Skocz do zawartości

Wymuszenie pierwszeństwa, kontrowersyjna sytuacja - film i moja wina


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje. Wydaje mi się, że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie w co lepiej uderzyć....jak się zachować..jeśli już się stanie przed podobnym wyborem* w co walić...?

 

Zastanów sie nad swoim pytaniem... masz jeżdzić tak, abyś nigdy nie musiała się dowiedziec jakiego masz dokonać wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, w drzewo oczywiście! To bezpieczniejsze, nie ma szkła. Tylko jak masz możliwość, staraj się wybierać np buk czy brzozę a nie dąb, bo jest drzewem bardziej miękkim i mniejsze prawdopodobieństwo skaleczenia się o korę (tu sosna chyba najgorsza).

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, w drzewo oczywiście! To bezpieczniejsze, nie ma szkła. Tylko jak masz możliwość, staraj się wybierać np buk czy brzozę a nie dąb, bo jest drzewem bardziej miękkim i mniejsze prawdopodobieństwo skaleczenia się o korę (tu sosna chyba najgorsza).

 

Staszku a jak nie będzie tego typu drzewa to co wówczas... w auto ma walić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłoś aby poszukali kierowcy forda KA - powinien dostać mandat za nie udzielenie pomocy ...

co do samego wyprzedzania - nie powinni sie czepiać - wykonane prawidłowo, co do wymyszenia - sprawa jasna, jak koleś się zamotał to możesz walczyć - ale weź adwokata, bo sam sobie nie poradzisz.

To co robiłeś przed kolizją (jechałeś na gumie czy tyłem na siedzeniu) to nie istotne - ważne że w czasie samej kolizji jechałeś zgodnie z przepisami - prędkość może jedynie sprawić że będziesz współwinny - i dostaniesz 100% - %twojej winy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wina leży po obu stronach.

 

1. Gościu wjedchał na Twój pas, zmuszając Cię do nieoczekiwanego... napływu adrenaliny, ręce Ci pewnie zesztywniały i mogłeś nad-reagować (że tak to nazwę). Nie wiemy, czy gościu Ci zajechał cały pas, bardzo możliwe, że po prostu zrobiłeś bobka na fotelu i za mocno skręciłeś. Wiadomo jest jedno, jechałeś za szybko i NIE DAŁEŚ SOBIE SZANSY na reakcję. Dałeś dupy, kolego.

 

2. Tak, dałeś dupy, bo jechałeś na przysłowiową "pałę", czyli gaaaz i do przodu. To standardowy przykład jazdy na "Bożą łaskę". Na łasce niestety dojechać można tylko do niebios. Ciesz się, że żyjesz.

 

I na przyszłość nie zapierdalaj po mieście. Takm gdzie jest dużo ludzi, tam czeka na Ciebie dużo nieoczekiwanych niespodzianek. Pierwszą masz już za sobą.

Edytowane przez _Xp_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem czy może przyjść na komende i złożyć ewentualne zeznania u nich na papier i w razie jego nieobecności będą odczytane w sądzie. Powiedziano mi że nie ma takiej możliwości. Czy aby napewno takiej możliwości nie ma ? Wniosek do sądu jeszcze nie został wysłany.

Wydaje mi sie, że mój papuga mówił co innego ostatnio na ten temat.

 

Po 1 dalej uważam, że dałeś du..szy z prędkościa

Po 2 patrz pkt 1

Po 3 zmień papugę , jeśli nie wie co to są wnioski dowodowe to co on robił na studiach?

Poza tym: wnioskuje, że przedstawiono Ci zarzut popełnienia przestępstwa (hmm ciekawi mnie w sumie sama konkluzja i kwalifikacja ) więc jesteś w chwili obecne strona postępowania - podejrzanym.

Na pewno dostałeś taką kartkę z uprawnieniami , przeczytaj uważnie i ... zmień papugę. (nawet po zapoznaniu się z aktami (przed zamknięciem śledztwa / dochodzenia) możesz składać wnioski dowodowe)

Mały HINT możesz podejść do prowadzącego sprawę i w wyjaśnieniu (protokół przesłuchania podejrzanego) złożyć wniosek o dowód z zeznań świadka ... zaznaczając że jest dostępny do dnia ... bo ... wyjeżdża za granice.

Praevenire melius est quam praeveniri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierujący motocyklem marki suzuki jechał z prędkością uniemożliwiającą zapanowanie nad motocyklem w warunkach dużego natężenia ruchu, a następnie na widok pojazdu jadącego z kierunku przeciwnego, który zatrzymał się na jezdni sygnalizując zamiar skrętu w lewo, gwałtownie zahamował w sposób uniemożliwiający zapanowanie nad motocyklem powodujące zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego w wyniku czego przewrócił się wraz z motocyklem na jezdnie "

darjerz

 

Nie uważnie czytasz, str.5. Kolega taki zarzut dostał, to jest wykroczenie z art 86KW. Wnioski dowodowe może składać ale mogą zostać, (i na pewno zostaną) oddalone i sprawa skończy się tak, jak to już opisał Rychu na str. 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...