Skocz do zawartości

yamaha maxim 650 1981 rok rzucił palenie !


Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie znalazłem urwany wąż podciśnienia kranika ,który wymieniłem oraz w kraniku rozpadniente membrany .Mam takie pytanie do czego służy w maximie podciśnienie brane z trzeciego krućca ssącego a poprowadzone do kranika paliwa ?Po rozkręceniu kranika ukazały się membrany , porozrywane na strzępy. Tu macie linka do aukcji zestawu naprawczego kranika .Membrana popękana to ta u góry po lewej stronie

http://www.ebay.co.u...6#ht_500wt_1127 . Motor jak na razie nie podaje paliwa ,pali tylko na izi starcie co ciekawsze po rozgrzaniu pali na dotyk . po zostawieniu do ostygnięcia tylko izi start niestety.

Edytowane przez tomasz wloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.

Rozbierz, zmierz, zamow nowe w normalnym sklepie z lozyskami i zamontuj.

To , nie zawsze to takie hop siup ani tym bardziej hip-hop . Do makarona długo szukałem a i tak stanęło na AllBalls rolkowych .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że AllBalls to hu**ia.

 

Jakie łożyska tam są w oryginale? Kulki czy stożki? Łożyska przeważnie są normatywne czyli produkowane wg.norm. Sklepy specjalizujące się w łożyskach i uszczelnieniach powinny mieć lub mogą zamówić dany towar wg.potrzeb. Ja z takiego sklepu często korzystam. Zamiast płacić 150zł za 2 łożyska do główki, płacę 40-50zł za komplet SKF`ów. Nawet igiełkowe łożyska do wahacza w FJ czy nietypowe uszczelniacze do kół tego motocykla są w stanie zorganizować w ciągu kilku dni. Nawet zajebiście drogie łożyska do kół Harrego które w oryginale powinny być marki TIMKEN (nb. made in Poland, zapewne przez FŁT Kraśnik) kupuję tam za kilkanaście złotych w tej samej albo nawet lepszej jakości.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że AllBalls to hu**ia.

 

Jakie łożyska tam są w oryginale? Kulki czy stożki? Łożyska przeważnie są normatywne czyli produkowane wg.norm. Sklepy specjalizujące się w łożyskach i uszczelnieniach powinny mieć lub mogą zamówić dany towar wg.potrzeb. Ja z takiego sklepu często korzystam. Zamiast płacić 150zł za 2 łożyska do główki, płacę 40-50zł za komplet SKF`ów. Nawet igiełkowe łożyska do wahacza w FJ czy nietypowe uszczelniacze do kół tego motocykla są w stanie zorganizować w ciągu kilku dni. Nawet zajebiście drogie łożyska do kół Harrego które w oryginale powinny być marki TIMKEN (nb. made in Poland, zapewne przez FŁT Kraśnik) kupuję tam za kilkanaście złotych w tej samej albo nawet lepszej jakości.

Potwierdzam, tez czesto kupuje łożyska czy uszczelniacze w hurtowniach łożysk i nie odbiegają one jakością o tych sugerowanych przez producentów moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że AllBalls to hu**ia.

 

Jakie łożyska tam są w oryginale? Kulki czy stożki? Łożyska przeważnie są normatywne czyli produkowane wg.norm. Sklepy specjalizujące się w łożyskach i uszczelnieniach powinny mieć lub mogą zamówić dany towar wg.potrzeb. Ja z takiego sklepu często korzystam. Zamiast płacić 150zł za 2 łożyska do główki, płacę 40-50zł za komplet SKF`ów. Nawet igiełkowe łożyska do wahacza w FJ czy nietypowe uszczelniacze do kół tego motocykla są w stanie zorganizować w ciągu kilku dni. Nawet zajebiście drogie łożyska do kół Harrego które w oryginale powinny być marki TIMKEN (nb. made in Poland, zapewne przez FŁT Kraśnik) kupuję tam za kilkanaście złotych w tej samej albo nawet lepszej jakości.

 

Fabryka stożkowych łożysk tocznych TIMKEN znajduje się w Sosnowcu i do Kraśnika nijak nie pasuje :biggrin:

Notabene od kilku lat nie posiada sklepu przyfabrycznego (bo się nie opłaciło) i nie prowadzi w związku z tym sprzedaży detalicznej :biggrin:

Łożyska do główek ramy są produkowane w/g innej specyfikacji niż te do kół i nie tak masowo co skutkuje wyższą ceną ale jeżeli ktoś upiera się przy tanich to na to już nie mamy wpływu :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zamówiłem łożyska do główki ramy i na nie aktualnie czekam .Problem jest z kranikiem niestety zamówione membrany nie pasują są po prostu o 5 mm za małe są srednicy 30 mm a powinny być 35, na napisaną wiadomość że nie pasuje klijent odpisał że odsyła kasę a czemu nie pasują to on nie ma pojęcia !!Czym mogę zastąpić te membrany lub może cały kranik?Podobno stare Virago z lat 80 ma takowy ale czy i w ogule będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że AllBalls to hu**ia.

 

Heh , szukałem i nic . Te parszywe pół milimetra zepsuło wszystko . Zresztą al bals też nie miały na krawędzi biezni allballs tylko NAC albo jakos tak . Koniec końców kupiłem za 140 zeta brutto we wrocku .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam moto poskładane i odpalone pali na dotyk i wychodzi na obroty bez problemu i schodzi tak samo .Paliwo dostaje kranik działa podciśnienia w kraniku również.Jak się wyjedzie na drogę podczas jazdy po odkręceniu na maksa przerywa delikatnie . Na postoju mona gazować bez problemu . Macie jakiś pomysł ?

Edytowane przez tomasz wloch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...