Skocz do zawartości

Honda CBR 600 F2 PC25 - problem z odpalaniem


Frolik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Hondę CBR 600 F2(Pc25)

Przejdę od razu do rzeczy

Mój pierwszy motocykl, początkujący motocyklista.. Na początku, po zakupie, motocykl odpalał bez zarzutów, po trzech tygodniach bawiłem się(nie wiedząć co to jest) pokrętłem wolnych obrotów no i niechciał palić. Po jakimś czasie doszedłem do tego, zrobiłem i chodzi. Teraz dając wolne obroty nawet na 3 tys. zimny silnik nie chce odpalić ani na ssaniu, ani bez niego. Dodam, że po odpaleniu obrotami mogę dowolnie zmieniać wolne obroty. Silnik odpalam na popych. Czy jest to przyczyna wolnych obrotów, czy może coś z akumulatorem?(chociaż jak już raz odpalę, to silnik za każdym razem pali. Ma trudności gdy jest zimny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko. Czy klucz(ten co się dostaje jak się kupuję hondę) ile ma mm? 17? Bo ja jak rozbierałem i jakoś dostałem się tam to wyszło, że 17 pasuje, ale gdy kupowałem świece w sklepie to na informacji jest, że 18. Zamierzam kupić ten klucz, ale nie wiem czy w końcu 17 czy 18 kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko. Czy klucz(ten co się dostaje jak się kupuję hondę) ile ma mm? 17? Bo ja jak rozbierałem i jakoś dostałem się tam to wyszło, że 17 pasuje, ale gdy kupowałem świece w sklepie to na informacji jest, że 18. Zamierzam kupić ten klucz, ale nie wiem czy w końcu 17 czy 18 kupić

 

Świec jest kilka typów i wypada abyś podał markę i typ świecy którą odkręciłeś kluczem 17mm

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece mam, narazie nie wymieniam, bo odpala z lekkim bólem, a idzie zima, więc nie ma sensu, abym teraz wymieniał. Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj:

 

Po pierwsze : czy jest jakieś zabezpieczenie, które chroni LUSTERKA przed zniszczeniem w momencie upadku? (Nie wiem czy crashpady są na tyle długie, by spełniały tę funkcję - chodzi mi o lusterka, nie plastik/serwisówki - mam dość ciągłych wymian ich za każdą glebą

Po drugie : Wczoraj(jak można się domyślić), miałem glebę na mokrej nawierzchni, po wywaleniu silnik sam zgasł. Dzisiaj zobaczyłem pod nim małą kałużę oleju, jak i również na jego lewej stronie(na nią się wywaliłem), czy jest to normalne, czy też wywrotka mogła mi uszkodzić, hmm, misę? może sprzęgło i z niego cieknie, a może silnik? Wywrotka była przy małej prędkości, Lowside ;)

Po trzecie : po tej wywrotce odpadła mi lewa część od kierownicy, dokręcenie? Coś jakby zatyczka,zakręcana na śrubę. Jest raczej złamana. Przy większych prędkościach czuję drżenie na lewej części kierownicy. Czy to jest forma tłumiku, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest końcówka kierownicy, pewnego rodzaju odważnik. Bez tego będzie drżała.

 

Wyciek oleju zlokalizuj. Może tylko z odmy wypluło, lub z filtra, a może pękła pokrywa alternatora, bo jest po lewej stronie. Obejrzyj wszystko dokładnie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łańcuch? Jakie są dobre firmy łańcuchów? Potrzebuję dobrej jakości łańcucha, aby mi służył(no i oczywiście zębatek też)

Zębatka przednia: 15 zębów

Zębatka tylna: 43 zęby

Długość łańcucha: 108 ogniw

Luz łańcucha: 15 - 25 mm

to są dane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...