Skocz do zawartości

kupno MZ 125 sm


Rekomendowane odpowiedzi

czyli mowisz Tarra ze watro wydac 6k za tą mztkę ? :) bo w sumie interesujące sa jeszcze ta suzi i yamaszka do 5k mozne by dało sie wynegocjować :

 

http://otomoto.pl/suzuki-dr-125-kreidler-supermoto-M3076459.html

 

http://moto.allegro.pl/yamaha-xt125-2008-2010r-opolskie-remus-i2302107997.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz Tarra ze watro wydac 6k za tą mztkę ? :) bo w sumie interesujące sa jeszcze ta suzi i yamaszka do 5k mozne by dało sie wynegocjować :

 

 

Mówie tylko, że to bardzo pożądne moto ;) gdzieś nawet czytałem, że ma najlepsze serducho w swojej klasie.

Ale powiem Ci że 6k to troche dużo, dwa tygodnie temu mój brat sprzedawał taką na allegro za 3k, a była w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam cały czas i ten sprzecik w polsce ciezko znaleźć na sprzedaż, dlatego rozwazam własnie inne opcje(yamaszki, suzi). Na mobile.de Mz m cene trzymaja od 4k i jak w polsce ktos za 3k sprzedaje sprowadzona z rzeszy to troche takie dziwne, a nie chce inwestowac teraz za duzo w moto bo zalezy mi na jezdzie a nie na tym zeby w garazu stało. Te ceny tez mi sie smieszne troche wydaja bo jak 3 lata temu kupowałem hornetke z 00r to zapłaciłem 7k a była w dobrym stanie dlatego szukam cały czas czegos w "dobrej" cenie w stosunku do tego co moze zaoferowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mobile.de Mz m cene trzymaja od 4k i jak w polsce ktos za 3k sprzedaje sprowadzona z rzeszy to troche takie dziwne, a nie chce inwestowac teraz za duzo w moto bo zalezy mi na jezdzie a nie na tym zeby w garazu stało. :)

 

Może nie tyle co dziwne, co u naszych dziwnie mówiących sąsiadów już ciężko znaleźć coś za naprawdę fajne pieniądze, już nawet BMW im się powoli kończą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zaczynam dochodzić do wniosku , że zakładanie tematów z prośbą o poradę w zakupie moto na tym forum to kompletny bezsens:

jak ktoś chce kupić na pierwsze moto 600 lub więcej to wszyscy jeżdżą po nim jak po burej suce : "za dużo" , najpierw naucz się jeżdzić" , chyba zgłupiałeś-tyle mocy na początek" itp...

Jak dla odmiany ktoś napiszę , że chce się podszkolić i kupić małe sprytne moto , to najmądrzejsi piszą że "125 nie jeżdzi" , że "na zakupy" itp. ...

Chłopak nie chciał się dowiedzieć , że 125 to obciach tylko pytał o wady i zalety mz 125.

Pabloo - nie słuchaj "dobrych " rad na temat tego że ze 125 nie ma frajdy bo to kompletna bzdura!

Faktem jest , że supermoto ma inne przeznaczenie niż sport-turystyk ale to że nie może być frajdy z jazdy na nim -nawet jeśli to tylko 125 -to kompletna bzdura!

Zrób tak jak uważasz (czytaj :mądrze myślisz , bo perfekcyjne opanowanie nawet motoroweru pomaga bardzo dużo w póżniejszej jeżdzie na dużym i szybkim moto ).Jeśli będziesz panował całkowicie nad posiadanym moto , to będziesz miał banana na twarzy wiele większego mimo iż to będzie 125 , niż byś miał z duszą na ramieniu szpanować ścigiem 1000 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze pijesz do mnie kolego? ja tam sie na supermoto nie znam, wiem ze w enduro 125 4t jest za słabe, a na asfalt trzeba wiecej mocy niz w teren bo lata się z innymi prędkosciami więc tymbardziej 125 4T nie pojedzie jak trzeba, przemieści się, ale nie pojedzie, jezdzę xl600 na gumach t66(uniwersalne?) i na asfalcie powyzej 120 km/h jest cienko, a to jednak 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabloo - nie słuchaj "dobrych " rad na temat tego że ze 125 nie ma frajdy bo to kompletna bzdura!

Faktem jest , że supermoto ma inne przeznaczenie niż sport-turystyk ale to że nie może być frajdy z jazdy na nim -nawet jeśli to tylko 125 -to kompletna bzdura!

 

wiesz jaka jest realna przelotowa 125 4T ?? 60-70 km/h............100-110 km/h to jest absolutny vmax motocykli w tej klasie może jak ktoś ma cierpliwość to rozbuja to do 120 z wiatrem i z górki, ja rekord miałem na xr125 to było 110 i to manetka opór i jazda po płaskim jakby była górka albo pod wiatr pewno byłoby sporo mniej..... z cięzkim pasażerem w ogóle jest bieda nawet z dynamicznym ruszaniem nie mówiąc o przyśpieszaniu czy wyprzedzaniu.....

 

125 4T goniona w trasie 100km/h ,,na siłe'' albo i więcej nie spali 3/100 tylko koło 4 a 4/100 to pali enduro 350 czy 250 przy normalnej jeździe i masz większy zapas mocy ...........xt 350 pali 4/100 w trasie jadąc 100km/h.....

 

oprócz sportowej 600 i pierdzika 125 jest masa innych motocykli........

 

a enduro klasy 600 z lat 80 oprócz lc4 to spokojne grzeczne krówki (szczególnie xt) bardzo przewidywalne i elastyczne, jedyne czym mogą sponiewierać to podnoszeniem po glebie bo ciężkie :D.......bodajrze teslasimowi xl600 pali w trasie z prędkością 80km/h 4.5/100 może warto ,,dołożyc'' do spalania te 1.5l /100 i mieć jakiś sensowny zapas mocy ??

