Skocz do zawartości

Zagadka. Kto ma pierwszeństwo


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

A Zakan pisze, że jest z Warszawy, ale skrzyżowania Broniewskiego i Reymonta przed przebudową to nie pamięta? Byla to taka sytuacja jak pokazał Zbycho na rysunku.

Tak? No nie pamięta:) Ale nikt nie mówił, że świat jest idealny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytaucja jest bzdurna! Nie ma takiej sytaucji w zyciu. Pojazd B nie widzi jakie światło ma pojazd D i jedzie zgodnie ze swoim światłem i pierwszeństwem. Bo je ma!!!Nikt o zdrowych zmysłach nie włączy zielonego światła obydu pojazdom, bo byłby dzwon.

 

Takich skrzyżowań w kraju jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem że motocyklem nigdzie nie mam pierwszeństwa. I chyba tego będę się trzymał.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytaucja jest bzdurna! Nie ma takiej sytaucji w zyciu. Pojazd B nie widzi jakie światło ma pojazd D i jedzie zgodnie ze swoim światłem i pierwszeństwem. Bo je ma!!!Nikt o zdrowych zmysłach nie włączy zielonego światła obydu pojazdom, bo byłby dzwon.

 

 

Daleko szukać... w moim miasteczku na 4 sygnalizacje świetlne, 2 są takie. Jedziesz i z naprzeciwka też jadą, bo mają zielone. Ty skręcając w lewo przecinasz ich pas i musisz ustąpić, tyle.

 

Co do zagadki, oczywiście, że D ma pierwszeństwo.

 

 

A ja słyszałem że motocyklem nigdzie nie mam pierwszeństwa. I chyba tego będę się trzymał.

 

Dlatego na obrazku są puszki, gdyby jednym z pojazdów był motocykl to niezależnie od sygnalizacji, znaków itp. pierwszy przejechał by samochód ;)

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosy stają dęba jak czytam wypowiedzi niektórych. A jeszcze genialna myśl kolegi zakana (czy jak mu tam) że wjeżdżając na skrzyżowanie nie wiem jakie światło ma pojazd z przeciwka - :banghead: . To jakiś koszmar. Wydaje mi się, że powinni wprowadzić co 3 lata powtórki obowiązkowe z przepisów drogowych w ramach przedłużania ważności prawa jazdy.

 

A do tych którym nie podoba się ustawianie zarówno znaków jak i świateł - to jak w nocy, kiedy jest mały ruch zarządzać pierwszeństwem? Całą noc palić światła? A potem taki geniusz będzie płakał na forum, że na pustym skrzyżowaniu pół nocy czeka na zmianę świateł... :icon_razz:

 

Przecież w zasadzie na wszystkich skrzyżowaniach ze światłami są znaki pierwszeństwa - dziś skrzyżowania równorzędne to rzadkość (może gdzieś na osiedlowych uliczkach).

 

Aha, D jest właściwe, aby nie było wątpliwości.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklem jeżdżę od niedawna, puszką dużo dłużej, ale czytając z jaką pewnością co niektórzy upierają się przy B zaczynam się poważnie martwić. Faktycznie PJ powinny być odnawiane co 5 lat może to by trochę pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...