Skocz do zawartości

Moto Gp - Sezon 2012


Romek.RR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu "znanie się" nie ma nic do tego - ot po prostu skoro kierowcy żalą się od 2 sezonów, że koncepcja budowy silnika w Ducati powoduje jakieś problemy z podsterownością i fabryczny zespół nie może sobie z tym poradzić, to koncepcja zostanie zmieniona przez nowego właściciela. A czy to będzie rzędowa czwórka, 2 cylindrowy boxer czy silnik Wankla chyba nie ma znaczenia, bo i tak się dowiemy dopiero za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórko to jest ten kolejny super kierowca tak jak ten co tylko na Ducati umiał jeżdzić.

Nie rozumiem ich, kiedyś tego nie było, ludzie, kierowcy to kochali i było duzo bardziej niebezpieczniej to byli prawdziwi rycerze na stalowych rumakach teraz wchodzi era samych marudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatMax - w pełni się z Tobą zgadzam. Jak przeczytałam ten artykuł o Lorenzo, to pomyślałam sobie, że koleś wybrał sobie taką karierę, zarobił kasę i resztę ma gdzieś. Ale takie czasy: zero romantyzmu... :sad:.

Choć po ludzku ich rozumiem, bo to ryzykowny sport, ale trochę szkoda. Dobrze, że Valentino ma pasję, choć znając jego sknerstwo - może i on jeździ wyłącznie dla kasy (musi sobie odbić to, co zapłacił skarbówce) ;) :) ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba na to spojrzeć z innej strony: kilkanaście lat temu kariera zawodnika trwała tyle samo, ale zaczynała się w wieku 30 lat. Teraz jeżdżą coraz młodsze nygusy i zawodnik >30 roku życia musi już bardziej udowadniać, że "jeszcze może" (że wymienię tylko Rossiego czy Biaggiego). X lat temu rund było chyba mniej i cały "cyrk MotoGP" to była po prostu lepsza zabawa. Teraz jest full profeska, ogromna kasa, ogromna presja (patrz Ben Spies - kilka wtop niezawinionych przez zawodnika i już dziękujemy za udział) i w sumie się nie dziwie, że ludzie nie mają ochoty tego robić przez naście lat.

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Doohan to był wielki mistrz z wielkim sercem. Dla niego specjalnie zaprojektowali tylni hamulec w prawym kciuku bo był tak połamany pragną nadal się ścigać. Potem jak wiemy zdobył 5 tytułów z rzędu i to jest niesamowite. Np. dla mnie taki Kubica ma również wielkie serce do wyścigów i za to również go najbardziej cenię i życzę mu żeby wrócił kiedyś do prawdziwego ścigania.

Na nim właśnie się wychowałem (Doohan) jego cenię najbardziej.

Na moje ten chłopak (Lorek) jak chce iść w ślady pseudo wielkiego mistrz to niech idzie łowić ryby ja nie będę za nim tęsknił.

Trzeba przyznać również że Lorenso nie powiedział jednak że odchodzi powiedział że podejmie decyzje jak skończy mu się kontrakt myślę że jednak tego nie zrobi i zostanie.

Sherman zgodzę się z Tobą że owszem teraz tak jak piszesz jest większa presja i profeska ale właśnie np. dla takiego Bena teraz powinna być większa motywacja żeby pokazać że jestem za*eb…. .

Nie chcę wracać do Stonera ale nadal uważam że nie pokazał światu że jest wielkim mistrzem (o tym już pisałem co innego zdobyć mistrzostwo co innego obronić) Pokazał że potrafił jeździć spektakularnie ale tylko samemu bo jak przyszło do ostrej walki to różnie to wyglądało- patrz Laguna czy nawet w tym sezonie walka na Saksenring z Danim itp.

Nie chcę Was drażnić bo wiem że jest wielu zwolenników Stonera na tym forum więc nie odpisujcie na ten mój krótki wątek o Stonerze.

MotoGP jest ekscytujące i nadal będzie.

 

http://motosp.pl/2012/11/motogp/rossi-rozwaza-odejscie-z-motogp-juz-w-2013-roku/

O i to jest dla mnie wielki mistz, 9 razy zdobył tytuł potrafi iść do boksu przeprosić za incydent wyścigowy rybaka, potrafi wypowiedzieć takie słowa "„Jestem zawiedziony tymi dwoma latami startów na Ducati, ale nie tylko z powodu rezultatów, ale też dlatego, że nie byłem w stanie poprawić motocykla,”

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko zabieram głos, choć śledzę ten wątek i muszę powiedzieć "Stoner ma jaja", choć nie byłem jego fanem to cenię go za to jak ogarniał sprzęt, styl zresztą chyba jak większość. Miał odwagę powiedzieć dość tak naprawdę u początku swojej kariery,osobiście uważam że zdobyłby jeszcze kilka tytułów, zrezygnował z takiej kasy. Moim zdaniem zrezygnował bo tak chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...