 

masa dziewczyn na 1 moto bierze xt600 u mnie też jedna była oglądać i są zadowolone a ty facet obsesyjne szukasz pierdzika 125 no jak to :D ??

na 600 wrzucisz laskę, kufer, sakwy i też poleci 100km/h i to komfortowo spokojnie bedzie sobie pyrkotać przy 100km/h a to nie jest jakaś kosmiczna prędkość, a w 125 4T weźmiesz plecak z 4 pakiem piwa, wiatr zawieje nie w tą strone i będzie płakał że pks cię wyprzedza :D to jest po prostu za mało mocy do turystyki czy dalszej jazdy niż w koło miasta...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jaka jest realna przelotowa 125 4T ?? 60-70 km/h............100-110 km/h to jest absolutny vmax motocykli w tej klasie może jak ktoś ma cierpliwość to rozbuja to do 120 z wiatrem i z górki, ja rekord miałem na xr125 to było 110 i to manetka opór i jazda po płaskim jakby była górka albo pod wiatr pewno byłoby sporo mniej..... z cięzkim pasażerem w ogóle jest bieda nawet z dynamicznym ruszaniem nie mówiąc o przyśpieszaniu czy wyprzedzaniu.....

 

125 4T goniona w trasie 100km/h ,,na siłe'' albo i więcej nie spali 3/100 tylko koło 4 a 4/100 to pali enduro 350 czy 250 przy normalnej jeździe i masz większy zapas mocy ...........xt 350 pali 4/100 w trasie jadąc 100km/h.....

 

 

 

oprócz sportowej 600 i pierdzika 125 jest masa innych motocykli........

 

a enduro klasy 600 z lat 80 oprócz lc4 to spokojne grzeczne krówki (szczególnie xt) bardzo przewidywalne i elastyczne, jedyne czym mogą sponiewierać to podnoszeniem po glebie bo ciężkie :D.......bodajrze teslasimowi xl600 pali w trasie z prędkością 80km/h 4.5/100 może warto ,,dołożyc'' do spalania te 1.5l /100 i mieć jakiś sensowny zapas mocy ??

 

masa dziewczyn na 1 moto bierze xt600 u mnie też jedna była oglądać i są zadowolone a ty facet obsesyjne szukasz pierdzika 125 no jak to :D ??

na 600 wrzucisz laskę, kufer, sakwy i też poleci 100km/h i to komfortowo spokojnie bedzie sobie pyrkotać przy 100km/h a to nie jest jakaś kosmiczna prędkość, a w 125 4T weźmiesz plecak z 4 pakiem piwa, wiatr zawieje nie w tą strone i będzie płakał że pks cię wyprzedza :D to jest po prostu za mało mocy do turystyki czy dalszej jazdy niż w koło miasta...

 

kupuj DT spalanie dupy nie urywa a 100-120 km/h osiagniesz

Edytowane przez ReD-GreeN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabloo - nie słuchaj "dobrych " rad na temat tego że ze 125 nie ma frajdy bo to kompletna bzdura!

 

Mówisz żeby nie słuchał dobrych wujków, a sam "wujkujesz" :rolleyes: No ale racje masz...

 

odnosząc się do MZ: jak pisałem wcześniej chociaż moto raczej nie nadaje się w trasę (ale to akurat oczywiste) ja trzymałem nim prędkość ok 100-110km/h i to bez jakiejś większej łachy oczywiście wyprzedzić tira masakra... ale spaliła 3l. Wiadomo MZ typowo do miasta i jeżeli nie będziesz nią woził kraty piwa, a Twój bemben nie wskazuje na zaawansowaną lustrzyce, to jak dla mnie ok, a jest wysoka więc nie wygląda się na niej jak na motorynce...

Tylko fakt: nie za 6k.

A sam się uczyłem na 125 i przejeździłem tak po Warszawie ponad 2 lata, jakoś żyję, nikt się ze mnie nie śmiał, pks-y mnie nie rozjechały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę jakie poruszenie wywołał mój wpis. No to dodam jeszcze kilka słów dla tych oburzonych , twierdzących że nie wiem o czym piszę itp.

Otóż wiem ile mocy mają 125-tki i jak się nimi jeżdzi bo miałem taką przyjemność ale ja nie napisałem , że to super moto do turystyki (jak sugerują niektórzy) ,tylko że można mieć sporo frajdy z jazdy takim moto i naprawdę podciągnąć technikę jazdy-szczególnie jeśli ktoś ma w tym względzie złe doświadczenia z większymi maszynami.Nie wsadzajcie więc na siłę na większe moto kogoś , kto świadomie wybiera małe , lekkie supermoto z którym ma szanse nauczyć się robić cuda - a niekoniecznie ścigać z tirami.Inaczej mówiąc- frajda z jazdy na moto nie dla każdego równa się gnanie przed siebie z największą możliwą prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/suzuki-dr-sm-125-2010r-przebieg-5000km-M3137608.html weź też pod uwagę taką dr

kombinowałem rok temu taką dla kuzyna, ale młody musi najpierw zdać na A1

gdybyś się po nią wybierał to daj znać, skoczę wcześniej do kielc ją dla Ciebie zobaczyć

 

gdybym był na Twoim miejscu, to bez budżetu 10 k na xtxa do jazdy po mieście też bym szukał 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już 125 na miasto lepiej skuter 125 4T-spalanie to samo więcej miejsca do załadunku biegami nie trzeba wahlować, kolana zasłonięte przed deszczem, wiatrem....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...