Skocz do zawartości

Chiński czterosuw


ryba1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na polski rynek to oznacza to że jest najtańsza i najszybsza w dostawach. Ze wzgledu na przeział cenowy , nie ma to dla ciebie żadnego znaczenia.

 

Wiesz co , spróbuj to sprzedać tak jak jest i kup se rebla 125 , mieliśmy na placu takiego do nauki jazdy i jako fotel 1-2 osobowy do spożywania browara .Został kupiony za 800zł a po narawie szpilki sprzedany za 1500zł , do rejestracji z kwitami .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Na razie chinol jeździ i o dziwo po przejechaniu nim 2,5 tyś km jakby dostał kopa (może wkońcu wszystko dotarło się jak trzeba, bo nawet rozpędziłem go do 70 km/h ;-) )Tylko najgorsze że jazda w 2 osoby nie jest możliwa, chyba że są to krótkie odcinki do 15 km.

Mam do Was jeszcze kilka ogólnych spraw jeśli moglibyście pomóc w takich kwestiach:

-Ostatnio zauważyłem że moto dostał dziwnych drgań (cały się częsie już przy odpaleniu na biegu jałowym a po przekroczeniu 40-45 km/h to normalnie telepota nim jakby delirkę miał :-)

I tak na początku myślałem że to stopka chamulca styka się z rurą wydechową i wprawia ją w wibrację, no ale sprawdziłem i okazuje się że to nie to.

Czy możliwe że to coś od silnika, czy raczej szukać gdzie indziej (jakieś pomysły?).

A drugie pytanie zwjązane jest z silnikiem 120ccm który w najbliższej przyszłości jednak planuję kupić (parodia tylko po to by miał siłę jeździć w 2 osoby)..Proszę powiedźcie mi, czy po zmianie silnika rura wydechowa będzie nadawała się ta sama,czy przydała by się o większej średnicy? Ma to wpływ na moc silnika?

I przy okazji - gdy już zamontuje większy silnik to zdaję sobie sprawę że po prostu moto będzie głośniej chodził - chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś wytłumiacze które zmniejszają ryk silnika i ilość wydobyweających się decybeli, bez dość drastycznego spadku mocy? Chodzi mi o to , żeby w razie kontroli dorgowej nie mieli podstaw sądzić iż nie jest to motorower.Pozdrawiam, miłego dnia.

 

P.S.

Janosikkk Twój pomysł jest dobry tylko mi chodziło cały czas o pojemność 50ccm by był zarejstrowany jako motorower a nie motocykl - i szczerze to na prawdę starczyła by mi taka pojemność, gdyby tylko miał moc udźwignąć dwie osoby to nawet prędkość 50-60 km była by okey.

Edytowane przez ryba1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ostatnio zauważyłem że moto dostał dziwnych drgań (cały się częsie już przy odpaleniu na biegu jałowym a po przekroczeniu 40-45 km/h to normalnie telepota nim jakby delirkę miał :-)

Śruby posprawdzaj, czy się coś nie odkręciło i luzy zaworowe. Poza tym to przyczyn może być wiele i tak strzelać to trudno.

Jak zamontujesz większy silnik, to wydech też powinien być większy, ale na siłe mozna przetestować, czy na starym nie będzie go dusiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za informacje, silnik już zamówiony powinien być na dniach :) Tylko modlę się żeby nie było takich samych cyrków co z 50ccm...

Jeśli chodzi o drgania to sprawdziłem kilka rzeczy i nie są to śruby tylko wychodzi na to że coś z przednim kołem.Przy mniejszych prędkościach lub większych niż 50km/h drgania ustają.Koło nie jest scentrowane - ale wychodzi na to że gdzieś jest jakaś malutka gulka która powoduje te wibrację.

Nie wiedzieć tylko czemu powstała, opony zawsze miałem napompowane i nie jeździłem na "flaku". Ale na za pewne da się to wytłumaczyć bardzo dobrym chińskim wykończeniem ;-)

Pozdrawiam,miłego dnia.

Edytowane przez ryba1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Co do wywarzenia koła to nie takie proste w państwie polskim ;)

Byłem we dwóch pobliskich wulkanizacjach myśląc że bez problemu wywarzą mi je, jednak nie mieli odpowiedniego sprzętu.

O.K pozdwoniłem po kilku następnych i znalazłem jeden zakład który wywarza koła od motocykli - prawie 20 km od domu no ale cóż koło do bagarznika

i podjechałem.Okazało się że bolec który przechodzi przez oś jest za duży i nie wejdzie, no i po zawodach.Powiedzieli że w okolicy raczej nie znajdę wywarzarki do tego typu koła.To jakaś paranoja - 21 wiek, chińska masówka do okoła i nie można wywarzyć głupiego koła?Nie wiem czy mam się śmiać już czy płakać...

