Skocz do zawartości

Kupno dobrego kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zmieniłem moto na kolejne i nadeszła okazja na zamianę wysłużonego Lazera na coś porządniejszego.

Niestety oglądanie, przymierzanie itd, itp. przyprawia mnie o zawrót głowy. Oczywiście sprzedawcy namawiają mnie do kupna najdroższych typu Arai, Shoei.

Dla mnie kask ma być bezpieczny i wygodny, reszta ma drugorządne znaczenie, cena oczywiście też w granicach rozsądku a ten w moim przypadku kończy się w granicach 2k. Czy w związku z tym faktycznie jest tak, że kask za 2 tyś będzie bezpieczniejszy od tego za 1tyś? I czy warto przy wyborze kasku kierować się danymi z testów Sharp, gdzie np Arai Quantum ma 3 gwiazdki?

Doradźcie mi z której półki szukać abym miał świadomość, że płacę za jakość i bezpieczeństwo a nie tylko za znaczek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że kask chroni cię do prędkości około 50km/h. Przy większych prędkościach nawet kask za 10K Ci nie pomoże. Taka prawda.

 

Co do ceny, im droższy kask tym oczywiście bezpieczniejszy, cichszy, ładniejszy no i oczywiście wygodniejszy. Czołowe marki typu AGV,Shoei,ARAI, Schuberth itp. są w tych dziecinach najbardziej rozwinięte, dlatego tyle kosztują.

 

Sam mam SHOEia XR1100. Jest okej. Przynajmniej dla mnie. Wcześniej miałem AGV K3, również był jak najbardziej w porządku.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namawiam na araja. do wiosny masz jeszcze troche czasu i RX7-GP mozesz kupic po cenie nie przekraczajacej 450Ł. za to ze aktualnie na nasze wychodzi sporo mozesz miec pretensje wylacznie do tuska. odnosnie predkosci przy ktorej chroni kask to wszystko zalezy pod jakim katem. kiedys czytalem o badaniach ze jezeli walniemy centralnie prostopadle to przy predkosci powyzej 25km/h nie ma szans na przezycie. jednak wypadki przebiegaja inaczej i tego typu badania mozna sobie wsadzic...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga, w sumie w ten sposób nie myślałem. Jak na razie zdecydowany jestem na Araia albo Shoeia bo to podobno czołówka Swiatowa, tylko czemu w sumie Arai ma tak słaby wynik w teście Sharp i czy w ogóle warto się na tych testach opierać?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga, w sumie w ten sposób nie myślałem. Jak na razie zdecydowany jestem na Araia albo Shoeia bo to podobno czołówka Swiatowa, tylko czemu w sumie Arai ma tak słaby wynik w teście Sharp i czy w ogóle warto się na tych testach opierać?

Pozdro

 

Warto na nie zwracać uwagę, ale nie powinien to być czynnik decydujący. O przebiegu testów możesz poczytać na stronie Sharpa i myślę, że wtedy sporo Ci się wyjaśni.

 

Co do samych marek to w cenie o której wspominałeś spokojnie nie masz się co martwić o bezpieczeństwo i możesz zwracać uwagę tak naprawdę tylko na wygodzie i ładnym malowaniu. Radzę przymierzyć kaski obu firm, ponieważ mają inną budowę i mimo wysokiej klasy sprzętu, mogą po prostu nie pasować. Na mnie np. XR 1000 pasuje świetnie, w XR 1100 po 3 minutach boli mnie głowa, a w RX-7 czułem się jak w raju :D

Edytowane przez Blood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga, w sumie w ten sposób nie myślałem. Jak na razie zdecydowany jestem na Araia albo Shoeia bo to podobno czołówka Swiatowa, tylko czemu w sumie Arai ma tak słaby wynik w teście Sharp i czy w ogóle warto się na tych testach opierać?

Pozdro

Nie warto.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda głowa pasuje do Araia i Shoei. Dobrze zmierzyć i pochodzić.

 

...taa, kwadratowa na pewno nie. Dobry kask, to taki który jest w potrzebie w danej chwili. Jeżeli dysponujesz kwotą, tak jak napisałeś, ok 2kzł. To problem raczej w jego dopasowaniu do siebie. Łatwość zakładania i zdejmowania, głóśność, itp. Bo swoje zadanie co do ochrony spełnią tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wypowiada się na temat Schubertha??

 

kto miał coś do powiedzenia, napisał w poprzednich 346 tematach o kaskach...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przerabiałem dogłębnie temat kasków na kolejny sezon. Wnioski:

 

Możesz dołączyć do grona tych, którzy mają 6 nieużywanych kasków za 500-1000 zł + Shoei/Arai

za 2000 zł, albo od razu skorzystać z dobrych rad i kupić coś porządnego. Wyjdzie taniej.

 

Shoei/Arai kosztuje tyle, ile kosztuje, bo kupujesz produkt japoński, robiony w Japonii. Cała reszta to niestety badziew - wystarczy wziąć do ręki taki AGV, Suomy i zobaczyć, jak to jest zrobione. Jak chodzi wizjer, jak chodzą wentylacje. A potem załóż na głowę Shoei'a albo Araia i się przejedź.

 

Ja po 2 tygodniach dylematów i dzięki pomocy szanownych koleżanek/kolegów z niniejszego forum zrobiłem właśnie tak i w efekcie skończyło się na XR-1100. Pierwszy raz nie miałem problemu z latającą głową powyżej 200 km/h właśnie w tym kasku. W dodatku zamiast kupować w Polsce, gdzie kosztuje ponad 2000 zł (mówią o egzemplarzach z grafiką) warto zamówić w niemczech/anglii. Za 1400 zł masz kask z najwyższej półki, robiony ręcznie przez Japońców. Tylko koniecznie powinna to być wersja europejska, a nie amerykańska (cięższa) albo japońska (na inny typ głowy).

 

Jeżeli coś namąciłem, to proszę o skorygowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko koniecznie powinna to być wersja europejska, a nie amerykańska (cięższa) albo japońska (na inny typ głowy). Jeżeli coś namąciłem, to proszę o skorygowanie :)
Wersja USA jest cięższa, bo norma DOT ma większe wymagania bezpieczeństwa niż ECE i skorupa jest nieco grubsza (ale mimo tego, DOT nie upoważnia do używania kasku w Europie, idotyczna polityka :mellow:). Poza tym nie ma pinlocka w modelu RF-1100 (tj. amerykańskim XR-1100). Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...