Skocz do zawartości

Mocniejsze żarówki- nie padnie instalacja?


barto96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, padły mi żarówki w skuterze, chciałem wymienic na xenon type, wg tego schematu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/24fbcd6fc43356a5.html

mam żarówki 35w a te co chce kupic (osram night breaker) mają najmniej 55w, czy nie padnie mi instalacja czy cos? bo nawet w na allegro nie moge znalesc żarówek 35w, wyświetlają mi się tylko żarniki HID, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja raczej nie ale lustro mozesz przypalic co spowoduje zakup nowej lampy wiec przemysl.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

kostka, do której jest podłączona żarówka przepali się z czasem i nie będzie stykać. Ale na to trzeba na prawde duzo czasu i duzo kilometrów, wiecej niz ten skuter wytrzyma.

 

w aucie kostki mi padały po kilkudziesięciu tysiacach kilometrów, a zmiana była trochę większa, nie z 35 na 55 a z 55 na 100 wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz podać typ żarówki,a nie jej moc.Jako zamiennika możesz poszukać takiej samej ale halogenowej,o takiej samej mocy.Światło będzie dużo lepsze.A żarówek o mocy 35W na Allegro jest mnóstwo. http://moto.allegro.pl/quest-wilga-wapor-zarowki-h6m-12v35-35w-p15d-25-i2072103721.html .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuter tego nie wytrzyma. Stopi się plastikowy odbłyśnik wraz z obudową żarówki. Do tego kable się usmażą a może nawet cały skuter spłonie. Miejmy nadzieję.

 

 

Kilka takich pacjentów miałem u siebie. Jakiś tępy burak założył sobie H5 o większej mocy i cała lampa wraz z żarówką stały się bezkształtną masą przypominającą wymioty pijanego w sztos chomika.

 

Kupuj oryginalne żarówki takie jakie być powinny. Dostępne w każdym sklepie z odpadami produkcyjnymi z Chin.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja raczej nie ale lustro mozesz przypalic co spowoduje zakup nowej lampy wiec przemysl.

 

:crossy:

 

Raczej na pewno się rozpłynie od temperatury o ile wytrzymają przewody.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba mi pozostaje przeróbka na prawdziwy xenon :P

mam soczewki d2s, to tylko zestaw HID h4 kupic i zakladac

Nie bardzo rozumiem jak Ty to ustawisz (D2S i palnik H4) ale to oddzielny problem bo ten pierwszy to taki, że przetwornice będą Ci padać.

Powrócisz do żarówki 35W szybciej niż sie spodziewasz. Poza tym HID to nie perperum mobile i tez potrzebuje prądu do pracy...tak samo jak żarówka 55W.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wyjaśnienia - uwież mi że żarówka xenonowa nagrzewa się duzo bardziej niz halogen . Więc jak juz ci pisali poprzednicy że reflektor nie wytrzyma temperatury mocniejszej żarówki to jak myslisz co jeszcze wyższa temperatura z nim zrobi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w aucie kostki mi padały po kilkudziesięciu tysiacach kilometrów, a zmiana była trochę większa, nie z 35 na 55 a z 55 na 100 wat.

 

Zakładając, że wymieniłeś żarówki w światłach mijania to Policja przy pierwszej kontroli powinna Ci zabrać dowód, i wypisać odpowiedni bilecik.

Dużo jeżdżę i jestem wyczulony na wszelakiego rodzaju wynalazki, i agentów, którzy światłami mijania oświetlają korony drzew...

Jeśli założyłeś 100W na drogowe, lub halogeny twój wybór i nic mi do tego ;)

 

Co do głównego tematu wątku, to przedmówcy napisali już chyba wszystko.Tylko 35W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawa wyjaśniona, ten schemat co był w linku to jakaś lipa, bo męczyłem się troche żeby żarówki wyciągnąc i się udało, obie mają 55w :/

 

do zamknięcia

Edytowane przez barto96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...