Skocz do zawartości

Goleń CBR F3 uszkodzony gwint w sztycy


V12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniam uszczelniacze i oto w prawej ladze uszkodzony jest gwint w sztycy tłoczyska- ta sróbka co sie od dołu w goleń wkręca

Kręci się dookoła (sztyca zablokowana rzecz jasna) da się cos z tym zrobić czy szukac nowej lagi??

pozdr

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz nowego tloczyska ze sprawnym gwintem - znajdziesz to za pare groszy bo motocykl popularny a mlodziez gnie przednie zawieszenia az furczy

 

po jaka cholere ciac imbusa itd. ludzie wymyslili cos takiego:

 

http://serwiskarcher.pl/zdj/s10/nasadkiwszystkieguzik.jpg

 

ostatnio jeden tu motocykl sznurkiem naprawial :laugh:

Edytowane przez szynszyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co śmiać bo ludzie wymieniają uszczelniacze zaworowe z pomocą sznurka :rolleyes: Nie trzeba głowicy ściągać żeby zawory rozpinać :biggrin: OT taka ciekawostka. Wiem że już dawno ktoś na forum pisał o tym patencie że się sprawdza. pozdr :ph34r: Oczywiście sznurek może służyć jako kickstarter/rozrusznik itd :biggrin: :biggrin:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pneumata mam i próbowałem

Tłoczysko to moze nie problem chociaz na allego nie widziałem ale jak to wyjąc skoro sróbka się kręci a gwint nadal trzyma??

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany sprawa wyglada tak dodaje fotke tłoczyska z drugiej lagi. Zrobiłem mały test wkreciłem sróbke do oporu w gniazdo zaznaczone na czerwono i dziadostwo się obkręca mimo że trzymam za całość zielona strzałka

czyli wniosek z tego tam nie poszedł gwint tylko sie to gówno obkręca mimo ze korpus mam zablokowany wniosek pneumat i nie ma ze boli

 

61c71eaf96226080m.jpg

 

Niestety walka nie daje skutku ze dwie godziny meczenia pneumatem na rózne sposoby nic nie daje będe wiercił łeb sróby tylko nie wiem jak stoko ona sie luźno obraca

pozdr

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjne wiercenie i sie udało gniazdo w goleni nawet nie draśnięte :D

Przyczyną nie możnosci odkręcenia było ze ktoś napchał silikonu w gwint :/ A ogólem to powinno sie na klej skręcać ?? chyba nie ?? te4raz musze sróbke taką skołowac i git

 

9d50ea3b65c61276m.jpg

 

5353835883b80542m.jpg

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...