Skocz do zawartości

Co zrobić z tym polonezem?


marcin700
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam samochód marki polonez caro 1.6 GSi z 1999 roku i mam z nim problem. Nie wiem co z tym pojazdem zrobić. Ma on przebieg 76 tyś. km, jest w świetnym (jak na 13-letniego poloneza) stanie. Zaglądałem pod spód na kanale - wszystko zdrowe, ani śladu korozji. Zardzewiały drzwi od strony kierowcy - przy cenie nowych raczej do wymiany.

Silnik pali na dotyk, samochód jest całkiem dynamiczny i w mojej ocenie bardzo komfortowy.

Wyposażenie: wspomaganie kierownicy, centralny zamek (dokładany), alarm (dokładany), radio Sony z CD. Dodałem jeszcze pokrowce siedzeń i kierownicę tuningową momo tuner (oryginał za 900 zł). Mam dwa komplety kół - zimowe na felgach stalowych i letnie na aluminiowych. Nie ma instalacji LPG (i nie było).

Samochód regularnie serwisowany, przejeżdżam nim może 5 tyś. km rocznie.

Co zrobić z tym polonezem? Wystawić do sprzedaży? Ile to może być warte?

Trzymać przez następne 15 lat i zarejestrować na zabytek? Oczywiście dalej utrzymując samochód w obecnym stanie.

Podarować go znajomemu pasjonatowi marki (nie znam takiego)?

Mam jeszcze jeden samochód do jeżdżenia (i moto), więc polonez jest mi po prostu niepotrzebny... a z drugiej strony szkoda dobrego samochodu.

Obserwuję zjawisko, że polonezów jest coraz mniej, więc może ich ceny niedługo zaczną rosnąć...

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mój Kadett D 1980 nie rozsypał się zeżarty przez rdze to dalej bym nim jeździł tak byłem do niego przywiązany.

Jeśli masz sentyment i kasę - trzymaj. Jeśli tylko chcesz zarobić "na potencjalnym zabytku"- pamiętaj że to "tylko" polonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się na to, że wezmę za niego fortunę, ale też za 1000 zł nie będę się na siłę go pozbywał. Zużycie paliwa jak to w polonezie - w mieście 11 - 12, ale w trasie miła niespodzianka - 7,5.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba tylko przez sentyment można takie autko trzymać.Kupca zawsze znajdziesz jako że pomyka trochę Trucków i może posłużyć jako dawca. Ja mam taki sam dylemat z Golfem III 1.8 benzynka GT. Nigdy nie widział instalacji gazowej i co do ekonomi ... ale żal oddać za 2-3 tysie .Pomimo klimy i ładnie zachowanej skórzanej tapicerki raczej więcej nikt nie da.

Edytowane przez pancur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chiałbyś sprzedać? Kolega szuka czegoś na Złombol. O jest naprawde w fajnym stanie.

Pytanie dotyczyło poloneza? Chętnie go sprzedam na Złombol, kwestia ceny ;-) . Dodatkowym atutem jest OC ważne do kwietnia 2013.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Poldka.

Z pewnością nigdy nie będzie baaaardzo drogim i poszukiwanym zabytkiem. Ale ... za kilka lat stanie się atrakcyjnym jungtimerem. Za następne kilkanaście będzie równie poszukiwany jak obecnie Syrena czy Warszawa.

Ja bym trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opędzluj drugą fure zostanie Poldek i moto-sprawa wyjaśniona. A jak będziesz pilnował żeby go ruda nie zeżarła to będziesz jeździł długo.

 

Jak bym miał gdzie trzymać też bym z chęcią przygarną>zimny łokieć, 80 na zegarze, i AC-DC z radyjka. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi samochód jest po dziadku, więc nie mogę go ot tak sprzedać.

Polonez stoi w Lublinie, cena gdybym sprzedawał na wolnym rynku ok. 4000 zł. Na Złombol coś opuszczę. Atutem tego samochodu jest to, że nie trzeba przy nim nic robić - wsiadać i jechać. W lutym był zmieniony olej, a niedawno wykupiłem OC na rok.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...