Skocz do zawartości

Samochód do 15 tys


Bartekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O to właśnie chodzi. Samochód od osoby prywatnej jest w ciągłej eksploatacji, zatem nie jest po pełnym detalingu, nie jest dobrze umyty, nie ma zdjęć w HDR i nie pachnie plakami. Takie nie wypolerowane VW, AUDI, MERCEDESY i BMW są nie do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, a czego się spodziewać? Jak sprzedawałem swoją almerę, to 3 razy wybrałem się na spotkanie z "klientem", tyle że on zapomniał się wybrać, albo się umawiali i nie pojawiali się, a Ty człowieku siedź w chacie i czekaj. Inni dzwonią i narzekają na wszystko co się tylko da, ale nawet auta nie widzieli na oczy, a broń Boże uczciwie coś powiedzieć o stanie to od razu zjeba, że on był przekonany że to 10-cio letnia nówka. Walić to, też puściłem handlarzowi, niech on się martwi, toż to jego zawód.

Niby racja, ale handel używanymi samochodami to totalna patologia. Byle wieśniaki się za to mogą brać, bo zarobek łatwy bez praktycznie żadnych wymaganych kwalifikacji. Z jednej strony ludzie faktycznie są naiwni i spodziewają się Bóg wie czego, ale z drugiej picowanie, kręcenie liczników i fałszowanie dokumentacji to przestępstwo. Można to traktować jako odpowiedź na oczekiwania naiwnych klientów, ale nie wiadomo co jest przyczyną a co skutkiem?

Gdyby ktoś z rządzących zauważył problem i spowodował skuteczne karanie tych wszystkich drobnych oszustów, to może ten cały złom przestałby do nas płynąć.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego skoda sie ne psuje :) , bo technicznie to auto jest z poczatku lat 90 :) , mimo z produkcja 2000+. 2 dni temu z okolycy znowu pociagneli Passka B5, zapewne juz na allegro wisi, rozlozony na czesci pierwsze :)

 

Ja pierdziele, ale cena za wypierdziala dwu kolorowa octavie z ledwie 110 kuniami ...szczescie ze mam francuza ( P 407) , niski koszt zakupu , fuil bajer elektryka , bezawaryjnosc i nawet jak zapomne zamknac , to nikt tego nie chce ukrasc :)

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel elektomechanik samochodowy z wlasnym warsztatem, mial takiego do naprawy ..jednym slowem MA-SA-KRA , to auto jest bardziej zeelektryfikowane jak prom kosmiczny , 2 akumulatory , aby wyjac rozrusznik ..musisz wyjac silnik :) inaczej nie dojdziesz , tak ciasno pod maska :) .Pol roku szukal na szrotach elektroniki do tego , wkoncu wszystko juz mialo grac , a rozrusnzik nie krecil :) no i teraz silnik trzeba wyjac aby go sprawdzic ..

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szczescie ze mam francuza ( P 407) , niski koszt zakupu , fuil bajer elektryka , bezawaryjnosc i nawet jak zapomne zamknac , to nikt tego nie chce ukrasc :)

To jeszcze uważaj żeby Ci kluczyki nie upadały zbyt często, bo będą mniej warte niż brelok :wink: .

Samochodom na "Fy" mówię stanowcze "NIE", czyli Fiatom, Fordom i francuskim.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu były:

Reno Scenic 2 1.5 dci przez 2 lata

Reno Grand Scenic 2 1.9dci przez 4 lata

I teraz brat sobie kupił scenica2 1.9dci

 

I z żadnym nie było problemów, jedynie sprawy eksploatacyjne. Także nie wszystko co francuskie to złom.

 

A brat kupił za 12k z naprawdę bogatym wyposażeniem. 2006 rok

Edytowane przez fincher

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fincher to tak jak z tym ze VW sie nie psuje ..a 90% VW kradzione jest na czesci :)..tylko nie wiem co oni z tym robia, bo przeciec sie nie "psujom " . Tak jak i BMW.. i wszelkie merce bazujace na marce i nazwie..a psuja sie jak kazdy inny , tylko 80% wiecej zaplacimy z czesci.

 

Pod wzgledme mechaniki to Japonce sa wzglednie dobre ( aczkolwiek widzialem na wlasne oczy 3 zajechane silniki w Toyocie - wada wrodzona).Ale blacha w japoncu, to jakosciowo puszka po piwie....byle nie dotykac, bo sie wgniot zrobi.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem auta dla siebie to sporo widziałem.

Oglądałem kilka alf 147 i bmw e46.

I to właśnie właściciele zarzynają te auta.

 

Znam kolesia co pracuje w sklepie z auto częściami, mówił że znaczna większość dialogów wygląda tak:

"Poproszę x, byle by jak najtaniej"

"Mogę zaproponować renomowanej firmy, dobrej jakości tyle że 10-100zł drożej"

"Nie dziękuję, proszę te najtańsze"

 

X to nazwa części

 

Także nie ma co się dziwić, jak ludzie pchają najtańsze syfiaste filtry, czy elementy zawieszenia. O układzie hamulcowym czy gumach po 20zł nie wspominając

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kolesia co pracuje w sklepie z auto częściami, mówił że znaczna większość dialogów wygląda tak:

"Poproszę x, byle by jak najtaniej"

"Mogę zaproponować renomowanej firmy, dobrej jakości tyle że 10-100zł drożej"

"Nie dziękuję, proszę te najtańsze"

 

X to nazwa części

 

Także nie ma co się dziwić, jak ludzie pchają najtańsze syfiaste filtry, czy elementy zawieszenia. O układzie hamulcowym czy gumach po 20zł nie wspominając

 

Za czasów szkolnych dorabiałem w sklepie motoryzacyjnym, parę lat wstecz to było a już wtedy prawie codziennie się spotykałem z tekstem "panie, a coś tańszego się nie znajdzie?". Potem oczywiście ja dostawałem zjebki jak klient wracał za miesiąc, że nowa część, dopiero co zamontowana a już ma luzy czy się zużyła. Czasami różnica w cenie np. TRW a jakiś krzok to była kwota rzędu 10 zł (choćby tuleje wahacza) a klient i tak wybierał po taniości. Później szef wydał polecenie, że mamy zakaz mówienia klientom o najtańszych bublach typu 4max czy JC (typowe marki wielkich hurtowni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde co ja mam powiedzieć???

Nie dość, że miałem dwa Fiaty to jeszcze teraz w domu dwa francuzy... I nie chcą się pie**olić tylko cholery jeżdżą... Jeszcze Żony pug to ciężko cholerą nazwac bo 6 lat dopiero ma i z 60 koła najechane... (I tak , mamy od nowości i nie kręcony jest...)... Tak mój traktor jest de beściak... Bo bez dwumasy i bez fapów-srapów...

I na chorobę mi coś innego?

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj kupiłem

2000r 1.9 tdi

9400zł

 

plusy:

-żaden element nie był malowany

-234tyś km potwierdzone książką i tym zielonym świstkiem który wydają w Belgii

-opłacony

 

minusy:
-kiepskie opony

-popsuta klima - opcja optymistyczna to regeneracja kompresora a co dalej to nie wiem....

-1 kluczyk

-wyciek oleju jeszcze nie do końca wiem skąd

-wersja 75 koni (tak jest taka wersja)

 

także na gotowo wyjdzie poniżej 15 tyś

post-44682-0-96069200-1475939102_thumb.jpg

Edytowane przez bonhart88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...