Skocz do zawartości

'pancerne' buty


Rekomendowane odpowiedzi

łaahhhaa

przy ślizgu przy 130km/h (czyli już nie taki gówniany jak Twój) nic mi się w stopy nie stało w zwykłych wojskowych butach

czy to znaczy, że lepiej chronią stopę niż Twoje Daytony?

 

 

od ceny? raczej od konstrukcji buta i od tego jak upadniesz

 

Na to wygląda. Na bucie został ślad - otarcie na czubku. To oznacza, że zahaczyłam palcami o asfalt podczas upadku z motocykla.

Dobry but nie powinien pozwolić na niefizjologiczne wygięcie stopy. Dlatego w takim szajsie już nie jeżdżę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Na bucie został ślad - otarcie na czubku. To oznacza, że zahaczyłam palcami o asfalt podczas upadku z motocykla.

Dobry but nie powinien pozwolić na niefizjologiczne wygięcie stopy. Dlatego w takim szajsie już nie jeżdżę.

może sama popełniłaś błąd i np. próbowałaś się podeprzeć (zdjęłaś nogę z podnóżka)?

 

A to wszystko sprowadza się do prostego wniosku, buty motocyklowe w przeważającej większości są do dupy i nie warte swojej ceny.

czyli co proponujesz? przerzucamy się wszyscy na tenisówki z CCC?

 

zaraz dojdziemy do wniosku, że np. jakieś grube Volvo jest do bani/niebezpieczne bo ktoś połamał giry przy strzale z prędkością 100km/h

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sama popełniłaś błąd i np. próbowałaś się podeprzeć (zdjęłaś nogę z podnóżka)?

 

 

Nie nie, nawet nie bardzo wiedziałam, kiedy i jak to się stało, nogi same pospadały mi z podnóżków

 

A to wszystko sprowadza się do prostego wniosku, buty motocyklowe w przeważającej większości są do dupy i nie warte swojej ceny.

 

Nie zgodzę się z Tobą. Natomiast na pewno trzeba zwracać uwagę na konstrukcje buta taką, aby pozwalała na jak najmniejsze ruchy w kostce w kierunkach umożliwiających jej skręcenie.

Wiadomo, że nie ma 100% zabezpieczeń, ale są lepsze i gorsze.

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamko, a do czego zamierzasz używać tych butów? Bo ja od lat jeżdżę w daytonach i do turystyki są super, wygodne, nieprzemakalne i nadaja się do ewentualnych wycieczek pieszych, gdy przyjdzie taka potrzeba. P.S. Ślizg w nich przeżyłem, podobnie moja Pasażerka, starły się mocno ale uchroniły nogę. Co do ewentualnego uderzenia, to oczywiście tylko jakieś pancerne buty z metalowymi wstawkami ochronią, ale ich użytkowość do turystyki i codziennej jazdy bywa problematyczna...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku, właściwie do celów które wymieniłeś. I lubię pochodzić sobie gdzieś po drodze, zwiedzać itp. Tylko ostatnio strachliwa jestem jakoś tak.

Jechałam tak grzecznie że moja Suzi na tysiąc mil zużyła niecałe 50 litrów benzyny

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz pójść drogą bezpiecznych butów a'la Piórko, to sama odpowiedz sobie na pytanie, jak będzie Ci się wspinało np na 1450 schodów do zamku Draculi w butach narciarskich? Pozostaje opcja butów na zmianę w kufrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie nie :), piszczel też nie chroniona. Jak napisał Yuby - spacer z salonu do łazienki, ewentualnie ;)

ja odebrałem słowa Yuby'ego jako sarkazm (proszę sprostować jeśli się mylę)

to jest czysto subiektywne zdanie niepoparte doświadczeniem (nie jeździłem niestety jeszcze w butach tej firmy) ale Daytona wg. mnie robi jedne z najlepszych kapci na moto

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no niech będzie. Kupię je i tyle a potem będę się martwić. Trzydzieści funtów nie majątek przecież, ale na motocykl zostaje mi coraz mniej pieniążków :sad:

Życie

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka, jak masz ładne nogi (a pewnie masz :)), to kup coś porządniejszego. Ja do dziś mam ograniczoną ruchomość stawu skokowego po tej przygodzie.

 

Gdybym wtedy wiedziała to, co wiem dziś, w życiu takich butów bym nie kupiła. Jeżeli but ręką można wygiąć w każdą stronę, to tylko kwestią szczęścia jest, czy nasz noga wyjdzie z wypadku bez szwanku czy nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...