Skocz do zawartości

Czy na tym forum sa jeszcze jakieś Hanysy?


dejwid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie widzę problemu, czekam na propozycje

W połowie kwietnia otwarcie sezonu Bielsko Biała Ducati,

pod koniec kwietnia Motoserce w Dąbrowie Górniczej wsęp wolny ( bez paszportów :biggrin: )

albo inne?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzę z cienia jako kolejny Hanys, tyle, że od wielu już lat na "placówce dyplomatycznej" na Podbeskidziu. Wyprodukowany i dotarty w R.Śl. :)

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że pamiętam. Będziesz potrzebował przepustki na wjazd w strony, gdzie jak mawiają "każdemu góralowi wypada mieć skórę z hanysa przy łóżku" to dawaj znać. Mnie ze skóry jeszcze nie obdarli, bo im pokazałem z jakiej skóry mam zrobioną tapicerkę mojego siodła w motocyklu ... :biggrin:

Chętnie się przewietrzę w dobrym towarzystwie.

Ja też kliknę, jak będę brał kurs moim dudnikiem w rodzinne strony. :lalag:

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie kobita ulicą i widzi, że jakiś malec pije wodę z kałuży.

- Synek, nie pij tyj wody, bo to je sam maras, puć sam ino do mie, dom ci szolka tyju!

- Słucham, proszę pani?

- A nic, nic... pij se gorolicku...

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie wkurzają te podziały... Wiem, że podłoże historyczne, ale na Boga, kiedy to było ? I czy trzeba to tak pielęgnować ? Właśnie sobie uświadomiłam, że z tym podejściem na żadną patriotkę lokalną się nie nadaję... :banghead:

"... zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny folklor musi być. Na żywiecczyźnie z kolei nie pałają szczególną miłością do hanysów, co zupełnie nie przeszkadza w zawiązywaniu całkiem sympatycznych relacji "międzyrasowych".

Widocznie tak to już ma być, że ludziska muszą mieć jakiegoś wroga na podorędziu, a że jak to już u Pawlaków stwierdzili - "lepszy swój wróg niż obcy" to sąsiad się do tego idealnie nadaje. :)

Grunt to mieć zdrowy dystans do siebie i otaczającej rzeczywistości.

 

@dejwid - pewnie, że się orientuję. To przecież rewiry, które mam pod nosem. Dlaczego pytasz?

 

A poropos animozji wszelkiej maści. Wiecie jaka jest najnowsza definicja antysemity?

Otóż antysemitą jest ten, kogo nienawidzą wszyscy żydzi ...

Cóż, świat się zmienia jak by nie patrzeć.

Edytowane przez Bloodhound

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...