Skocz do zawartości

R6 brak mocy jedzie tylko do 120km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Takie ogólne pytanie czy może być tak że regulacja zaworów gaźników i wymiana filtrów olejów świec może wystarczyć ??

Może ale nie musi. Osoba kompetentna musi zrobić pełen podstawowy serwis, a jesli dalej nie będzie jechał to szukać usterki do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie kogoś polecić dobrego ale nie drogiego mechanika lub speca który by mi to zrobił ??? W okolicach Wągrowca Kcyni ?? bo mieszkam pomiędzy :)

a nie chce daleko motoru targać bo za busa też trzeba płacić a nie mam go opłaconego więc jazda odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci na forum nie zdiagnozuje problemu, ale zauważ, że chłopaki radzą jednoznacznie zrobić pełny serwis i od tego zacząć. Wymienisz filtry, olej, ustawisz gaźniki i wtedy będziesz dalej myślał. Osobiście nie wierzę w bajki o tym, że wywrócony motocykl leży rzucony w garażu przez 2 lata, ale diabli wiedzą, może tak było, różne są sytuacje.

 

Zrób jak Ci radzą ludzie powyżej. Te koszty i tak musisz ponieść przecież, więc od tego zacznij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam mu radzisz - widzisz, że zamiast zacząć od najważniejszego, całą kasę władował żeby motorek wyglądał, a teraz liczy, że za darmo mu silnik zrobią. Bo w końcu liczy się jak moto wygląda (po to ma R6 :wink: ) a nie czy w ogóle jeździ. :buttrock:

 

BTW, dla usprawiedliwienia dodam, że gdy sam miałem 18 lat, bardziej mi zależało na nowej owiewce niż nowym zestawie napędowym. :blush:. Taki wiek...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady motor nie ma wyglądać jak szrot bo nie oto chodzi może być nawet 68rocznik tylko że ma być zadbany a nie pobijany pordzewiały itp. chodzi o estetykę a co do silnika nie chcę po prostu przepłacić bo mówiąc mi że naprawa będzie kosztować 5tys to z leka przesada bo taniej by wyszło kupić drugi silnik ;/

temu pytam co może być jakie są tego koszty i czy zna ktoś dobrego mechanika co zrobi to za rozsądne pieniądze a nie pół wartość motoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc mi że naprawa będzie kosztować 5tys to z leka przesada bo taniej by wyszło kupić drugi silnik ;/

I tak, i nie, bo zazwyczaj ludzie nie sprzedają nowych silników z osprzętem, tylko silniki wymontowane ze zgruzowanych sprzętów. I nie masz pojęcia, jak ten silnik był eksploatowany wcześniej i czy ktoś "po taniości" nie zalewał go jakimś lipnym olejem albo gumował przy niskim poziomie oleju. Niestety trzeba pamiętać, że R6 był topowym motocyklem jeżeli chodzi o osiągi w tamtych czasach i nie są to silniki, które się naprawia lub tuninguje metodą młotka i przecinaka. To naprawdę wytężone jednostki, które muszą być perfekcyjnie zestrojone, dlatego radzimy Ci zrobić to, co możesz samemu (wymiany płynów, filtrów), a resztę powierzyć komuś, kto ma o tym pojęcie. Porysowanymi owiewkami bym się nie martwił w tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem w necie, że zdławiony motocykl pali wiecej. Dlatego zadałem takie pytanie:)

 

Nie pala wiecej, raczej mniej, no chyba, ze ktos paluje do graniuc mozliwosci.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku ;D owiewki to kupa plastiku z taśmą była ale dobra będę w przyszłym tygodniu wymieniał oleje filtry świece uszczelniacze na lagach i napisze czy problem znikł czy dzieje się coś dalej niedobrego. Ale proszę pisać jak wcześniej mówiłem jakiegoś dobrego taniego mechanika na synchronizacje na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku ;D owiewki to kupa plastiku z taśmą była ale dobra będę w przyszłym tygodniu wymieniał oleje filtry świece uszczelniacze na lagach i napisze czy problem znikł czy dzieje się coś dalej niedobrego. Ale proszę pisać jak wcześniej mówiłem jakiegoś dobrego taniego mechanika na synchronizacje na początek

 

a dlaczego szukasz dwóch mechaników?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tanio nie znaczy za wszy tylko bardziej powiem uczciwego mechanika.

 

Mam jeszcze pytanie całkiem z innej bajki zna ktoś kogoś kto zrobił by mi taki tłumik jak na zdjęciu żeby nie był za głośny

proszę o wypowiedzi a nie krytykowanie że to jakieś szmelc ;/ w moim przypadku mi się to podoba. http://krakow.olx.pl/yamaha-r6-sorzedam-iid-181800106

żeby taka mała końcówka tylko wychodziła za plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tanio nie znaczy za wszy tylko bardziej powiem uczciwego mechanika.

 

Mam jeszcze pytanie całkiem z innej bajki zna ktoś kogoś kto zrobił by mi taki tłumik jak na zdjęciu żeby nie był za głośny

proszę o wypowiedzi a nie krytykowanie że to jakieś szmelc ;/ w moim przypadku mi się to podoba. http://krakow.olx.pl...m-iid-181800106

żeby taka mała końcówka tylko wychodziła za plastiku.

 

Na FM jest spec w tych sprawach.Chodzi o EDZIA-skontaktuj się z nim a na pewno Ci pomoże

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...