Skocz do zawartości

Wymiana łańcucha rozrządu w Bladym SC33 - zakuwanie czy demontaż wałków?


Nico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Który sposób jest lepszy i bezpieczniejszy jesli chodzi o wymiane łańcuszka rozrządu ?

1) Kupić rozkuty i zakuwanie na silniku ?

2) kupic fabrycznie zakuty i demontowac wałki rozrządu ?

 

Wolałbym sposób 2, odpada problem z zakuciem łancucha , ale ponowne dokręcanie wałków podobno też nie jest za zdrowe dla gwintów...

 

Czy napinacz sprawdza sie jakos, tzn.rozbierać go, sprawdzać spręzynę ?

 

Pacjent to cbr 900 sc33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sposób najlepszy, chyba, że demontaż wałków jest wyjątkowo kłopotliwy albo rozrząd jest prowadzony środkiem silnika ale z tego co wiem to w cbr nie ma problemu. Łańcuch zakuty fabrycznie jest też bardziej wytrzymały i jest większe bezpieczeństwo, że nic się nie zerwie. Co do gwintów, to bym raczej powiedział, że to śruby mocujące pokrywe wałków rozrządu mogą się ukręcać od wielokrotnego rozkręcania i skręcania, gwinty raczej dają rade. Oczywiście do pracy nie podchodzimy bez odpowiedniego klucza dynamometrycznego :)

 

/////

Z tego co kojarzę, to masz łańcuszek rozrządu z boku silnika, także jak ktoś ma sprawne rączki, nie musi nawet demontować wałków rozrządu. Wystarczy odkręcić jedno koło zębate z jednego wałka rozrząu i przełożyć nowy łańcuch.

Edytowane przez Lukki
76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym sposób 2, odpada problem z zakuciem łancucha , ale ponowne dokręcanie wałków podobno też nie jest za zdrowe dla gwintów...

 

Jak się nie będzie używać klucza dynamometrycznego to problem pojawi się bardzo szybko.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie będzie używać klucza dynamometrycznego to problem pojawi się bardzo szybko.

 

U mnie nie ma takiej opcji, zeby przykręcac rozrzad bez dynamometryka...(i to dobrego, a nie za 100zl z aledrogo)

 

Opcja z odkręceniem jednego koła zębatego jest też ciekawa.

Edytowane przez Nico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko nie ma pewności że ktoś już wcześniej nie przeciągnął śrub od mostków.Tam jest coś w okolicach 10-11Nm więc nie wiele. W sumie dostęp jest w miarę dobry więc wymień cały. Ja zawsze zakuwałem i problemu nie było. Po to zresztą zakuwarki wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie okaze, ze zawory beda do regulacji to i tak trzeba bedzie zwalac walki, wiec problem sie rozwiaze i bede mogl kupic zakuty lancuch.

 

Czy oryginalny lancuszek did-a jest zawsze sygnowany nazwą i typem?

Dowiadywalem sie i niektorzy sprzedawcy twierdza, ze nie musza miec wybitych sygnatur na ogniwach.(wydaje mi sie to bzdura co gadaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogniwach powinny być wybite dwa napisy: DID i oznaczenie fabryczne łańcucha. Możesz też założyć Tourmax'a. Nie tylko DiD'em świat żyje. :wink:

Edytowane przez Lukki
76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z odkręceniem jednego koła zębatego jest też ciekawa.

 

Nie wiem jak jest w bladym ale w F3 nie ma na tyle miejsca między brzegiem wałków a blokiem silnika żeby przecisnąć łańcuszek i trzeba je odkręcać.

 

Ale odkręcenie jednej zębatki swoją drogą ułatwia założenie nowego łańcuszka.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakuwany też jest wporzo pod warunkiem że używasz nowej zapinki a nie rozkutego ogniwa. W pracy mamy łańcuszki rozrządu cięte z metra i zawsze takie zakładamy z nowymi zapinkami. Nigdy nic się nie zesrało jeszcze.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...