Skocz do zawartości

Wskazówki torowo-wyścigowe


Sikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NO i okazalo sie ze nie trzeba wymieniac oleju co kazda runde czy speed day'a jak to nie ktorzy robia ,poprostu szkoda kasy ,Gdzies wyczytalem ze przy naszym amatorskim upalania wymiana co 500 mil jak lejemy bardzo dobry oil wystarczy i zadna krzywda sie nie dzieje.

Pamietam ze W GSXR 1000K5 wymienialem po okolo 800-900 km upalania po torze i mimo paru sezonow nic moturowi nie bylo.

 

Tak samo w temacie opon jesli oponki sa nalezycie przechowywane do 4 lat od daty produkcji mozna spokojnie upalac bez ryzyka,niby wiadomo ale jak czlowiek ma taka potwierdzona informacje to odrazu lepiej sie czuje....... w zakrecie :)

 

Tak przy okazji z wlasnego doswiadczenia (jak by ktos nie wiedzial) zamawianie opon motocyklowych zima (szczegolnie torowych) jest bardzo ryzykowne bo jak sie trafi mroz przy transporcie i gumki zamarzna a panowie z firmy kurierskiej porzucaja sobie nasze oponki to jak odmarzna moze sie okazac ze sa pieknie popekane i nadaja sie na smietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie czy ktoś z Was (Ci lepsi np. czasy 1,45 w Poznaniu ;) ) próbowali wyciągać nogę na dojazdach do winkli tak jak to robią Ci troszkę lepsi z Motogp ;) ? Ja chciałem spróbować ale zawsze zapomniałem bo byłem w hu.. skupiony na innych czynnościach. :) ale za rok spróbuję :) chyba jak znowu nie zapomnę :)

Pytam bo może ktoś sam próbował i zauważył jakieś różnice w przejeździe :)

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z tą 'nogą' to nie jest czasem tak, że wystawiają ją w chwili, kiedy przepałują na prostej, opóźniają dohamowanie tak, że sami brudzą własne majtki, przez co wystawiają nogę (zawsze tą od wewnętrznej części zakrętu), coby w razie uślizgu tylnego koła podratować się jakoś?

 

Może się nie znam, nie oglądam w ogóle MotoGP (nie mam kanału w TV a na necie nie mam chęci odszukiwać), ale czasem jak jakieś urywki oglądałem, to tak to sobie uzasadniłem.

 

Choć ciekawi mnie co uważają ci bardziej doświadczeni zawodnicy na ten temat...

 

Tak czy siak, MatMax skup się na 'zapierdalaniu' a nie na wystawianiu nogi, bo raczej Ci to nie pomoże w poprawie czasów ;)

 

Ja już szpeja namierzyłem i na dniach (po weekendzie) zapewne pojawi się w moim parku maszyn coś na kilka najbliższych sezonów :D

 

K.

 

P.S. Korzystając z okazji pochwalić się muszę progresem na ostatnim wyjeździe na PannoniaRing. Pokonałem własny strach przed położeniem niżej motocykla w zakręcie. Pozycję miałem już długo dobrą, jednak nie szło mi kładzenie moto niżej, stąd jechałem wolniej na winklach niż mogłem.

Teraz przełamałem się i czas poprawił się aż o 6s(2.12,125s), więc w przyszłym sezonie jest plan, żeby zejść poniżej 2.10s na tym obiekcie... A może i jakiś 'łokieć' zaliczę? ;))

 

1383125_645118972186201_13932507_n.jpg

Edytowane przez Kubo

Poszukujesz ubioru, części eksploatacyjnych?

Zapraszam -> http://www.facebook.com/bimoto

http://moto.allegro....hp?us_id=681059

11111lyo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie myśl Kuba o łokciu i złożeniach (bo to jednak droga do gruza, prędzej czy później :) ), a o ciasnym apeksie i soczystym wyjściu na delikatnie podniesionym już moto.

Ale szacun, ciśniesz ładnie :) . Musimy kiedyś razem na tą Pannonię skoczyć.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ja tego nie stosuję ale chciałem sam sprawdzić i się przekonać o co w tym chodzi ale zawsze zapomniałem o tym przy wyjeździe bo myślałem o ważniejszych rzeczach. Opinie zawodników Motogp na ten temat to ja znam ciekawi mnie czy ktoś z Was to stosował. :)

Zdjęcie a zwłaszcza pozycja na moto Kubo naprawdę robi wrażenie. W tym roku postawiłeś na starszy sprzęt i chyba trenowanie techniki :) Sporo też chyba nakręciłeś km na różnych torach, super.

Pewnie już na następny sezon szykujesz 1000RR, bo wiem że miałeś takie plany. :) Mam nadzieję że na Poznań będziesz częściej wpadał a Sikora nie słuchaj dawaj na następny sezon łokciami on jest słaby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO wlasnie z ta noga :) Ja tez , chcialem sprobowac ale pozniej jakos zawsze bylo cos wazniejszego :)

 

ZA tym lokciem po asfalcie to super wyglada ale jak SIkor napisal takie mocne kladzenie moto to duze ryzyko aczkolwiek sam kolega Sikor tez ma takie zdjecia :)

 

Na ktoryms ze speed day Adam Badziak jezdzil za mlodym chlopakiem na jakiejs 600 cm3 chwile za nimi jechalem i koles tak sie wykladal w zakretach ze bylem pod wielkim wrazniem ale niestety nic poza efektem wizualnym z tego nie wynikalo bo zarowno Adam jak i Ja jechalismy jego tempem w pozycji w jakiej sie jedzie po wygranym wyscigu :)

Nawet spotkalem go kiedys w biurze i zwrocielm mu uwage ze bardzo ladnie sie kladzie a on na to ze h...j z tego jak czas jest 1:50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...