Skocz do zawartości

Problem Honda VFR800hi alternator? akumulator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem chłopaki wiec głownie chodzi o odpalenie mojej hondy VFR 800 czasami odpala a czasami nie...i to nie ma reguły nawet jak mam daleka trase to zakreci 2 razy i koniec ale czasami odpala dobrze...co moze byc nie tak?Wiec sprzwdziłem ładowanie i ładuje mysle troszke mało na wolnych obrotach bez swiateł 13,40V po właczeniu swiateł 13,20V przy obrotach 5 tys. 12,90 przy obrotach 3tys 13,50 ze swiatłami skacze bardzo dziwnie sprawdziłem tez akumulator honde mam od roku i jak ja kupowałęm akumulator był nowy po sprawdzeniu okazał się suchy dolałęm wody destylowanej ale nie wiem czy to cos da...;/ teraz nie wiem co mam najpierw wymienic akumulator dostał czy moze trzeba wymienic alternator czy moze regurator napiecia padł...kable styki sprawdzone wyczyszczone i przesmarowane Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies 5 dni temu z tego co wiem nie powinien byc suchy ale moze sie myle? moze powinienem dolac kwasu? dolalem z gornej czesci akumulatora po zdjeciu plastikowej nakladki

 

a co napisali na tej nakładce ?

teraz z czystym sumieniem możesz ten akumulator oddać na złom i jeszcze Ci za niego zapłacą :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Uwielbiam takich typów, co to widzą że aku suche więc doleją wody a nawet kwasu. A cały urok tego aku polega na tym że jest suchy... Nie wspominając o tym że zdejmują pokrywkę na której jest napisane "do not open". Może gdyby napisali "nie ruszaj, k**wa!" to by nikt wtedy nie otwierał. Trzeba napisać do producenta aku żeby napisy po polsku robił. Ewentualnie po niemiecku "Achtung! Nicht kombinieren".

 

 

Jak wyżej wspomniano - nowe aku potrzebujesz. Zanieś od razu do firmy spawającej plastik, niech zaspawają pokrywkę, tą z napisem DO NOT OPEN. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz nowy aku to ponownie zmierz napięcie ładowania aby nie okazało się, ze problemy z poprzednim wynikały z problemów z ładowaniem.

P.S. Gratuluję otworzenia i zalania aku :flesje:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladowanie masz ok, ja tez takie mam od 3 lat i nie laduje aku w sezonie , tylko zima 2 razy doladuje dla bezpieczenstwa.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne i uzywam cieplych minetek , odpalam na swiatlach , aku hondy hgw ile to ma lat i jak pisalem nie tykam aku od 3 lat.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam. Aku do dupy, to fakt. Ale problem jest gdzieś indziej. Szczególnie jeśli to FVR800. Jedna upierdliwa wtyczka. A silnik Ci nie gaśnie jak włączysz światła, szczególnie w deszczu?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...