Skocz do zawartości

Ładowanie widmo niby nie ma a jednak jest...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam dziwny problem z ladowaniem w Hondzie VFR 800 Fi z 98 , ladowanie na ta chwile to ok 12,8 przy wlaczonych swiatlach , z wentylatorem ok 12. Pierwsze co sie mysli wtyczki regulatora i masy - ale wtyczki czyste nie popalone itp , nawet nalotu nie bylo. Drugie regulator - podkladalem dwa reglery , nowego tourmaxa i uzywke ordzinal - bez zmian. Trzecie moze stator - ale napiecie zmienne ze statora dochodzi do ok 110 V na kazdym pinie( miedzyfazowe). Akumulator hondy hgw ilu letnie , napiecie ok 12.5 , przy rozruchu 10.5. Jezdze tak juz 3 rok i ok 45 tys km i nigdy nie doladowywalem akumulatora w sezonie ( swiatla ,cieple minetki a latem wentylator) , w obecnej chwili podlaczony aku do ladowania praktycznie nie przyjmuje pradu (naladowany). Aku do wymiany czy ki *uj z instalacja ? zimne moto odpalam zawsze na swiatlach czasem nawet na cieplych minetkach badz pracujacym wentylatorze. Sam nie wiem szukac dziiury w calym czy zostawic jak jest.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj polaczenia z masa na silniku i ramie, dodaj kabelek bezposredni od masy reglera do minusa aku.

Juz drugi raz to dzis pisze, jak sie problem pojawi to parami :)

12.8 V niby troche za niskie, ale ja tak jezdze w BSA i wszystko dziala bez problemow, tyle ze nie mam tyle elektrycznych

odbiornikow co we wspolczesnym moto.

Te 12.5V na aku to ze swiatlami czy bez i niepracujacym silniku ?

Moze po prostu akumulator powoli ci siada i pradu nie przyjmuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.5 na samym aku bez swiatel i wylaczonym silniku. Jak dodam gazu to swiatla deliaktnie mocniej swieca.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten aku jest za maly na testy samochodowymi testerami , a motocyklowych nikt nie ma :). Jak kupowalem moto w raichu to mialo wyladowany aku tak ze nawet rozrusznik sie nie odezwal tylko przekaznik szalal ( stalo dosc dlugo w komisie ala stodola ) , Po odpaleniu na pych i kilku minutach pracy , zgasilem moto i ze 3 razy obrocil rozrusznik walem wiec cos tam doladowal :) - byc moze jest to nawet oryginalny aku z 98 ( jak pisalem aku made in honda) , chyba ze kto kupil oryginalny aku hondy co w raichu jest dosc mozliwe :) nie bardzo wiem jak odczytaj jego rocznik.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odswieze kotleta , napiecie na aku w trakcie rozruchu spada ponizej 9V ( doladowywalem go w zeszlym tygodniu) , same aku ma ok 12.5 , a po wlaczeniu zaplonu bez swiatel 11.5, teraz mysle czy wymieniac je na nowy sezon czy zostawiac ? moto pali od strzala z wlaczonymi swiatlami nawet po dlugim staniu w zimnym garazu , slyszalem ze mozna spalic regulator starym akumulatorem ?

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ... kiedyś na wakacjach zaczął kończyć mi się aku i już nie udało się wrócić do domu. Regulator się zjarał i zrobił to tak efektownie, że zjarał przy okazji moduł i zegary :D. Dokładny związek przyczynowo-skutokowy nie jest mi znany (czy najpierw skończył się aku czy regler) ale ja bym nie ryzykował.

Kup nowe aku - będziesz lżejszy o niecałe 200pln, ale też przestaniesz przynajmniej na 2 lata ten temat odkopywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...