Skocz do zawartości

Rękawice Arlen Ness vs Berik vs IXS


Rekomendowane odpowiedzi

racer sicuro

 

Dzisiaj mierzyłem Racer'y. Wyglądają na zajebiste rękawice (jako marka), zapewniają świetne wyczucie, ale uważam, że model High Racer jest duuużo lepszy od Sicuro. Najprawdopodobniej zakupię.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wez te najtansze, w razie czego nie bedziesz duzo stratny.

Właśnie wtedy może być stratny... nie chciałbym zaliczyć szlifa przy 200 km/h w czymś, co się rozpadnie po pierwszym dotknięciu asfaltu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam, ale przymierzałem i wydają się niezłe, jednak zdecydowanie lepsze są np. Steel Core Carbon. Dają lepszą ochronę, wentylację i różnica w cenie chyba nie jest jakaś znaczna.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wam o tych Vanucci i naprawdę radzę się nimi zainteresować. Wprawdzie nie mają fajnego znaczka z diabełkiem, gwiazdą albo oczami, ale pod względem poziomu zabezpieczeń, wygody i jakości są na pełnym wypasie. Rok temu mocno maglowałem temat, bo szukałem jakiegoś godnego następcy dla Alpinestars GP-Plus (oryginalnych, nie tych z Allegro) w budżecie do 500-600 zł. Mierzyłem Racery (Sicuro, High Racer), jakieś Arleny, Beriki, Heldy, generalnie co się dało z półki wyższej. I ostatecznie padło na Vanucci. Przymierzać w moto-akcesoria i kupować wysłkowo w Louisie, póki są jeszcze na wyprzedaży (50% ceny).

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby, szkoda, że tak późno. No ale w każdym razie kangaroo robi się ciemny momentalnie i to jest norma.

Z Alpinestars mierzyłem tylko GP Plus (nie znalazłem nigdzie u nas GP Pro) i przyznam, że faktycznie najlepsze pod względem wygody i w podejrzewam, że w ogóle nie ma już nic lepszego niż GP Pro/GP Tech. Jednak GP Pro w najtańszej opcji to ok. 800 zł z przesyłką z Anglii/Niemiec.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzać w moto-akcesoria i kupować wysłkowo w Louisie, póki są jeszcze na wyprzedaży (50% ceny).
Nie robimy chamówy, jak powiesz że jest promocja to ci sprowadzą za tyle samo co wyjdzie bezpośrednia wysyłka z Niemiec, a możesz poprosić o dwa rozmiary do porównania i sobie wybierasz. Bądźmy ludźmi :).

 

Ktoś wspominał o Heldach i uważam ich produkty za naprawdę godną konkurencję. Pod względem wygody - zdecydowanie Thrux. Jeśli chodzi o ochronę, to Phantom i Titan, ale to już trochę wyższe kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak ;) Aczkolwiek odkąd Louis "otworzył się" na Polskę (ulotki, wysyłka, możliwość zwrotu itp.), tym bardziej opłaca się zaglądać raczej na ich stronę, niż na m-a (za którymi osobiście jakoś nie przepadam...).

 

O właśnie, Heldy Phantom też mierzyłem i chyba jeszcze nie miałem nigdy wygodniejszej rękawiczki na dłoniach. Naprawdę perfekcja. Niestety cena odstraszyła, a z kolei mieszczący się w moim budżecie model Chikara jakoś mnie nie przekonał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno były fajne promocje na Thruxy i paru znajomych kupiło - muszę przyznać, że są naprawdę świetnie wykonane. Jako że jeżdżę racze turystycznie i na miasto używam najtańszych probikerów, w trasę używałem do niedawna goretexowych Heldów Rainstorm (ochrona mizerna, ale świetne dopasowanie do dłoni). Teraz jako następcę kupiłem takie cuś, leżą perfekcyjnie (choć nie o takich rękawicach ten temat). Mierzyłem jeszcze taką hybrydę, ale to już raczej dla bardzo wymagających - leżały za to modelowo. Naprawdę odczuwa się różnicę pomiędzy obydwiema komorami - nie to co w podobnym rozwiązaniu od Rukki. Trzymam się Helda rękami i nogami (no, buty akurat mam inne :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sikor: bądź hardkorem weź Handroidy (Knox)!! Handroid: Klik1, lub lżejsza wersja biomech: klik2, skoro i tak tylko na tor ^^

Obydwa modele mają taki kręciołek do regulacji BOA. Mam takowy w butach na zime (cywilne, nie moto) i zajebista sprawa co do wygody, dodatkowo +10 do szpanu :D

Edytowane przez derbixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te Knox'y mi się strasznie nie podobają :) . Poza tym drogie. Jak się zapier...la to trzeba mieć nie tylko ochronę ale i świetne wyczucie gripów, klamek. Nie sądzę, że było by mi wygodnie w tej skorupie. Zresztą już i tak po temacie, bo zamówiłem High Racer.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że nici z tych Racer'ów bo polski importer daje dupy.

Czy ktoś wie, gdzie w Warszawie i okolicach znajdę Alpinestars GP Pro lub Tech, chociaż żeby przymierzyć. W Inter Motors na Łopuszańskiej jest tylko GP Plus.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...