęgła nie ...


mesiash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanicznie chodzi oto.... aby przez odpowiednie operowanie manetką gazu, wyrównać prędkości obrotowe wałków skrzyni biegów tj. pośredniego i zdawczego.

 

Blisko ale to nie to. Przy zmianie bez sprzęgła chodzi o zdjęcie obciążenia ze skrzyni biegów, wtedy bieg wejdzie. Pod obciążenie kły i sprzęgła napierają na siebie nie pozwalając zmienić biegu.

 

 

 

A w ogóle to w czym problem? Sprzęgło nie ślizga, biegi nie wypadają to po co grzebać? Szukamy dziury w całym?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie - po co grzebać.

 

Więc może i faktycznie grzebanie i rozbieranie czegoś co z założenia działa poprawnie jest bezcelowe. Nurtuje mnie jednak pytanie, dlaczego jeśli się powinno dać zmienić bieg, zrobić tego nie mogę. Kolejne pytanie nasuwające mi się od razu na myśl, to co jeśli jest tam coś zepsute i zblokuje mi się skrzynia przy szybkich przelotach ( nie wiem czy może się coś takiego stać no ale co jeśli. Wolę nie gdybać )

 

a jeśli chodzi o podejście mechanika,

Na forach spotkałem się z przypadkami gdzie oddawano sprawny motor na same regulacje ( luzy zaworowe, czyszczenie, regulacja gaźników ), a motor odbierano z dziwnymi objawami, potem okazało się jak dobrze pamiętam, że mechanik wymienił temu gościowi gaźniki, czy powkładał mu jakies inne części tylko po to aby naciągnąc go na koszta a sobie zapewnić " przypływ gotówki".

 

Jak się tylko trochę ogarnę, bo wczoraj dałem w palnik :flesje: , zejdę do garażu i obczaję czy da się zrobić coś z tego co radzicie.

 

 

a czy na wyłączonym silniku pchając motocykl gdy wbijesz 1 bieg możesz wrzucic każdy kolejny bieg? oczywiście ciagle pchajac motocykl, bo inaczej nie wrzucisz.

 

no więc, na wyłączonym silniku, pchając motor da się zmieniać biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie - po co grzebać.

 

Więc może i faktycznie grzebanie i rozbieranie czegoś co z założenia działa poprawnie jest bezcelowe. Nurtuje mnie jednak pytanie, dlaczego jeśli się powinno dać zmienić bieg, zrobić tego nie mogę. Kolejne pytanie nasuwające mi się od razu na myśl, to co jeśli jest tam coś zepsute i zblokuje mi się skrzynia przy szybkich przelotach ( nie wiem czy może się coś takiego stać no ale co jeśli. Wolę nie gdybać )

 

a jeśli chodzi o podejście mechanika,

Na forach spotkałem się z przypadkami gdzie oddawano sprawny motor na same regulacje ( luzy zaworowe, czyszczenie, regulacja gaźników ), a motor odbierano z dziwnymi objawami, potem okazało się jak dobrze pamiętam, że mechanik wymienił temu gościowi gaźniki, czy powkładał mu jakies inne części tylko po to aby naciągnąc go na koszta a sobie zapewnić " przypływ gotówki".

 

Jak się tylko trochę ogarnę, bo wczoraj dałem w palnik :flesje: , zejdę do garażu i obczaję czy da się zrobić coś z tego co radzicie.

 

 

 

no więc, na wyłączonym silniku, pchając motor da się zmieniać biegi.

 

najtrudniej doradzić jak naprawiać sprawny silnik :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mozliwosci zablokowania skrzyni, gdy wszystkie walki sa prawidlowo osadzone, ktorys z nich musi sie przesunac zeby do tego doszlo.

Jesli chodzi o sama zmiane bez sprzegla, sprobuj zaczac od zmiany z polsprzeglem jak koledzy radza, moze to pomoze.

Mimo wszystko sadze ze to ty robisz jakis blad a nie skrzynia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie znalazłem nowego mechaniora, wg opinii z większości forów jeden z najlepszych z okolicy, muszę zrobić regulację luzów więc od razu poproszę żeby sprawdził tą skrzynię. Na te wakacje panuję Bałkany więc wole być pewien na 100 %. Na marginesie wspomnę jednak, że w każdym z motocykli moich znajomych biegi zmieniać się da, a u mnie nie, i na odwrót.

 

Pozdro i dzięki za zainteresowanie.

Edytowane przez mesiash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie dokończę temat,

 

W związku, że po rozpoczęci sezony naje#@ło śniegu, rozebrałem to sprzęgło, pomierzyłem spręzyny, sprawdziłem grubość tarcz, kosz, i pomiędzy ostatnią tarczą jest taki pierścień który jest wyprofilowany w jedną ze stron, prawdopodobnie on był włożony na odwrót, po złożeniu sprzęgło chodzi jak należy, no i oczywiście biegi wchodzą bez sprzęgła.

 

temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki związek miał ten pierscien z tym ze po jego przełożeniu biegi teraz wchodzą bez sprzęgła bo chyba czegos nie rozumiem :) .

 

Pozdr.

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część o której mowa to wg motoristy Siedzenie, JUDDER Sprezyna. Sprężyna jedną stroną opiera się o płytkę w wyprofinowanym na niej miejscu ii wywiera nacisk na ostatni dysk. Jeśli coś ma być założone tak a nie inaczej to tak właśnie ma być. koleś który to składał wiocznie tego nie zauważył.

 

Spręzynki z długopisu nie da się włożyć na odwrót, lecz jak mówiłem wcześniej ta jest wyprofilowana w jedną stronę, więc nie działa w dwie.

Edytowane przez mesiash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop, ale chcę się doedukować :)

 

W jakim celu zmienia się biegi bez sprzęgła? Chodzi o szybszą zmianę, bez straty czasu?

To nie jest dział do edukacji. http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/forum/10-szkola-jazdy-stunt-wypadki/ i czytanie polecam.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...