Kolejny problem - filtr powietrza ,od około tygodnia jeszcze na starym silniku 70ccm motor zaczynał się dławić - ewidentnie wina filtra, ponieważ bez filtra jest okey (próbowałem wyczyścić domowymi sposobami,płyn + wrząca woda ale nie stety nie pomogło).

Wczoraj zamontowali mi nowy silnik 120ccm - jak na razie przejechałem 67km, przed chwilą wymiana oleju (motor wkońcu ma siłę i moc,ma też o wiele lepszą kompresję bo o 3 bary więcej, na razie silnik na dotarciu więc obchodzę się jak z jajkiem, no ale jak by nie było już mam dwa problemy - pierwszy to ten filter (cały czas go dusi - tutaj mam pytanie, nie chcę kupować takiego samego który posłuży mi chwilę i będzie do wywalenia - nie chcę też stożkowego bo po opiniach kilku osób wydaje mi się że on jeszcze bardziej szkodzi na silnik, dlatego czy orientuje się ktoś co mógłbym do niego dosztukować?Da rady włożyć tam coś lepszego?Jeśli ktoś montował coś lepszego w silniku 139FMB lub FMA to proszę o podanie linku lub modelu filtra :)

A druga sprawa - nie wiem czy to kwestia dotarcia silnika, czy też oznaki pierwszych kłopotów.Otóż przy zmianie biegów często mam kłopoty z wrzuceniem na luz (chociaż kontrolka pokazuje N to dalej jest na biegu i czasami trzeba leciutko jeszcze raz depnąć na bieg by poprawnie wskoczył, no i nie ma tego charakterystycznego "tyknięcia" przy zmianie, jak było to w starym silniku.Czy poczekać jeszcze aż się dotrze i wszystko unormuje, czy raczej to objawy źle skręconego silnika?

Będę wdzięczny za informację.

P.S.

Ten temat chyba nigdy się nie skończy, za kilka miesięcy będę miał expert rank z jednego tematu ;-)

Pozdrawiam!

Edytowane przez ryba1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że masz za mały gaźnik do tego silnika i z filtrem dostaje się za mało powietrza. Zacznij od regulacji składu mieszanki albo przesunięcia iglicy w dół.

Problem z biegami może wynikać z ciągnącego sprzęgła. Masz zły olej lub musisz wyregulować linkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wiesz nie powinien być za mały skoro sprzedają go w komplecie wraz z cylindrem i całym silnikem.Po za tym to nie od wczoraj zaczął się dusić, tylko jeszcze na silniku 70ccm gdzie gaźnik był inny.Wydaje mi się że to akurat ewidenie jest wina filtra, bo gdyby faktycznie od wczoraj tak było to za pewne miałbyś rację.Co do regulacji to fakt można pokombinować, ale jak ktoś by miał namiar na lepszy filtr do tego silnika,to tak jak prosiłem byłbym wdzięczny za informację.

Co do sprzęgła - to faktycznie na samym początku ciągło i źle odsprzęgało (wtedy miałem problem z wrzucaniem jakiegokolwiek biegu, ale zostało to od razu wyregulowane i biegi wchodzą prawie cały czas dobrze, tylko jest problem z tym luzem i czasami "trójka" też wyskoczy i zmienia się na dwójkę w czasie jazdy.

Co do oleju to być może był zły ( nie wiem co tam wlali -pisało tylko w aukcji że jest zalany półsyntetykiem), dzisiaj po przejechaniu niecałych 70km wymieniłem na nowy więc może coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O babciu moja kochana. Co ty z tym piździkiem masz za przeboje.

On to chyba nawet chiński nie jest

 

ed.

właściwie to ja jestem cierpliwa, ale w tym wypadku to nie wiem co zrobiłabym. Pewnie cos pod wpływem nieodpartego impulsu i byłby temat do miejscowej gazety.

A lusterko chociaz działa? Tzn. jak popatrzysz w nie to widzisz siebie od przodu czy z drugiej strony? I czy w ogóle coś w nim widać :huh:

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shingami dzięki za stronę, może tam coś wybiorę chociaż ceny co niektóre są kosmiczne - nigdy nie dałbym 700zł za filtr powietrza, no chyba że mój tata byłby szejkiem a ja spałbym na pieniążkach ;-)

Tamka nie dobijaj mnie proszę :D

Lusterka działają bez zarzutu, nóżka boczna i centralna też.Co by tu jeszcze wymienić... tak z grubsza to już chyba wszystko ;p

Aaa migacze jeszcze działają i bibipka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...