Skocz do zawartości

Inwazja pojazdów elektrycznych


ryhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale stężenie związków w powietrzu jest znacznie niższe.

Samochody również przyczyniają się do powstawnia smogu. Poczytaj o smogu Los Angeles.

A co ma LA do Polski? W Warszawie masz gdzieś autostrady z dwudziestoma pasami które stoją?

Problem smogu niedługo zniknie i powróci dopiero z następnym sezonem grzewczym.

Edytowane przez ZIGGI

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim mieście jak Kraków, to zamiast ludziom dokładać kasę do nowych pieców, powinni podłączyć wszystkich do węzła ciepłowniczego i obniżyć cenę na energię cieplną i byłby problem rozwiązany. Państwo woli jednak zabrać ludziom kasę podwyższając podatki by później dać na nowe piece, które i tak będą spalać mało efektywnie wszelkie zuuo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim mieście jak Kraków, to zamiast ludziom dokładać kasę do nowych pieców, powinni podłączyć wszystkich do węzła ciepłowniczego i obniżyć cenę na energię cieplną i byłby problem rozwiązany. Państwo woli jednak zabrać ludziom kasę podwyższając podatki by później dać na nowe piece, które i tak będą spalać mało efektywnie wszelkie zuuo.

 

Zaraz cię sprowadzą na ziemię, że to jedno i to samo czy się spala w zatłoczonym mieście czy w oddali od miejsc zamieszkałych.

 

Smog to wiele zależnych czynników. Spaliny samochodowe mają w tym udział i od tego nie uciekniecie.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś na jednym z for toczyłem bój z gościem który twierdził, że silnik turbodoładowany ma gorsze napełnianie cylindra :)

A jak to w końcu będzie z turbosprężarkami i sprawnością silników ? Turbo sprężarka podnosi sprawność silnika czy nie ?

 

Zagadnienie nie jest takie proste i szczerze mówiąc nie umiem się opowiedzieć po żadnej ze stron. Choć bardziej skłaniam się że jednak nie podnosi, to argumenty przeciwko robią mi straszny mętlik w głowie.

 

Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo, o ile w piecu CO spalisz zarówno paliwo do niego przeznaczone (węgiel, pellet...) jak i "wszelkie zuuo", o tyle samochodu starym gumiakiem nie zatankujesz. Jest bardziej wybredny jeśli chodzi o jakość paliwa. Owszem, w ciepłowni też mogliby wpaść na pomysł palenia "zła" ale wydaje mi się, że im będzie trudniej.

Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej jak w praktyce wyglądają spaliny starego i zajeżdżonego samochodu których jest masa na naszych drogach. Myślisz że facet który pali gumowce w piecu, wymieni sobie katalizator za 700 zł w 20 letniej Astrze ?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie mogę zrozumieć co takiego magicznego robi turbosprężarka, że nagle z litra benzyny otrzymamy więcej energii. Przecież wtłaczając więcej powietrza do silnika musimy podać więcej paliwa, AFR musi się zgadzać, więc skąd ta dodatkowa energia ? chyba że w ogóle źle rozumiem pojęcie sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody elektryczne w większości przypadków będą ładowane nocą, kiedy elektrownie mają nadwyżkę produkcyjna. Wzrostu emisji spalin więc raczej nie będzie.

Bzdura. Wystarczy pomyśleć ilu właścicieli pojazdów ma do dyspozycji garaż z gniazdkiem, a ilu trzyma pojazd po prostu pod chmurką bez opcji ładowania w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IZO tak najprościej można to wytłumaczyć różnicą ciśnienia atmosferycznego do tego co występuje podczas spalania w cylindrze. Im większa tym więcej mocy da się uzyskać. Właśnie tą różnicę zwiększa turbo, odzyskuje też część energii ze spalin wylotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Wystarczy pomyśleć ilu właścicieli pojazdów ma do dyspozycji garaż z gniazdkiem, a ilu trzyma pojazd po prostu pod chmurką bez opcji ładowania w nocy.

Nie widzę żadnego problemu z podłączeniem się na parkingu strzeżonym na noc kabelkiem. Żeby tylko takie problemy były.

 

odzyskuje też część energii ze spalin wylotowych.

I tu jest całe clou zagadnienia. Turbo to sprytne urządzonko, które potrafi zamienić część energii splin na sprężenie powierza i dostarczenie go do cylindra.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślisz że facet który pali gumowce w piecu, wymieni sobie katalizator za 700 zł w 20 letniej Astrze ?

 

no jak facet który chodzi do bmw na ciastko nie ma na świece za 3 tys to skąd ten w astrze ma mieć na katalizator ?

katalizator się wycina i sprzedaje, potrzebne to jak k*rwie majtki

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sugerujesz, że warto to zrobić zanim zrobią to złodzieje?

:D

 

maluch tego nie ma i jeździ to po co to innym ?

to jest gówno , w libero się rozsypał i zapchał wydech , w elegantach nagminnie się rozwalał tak samo jak w tico , bo gaźnikowe auto go zabijało agresywnymi spalinami na ssaniu ( dużo niespalonego paliwa )

 

tico do któregoś tam roku wychodziło bez katalizatora i było mocniejsze i szybsze

 

tak samo jak zawory recyrkulacji spalin , fajnie by wam było jakbyście do żarcia dodawali sobie po troszku własnego gówna ? ja w kiblu odrazu to upierdoliłem to spadło spalanie przy tych samych osiągach , widocznie żeby własne gówno przełknąć musiał więcej świeżego zjeść :D

 

a jaka ekologiczna jest produkcja tego poczytajcie sobie to jest dopiero zielona ziemia , myślicie że dlaczego ktoś to skupuje za ciężki hajs ?

 

w tico to wyciąłem i sprzedałem odrazu , teraz to ciężko kupić auto za tysiąc czy 2 tys zł co to jeszcze ma :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...