Skocz do zawartości

STUNT A POLICJA


meitras12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !. Do rzeczy. Co grozi przeciętnemu Kowalskiemu za jazdę na kole czy też inne rzeczy na parkingu przy kościele lub na boisku szkolnym ?. Pan Kowalski nie posiada prawa jazdy na dany motocykl (MZ ETZ 150). Motocykl jest ubezpieczony ale wiadomo bez przeglądu. Co grozi Kowalskiemu za coś takiego ?. Jak to jest z tą policją ?.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w teorii? poczytaj kodeks ruchu drogowego i taryfikator mandatów

w praktyce? zależy od podejścia proboszcza, autochtonów i lokalnych mundurowych

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grozi mandat 500zł (za powodowanie zagrożenia) albo grzywna jeśli parking jest ogólnodostępny bo jeśli ogrodzony i nie każdy może sobie tam wjechać to nic nie grozi. Co najlepsze nawet jak masz zgodę właściciela terenu ogólnodostępnego to karę możesz dostać. Kiedyś było to wałkowane na SP ale nie pamiętam już szczegółów. Jednak w praktyce często nie jest tak źle, więc jak masz to OC to śmigaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500pln za brak uprawnień, zabrany dowód rejestracyjny motocykla + pewnie jakiś mandat za stan techniczny,

jeżeli np spowodujesz jakieś zagrożenie do dojdzie do tego kilka stówek.

 

ja dostałem kilka lat temu 250pln za zakłócanie porządku publicznego :) i spuścili powietrze z kół ;)

Edytowane przez cycoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak ten parking koło kościoła jest w bardzo zacisznym miejscu. Policja tam praktycznie nie zagląda. Proboszcz jest równy gość ale chyba kiepsko z taką jazdą przy kościele. Jednak hałas jest. To boisko przy szkole jest ogrodzone i rzeczka oddziela je od drogi. Jedyne uprawnienia to karta motorowerowa. OC będzie. Kask jak i zbroja też. Myślę że pani dyrektor by się na to zgodziła. Młodociani imprezują za szkołą , piją piwo i grają w gałę własnie przed szkołą na tym boisku. Więc jeśli policja się do mnie czepi to już sumienia nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to dogadać się z kimś, kto ma prywatny jakiś plac, bo na posesji prywatnej możesz robić, co chcesz. Ale praktycznie to dość ciężki temat.

Ja się na najbliższy sezon dogadałam z Michalczewskim i mogę sobie na terenie zajezdni autobusowej ćwiczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz jeszcze wieku, to pokombinuj sobie z jakąś 50ccm z wielką zębatką z tyłu i jakąś ciekawą mocą i legalnie jeździć i szalej.

 

uwierz mi pani dyrektor pierwsza zadzwoni na policje gdy będziesz szalał, poza tym pani dyrektor nie jest żadnym organem władzy ani ucisku..

już bardziej proboszcz jak w Wilkowyjach :)

 

 

albo jak bardziej chcecie to zbierzcie kilku zapaleńców, napiszcie pismo do władz gminy i policji może zorganizują taki happening legalny na pokaz :)

Edytowane przez cycoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeśli ten parking to nie jest droga publiczna, to nie musisz mieć prawa jazdy ani dowodu, chyba, że stoi tablica "strefa ruchu". Znając życie parking należy do kościoła i jest drogą prywatną. (Joszua wyprostuj jeśli coś pomyliłem). Jeśli to jednak podlega pod gminę czy inną instytucje publiczna to tak jak napisano powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prawko na parkingu kościoła ci zrobić nic nie mogą, jedyny problem to OC i te powodowanie zagrożenia w ruchu lądowym, drogowym (Yuby strasznie dużo zapłaciłeś, z tego co wiem to za jazdę na kole zwykle po 500zł dają). Na boisku szkolnym to zaraz cię ściągną ale na parkingu kościelnym jak będziesz miał zgodę księdza to luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prawko na parkingu kościoła ci zrobić nic nie mogą, jedyny problem to OC i te powodowanie zagrożenia w ruchu lądowym, drogowym (Yuby strasznie dużo zapłaciłeś, z tego co wiem to za jazdę na kole zwykle po 500zł dają). Na boisku szkolnym to zaraz cię ściągną ale na parkingu kościelnym jak będziesz miał zgodę księdza to luz.

drugie pincet za brak brawka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za prawko na parkingu kościoła ci zrobić nic nie mogą, jedyny problem to OC i te powodowanie zagrożenia w ruchu lądowym, drogowym (Yuby strasznie dużo zapłaciłeś, z tego co wiem to za jazdę na kole zwykle po 500zł dają). Na boisku szkolnym to zaraz cię ściągną ale na parkingu kościelnym jak będziesz miał zgodę księdza to luz.

Za jedno wykroczenie max 500 zł przy zbiegu wykroczeń max 1000.

Edytowane przez -lisio-

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...