Skocz do zawartości

Opony - proszę o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Zcałym szacunkiem dla ciebie Adam, ale chyba nie jeźziłeś na Heidenauach tylko znasz je z opowieści. Ja do xj założyłem i jeździłem już po mokrym i nie zauważyłem jakiś problemów z prowadzeniem motocykla. W DR też mam Heidenau i na takich oponach Marlew odbył wycieczkę do Turcjii.

 

W sobote byłem u kumpla w Euro-Trade na Modlinskiej (skutery itp) gość jest tam mechanikiem a przy okazji reprezentuje firmę na zawodach na skuterach w Lublinie, patrze na kółka a tam Heidenau, wiem że gość na codzień jezdzi CBRą i to dość ostro więc pytam dlaczego w skuterze (50 ccm po tunningu na 70 i 20 KM ) jezdzi na Heidenau, a Michał na to że to takie dziwne opony co co prawda starczają na pare wyścigów ale w ogóle nie wymagają rozgrzewania i od razu rewelacyjnie się kleją ... więc w sporcie przez b. małe (10 cali) s też sie sprawdzają :lol:

 

A K60 w enduro to wspaniała rzecz i możliwość nieograniczonego pochylania w zakrętach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła chwila kiedy i ja zaczełem się zastanawiać nad nowymi oponami, zwłaszcza tył pilnie potrzebuje zmiany. Po zapoznaniu się z obecnymi cenami dostałem chwilowej zapaści i załamania nerwowego.

Dunlop D220 180/55/17 cena 760złp

Bridgestone BT20 rozmiar j.w. cena 960złp

O przód chwilowo już nie śmiałem się spytać ;) :P

 

Miałem założone Dunlopy D208 wytrzymały ( z tym co jeszcze mogę przejechać ) 10tys.km poprzednio miałem D207 zmieniłem po 14-15tys.km

 

Ten motocykl puści mnie z torbami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Zbycho

XJR1300

 

( noga w gipsie - bo powiedziałem że zupa za słona )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Zbycho tanie niestety nie są. Ostatnio kupowałem komplet opon Michelina -tył 750' date=' przód 550 zł.[/quote']

 

Tak dokładniej coś o tych Michelinach ? Rozmiar, typ, mają dobrą opinię może porzucę D.

 

Zbycho

XJR1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam! mam! mam!

Dwa nowiutkie heidenauy... ale radość, to pierwsza para nieużywanych opon jakie założę do motocykla :mrgreen: Jak tylko pojeżdżę zdam relację jak się spisują.

I druga sprawa: z całą odpowiedzialnością mogę wszystkim spokojnie polecić sklep internetowy w którym je kupowałem (link w pierwszym poście). W niedzielę, koło północy wyłałem zamówienie, w poniedziałek rano telefon z proźbą o potwierdzenie - i w środę po południu oponki są u mnie! Żadnych zbędnych formalności, przedłużania - idealna, szybka tranzakcja ;) I z tego co napisał Tomasso widzę, że mój przypadek nie jest wyjątkiem :P

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej coś o tych Michelinach ? Rozmiar, typ, mają dobrą opinię może porzucę D.

Założyłem Michelin Macadam na przód 120/60 17'' i na tył 160/60 17''. W deszczu bardzo dobrze się trzymają nawierzchni, na suchym można spokojnie przycierać podnóżki. Nie wiem jeszcze jak z trwałością bo dopiero tydzień na nich jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycho,

1. Avalon ma dojścia do tańszych Dunlopików. Całkiem spre rabaty proponował na 207 i 208.

2. D220 na tył kolega oferował mi za około 600-650 (szczegółow nie uzgodniliśmy), więc w razie co jeszcze ja moge zapytać u siebie. Chodzi oczywiście o nóweczkę.

 

Co do 208, to porażka w temacie żywotności. U mnie przód w XX dał radę tylko 8000km. Tył ma teraz 11000km i już ... leeeedwuśko.

 

Teraz testuję na przenim kole D207. Nie mam zastrzeżeń do zachowania, a z żywotnością ... trzeba poczekać.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak dokładniej coś o tych Michelinach ? Rozmiar, typ, mają dobrą opinię może porzucę D.

 

Zbycho

XJR1300

 

Zbychu, przecież Jacek i Adam w Turcji mieli Micheliny - Pilot Sporty. Jak widziałeś na suchym jak i w deszczu trzymały jak zaczarowane! Jedynie ich żywotność była niższa niż naszych dunlopów (ja miałem d207 i przejechałem na nich z 8 tys a bieżnik na następne 5 - 6 spokojnie starczy). Jak Jacek porównywał, to ich Micheliny bardziej się ścierały...

 

W ostatnim Motocyklu jest fajny test opon Sportowo-Turystycznych. Najlepszy stosunek trzymania na suchym i mokrym od trwałości miały Micheliny Pilot Roady. Najlepiej trzymały oczywiśce Metzelery, ale ich żywotność...

 

Tylko nie wiem czy Grzesiek ma dojścia do Michelinów...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądne ceny na opony są na:

www.opony.pl

Tam kupowałem Dunlop GT501J do swojej byłej CB650. Może to nie takie znizki jak u Avalona, ale zawsze taniej niż w sklepie. Wybór też mają całkiem dobry (MIchelin, Bridgestone, Dunllop, Meltzeler).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oponki wstępnie przetestowane. Na razie jeszcze w miarę delikatnie, bo dopiero kilkadziesiąt km na nich nawinąłem i póki co jestem zadowolony, tzn. jeszcze ani razu żadne koło nie utraciło przyczepności z podłożem (testowane też na mokrej powierzchni, konkretnie wczoraj podczas deszczu). Wydają się ok, żadnych przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...