Skocz do zawartości

problem z yamha yz250f 2005 rok


andreniziol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam yamahe yz250f i mam problem a mianowicie rura jak wychodzi od cylindra momentalnie po odpaleniu motoru nagrzewa sie do czerwonosci, dostaje strasznie duzych obrotow, zmniejszylem na mniejsze ale problem jest ten sam.

co to moze byc?? gaznik za duzo paliwa

 

mialem tez z nim taka sytuacje ze go kiedys przegrzalem bo wpadlem w niezle błoto, az sie zagotowal, kolega twierdzil ze moze uszczelke szlak trafil i tez dlatego tak sie dzieje.

 

nie mam pojecia co robic, jezeli mozecie mi jakos pomoc, bylbym bardzo wdzieczny

 

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam yamahe yz250f i mam problem a mianowicie rura jak wychodzi od cylindra momentalnie po odpaleniu motoru nagrzewa sie do czerwonosci, dostaje strasznie duzych obrotow, zmniejszylem na mniejsze ale problem jest ten sam.

co to moze byc?? gaznik za duzo paliwa

 

mialem tez z nim taka sytuacje ze go kiedys przegrzalem bo wpadlem w niezle błoto, az sie zagotowal, kolega twierdzil ze moze uszczelke szlak trafil i tez dlatego tak sie dzieje.

 

nie mam pojecia co robic, jezeli mozecie mi jakos pomoc, bylbym bardzo wdzieczny

 

pozdrawiam!!

Jak szybko robi się czerwone ? Jeśli po kilkunastu sekundach to sprawdź kolor świecy i luzy zaworowe. Może być uboga mieszanka lub nieszczelność w dolocie. Jeśli po dłuższej chwili np po 2 minutach to często widywałem takie cuda i właściciele moto mówili że zawsze tak mają :crossy:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co od razu robi sie czerwone, zawory byly wymieniane niedawno i nawet teraz sprawdzalem to nie ma luzow, swieca normalnie jest opalona, a jezeli wyjalem teraz gaznik bo jestem na etapie czyszczenia go, to czy musze cos zmieniac(ustawiac w srodku w nim) czy tylko regulowac na zewnatrz ??

 

i czy sa jakies normy jezeli chodzi o ustawienie tej mieszanki w gazniku. gdzie je znalezc?? moze cos przesterowane w nim bylo bo on stal z rok czasu, i strzela z rury nie tylko jak opada z obrotow.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory wymieniane byly 3miesiace temu, mam tu u sibie takiego mechanika i sprawdzal. mowi ze nie ma luzow

Jak nie masz luzów zaworowych to jak motocykl może normalnie pracować ? http://moto.pl/Motocykle/1,113811,3175470.html - Przeczytaj :)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2 wyjścia

-albo oddaj ten motocykl do dobrego mechanika

-albo poczytaj jak sprawdzić luzy zaworowe i je sprawdź.....samo sprawdzenie nie będzie jakieś filozoficzne potrzeba odrobinę dokładności, gorzej jeśli te luzy zaworowe się nie zgadzają wtedy wymiana płytek jest dosyć trudna i raczej nie rób tego samemu nie mając zielonego pojęcia...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tak zrobie zobaczymy co z tego bedzie, oddalem go 3 miesiace wczesniej do mechanika na robienie zaworow i wszystko powymienial a teraz poprostu szukam przyczyny tego ze grzeje sie ta rura, to ten drugi mowi ze z zaworami wszystko ok.... no nie wiem bede myslal jak cos to napisze jeszcze do Was!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klik <- tu masz strone z której pobierz serwisówke. Będziesz miał wszystko potrzebne info łącznie z nastawami gaźnika i opisaną z obrazkami krok po kroku kontrolą luzów zaworowych

 

Ja obstawiam, że luzy są tylko kolega poprostu totalnie się nie zna i nie ogarnął dobrze tego co mechanik przekazał i obstawiam na zbyt ubogą mieszanke. I tu wypadało by sprawdzić czy jest to tylko regulacja gaźnika czy może gdzieś lewe powietrze łapie .

 

A co do zaworów to poproś mechanika żeby podał Ci jakie dokładnie wartości mają luzy w mm a nie czy są czy nie ma

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...