Skocz do zawartości

Wilgoć a kondensator


samonek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj podczas przejażdzki motocyklem złapała mnie ulewa no i po odstawieniu moto po prau godzinach poszedłem go odpalić no i nie chcę palić na rozrusznik. Na kopa pali a na rozrusznik już nie. Jak włańczam rozrusznik to tylko słyszę jak kondensator brzęczy ale moto nie odpala. Czy będę musiał wymienić ten kondensator czy może poczekać. Proszę o pomoć.

 

Jak włączę kluczyk i próbuje rozrusznikiem to koło akumulatora - tam jest chyba kondensator który tak brzęczy ale moto nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja już go odkręciłem ale nie wiem co mam zrobić czy nowy kupić czy co - bo ktoś mi powiedział że to własnie ten kondensator się spalił i trzeba go będzie wymieniać. Pytanie tylko czy ten ktoś ma racje. Może wystarczyło by naładowac akumulator? Podłączałem do tego kondensatora prostowinik i moto nadal nie pali tylko ten kondensator brzęczy.

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja już go odkręciłem ale nie wiem co mam zrobić czy nowy kupić czy co - bo ktoś mi powiedział że to własnie ten kondensator się spalił i trzeba go będzie wymieniać. Pytanie tylko czy ten ktoś ma racje. Może wystarczyło by naładowac akumulator? Podłączałem do tego kondensatora prostowinik i moto nadal nie pali tylko ten kondensator brzęczy.

 

Czytaj poprzednie posty i odwal się od jakiegoś kondensatora.

Masz przypalony przekaźnik rozrusznika i należy kupić nowy, wymienić i po kłopocie.

Po odpaleniu na nowym pomierzyć napięcie ładowania akumulatora.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chiński akumulator właśnie zdechł , ale mógł tez paść od chińskiego ładowania , które to rzeba sprawdzić zaraz po wymianie akumulatora . AKumulator również możesz kupić chiński bo ich jakosć to loteria i może ci sie trafi zywotniejszy egzemplarz.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to akumulator. Po wymianie przekażnika rozrusznika próbowałem rozpalać akumulatorem który całą noc był ładowany ale jak próbowałem nim palić żarówkę to świeci ale wydaje mi się że trochę za słabo. Probowałem tez podłączać prostownik bezposrednio do kabli akumulatora i nadal brzęczy a moto nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to akumulator. Po wymianie przekażnika rozrusznika próbowałem rozpalać akumulatorem który całą noc był ładowany ale jak próbowałem nim palić żarówkę to świeci ale wydaje mi się że trochę za słabo. Probowałem tez podłączać prostownik bezposrednio do kabli akumulatora i nadal brzęczy a moto nie pali.

Prostownik rozruchowy ? Widocznie ten aku który ładowałeś, to też złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostownik pewnie zwykły. Nie kombinuj tylko podepnij inny, dobry aku (byle nie od samochodu). I się okaże.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z toba , rozruszniki w chińczykach to ich najtwardsze elementy . Muszą często wytrzymywać niemiłosiernie długie kręcenia i nie pękają :D

Podepnij się kabami rozruchowymi do fury ojca (zgaszonej ) i spróbuj zakręcic .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przez kable od samochodu możesz. Jakby to było w realu to bym sie z Tobą założył że to aku, a że jest w virtualu to spokojnie się mogę założyć że potrzebny nowy akumulator.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to akumulator. Przed chwilą motocykl podlączyłem do akumulatora z samochodu i pieknie rozpalił rozrusznikiem. No i kierunkowskazy zaczeły migać bo wczesniej nie wiem czemu przestały mrugać pomimo tego że reszta świateł działała ok.

 

Mam jeszcze małe pytanko czy to wina niskiej jakości akumulatora - ten co się zepsuł był firmy "Quand". Czy ktoś miał do czynienia z tymi akumulatorami i czy naprawdę są takie lipne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to akumulator. Przed chwilą motocykl podlączyłem do akumulatora z samochodu i pieknie rozpalił rozrusznikiem. No i kierunkowskazy zaczeły migać bo wczesniej nie wiem czemu przestały mrugać pomimo tego że reszta świateł działała ok.

 

Mam jeszcze małe pytanko czy to wina niskiej jakości akumulatora - ten co się zepsuł był firmy "Quand". Czy ktoś miał do czynienia z tymi akumulatorami i czy naprawdę są takie lipne.

Ja miałem doczynienia ale z samochodowymi tej firmy. Sprzedałem ich dość dużo nie nie było problemów. Taka średnia półka, najgorszy syf to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...